Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забранени и разрешени водоеми

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Забранени и разрешени водоеми

    Забранено е от днес,вчера звънях на този,който днес е таксуващ-каза че нищо не са им казвали и сигурно до неделя ще е разрешено.Снощи ми се обади,че следобед са ги инструктирали от днес да не пускат рибари.

    Коментар


    • #47
      До: Забранени и разрешени водоеми

      Пичове, извинявам се ако съм Ви подвел с "оня списък". Такъв намерих в нета за 2010-та, такъв качих. Относно река Дунав - забраната важи.
      "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

      Искам България чиста!!!

      Коментар


      • #48
        До: Забранени и разрешени водоеми

        В днешен вестник прочетох, че за Дунав е разрешен свободният улов на попчета и дунавска скумрия(карагьоз) до 15 май. Ако е вярно ( в което се съмнявам), как обясняваме какво точно правим с куката в реката

        Коментар


        • #49
          До: Забранени и разрешени водоеми

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Забранено е от днес,вчера звънях на този,който днес е таксуващ-каза че нищо не са им казвали и сигурно до неделя ще е разрешено.Снощи ми се обади,че следобед са ги инструктирали от днес да не пускат рибари.
          Добре, че ме коригира, че щях да ви пратя на бира с цаца
          Явно и те са научили в последния момент, което е типично за тази географска ширина.

          Коментар


          • #50
            До: Забранени и разрешени водоеми

            Днес разпитах за Еница някакви дошли набили табелите и си заминали
            язавира е пълен с мрежи.
            Колеги са звъняли на телефоните по табелите но от там не могат да им кажат нищо
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #51
              До: Забранени и разрешени водоеми

              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
              Що ли нямаме разрешени водоеми в Русенска област.
              Говорих с ИАРА по този въпрос.

              Отговора е, че просто няма какво да бъде разрешено
              Няма язовири, които са държавна собственост, стари корита - всичко е арендовано и там арендаторите определят условията...

              Коментар


              • #52
                До: Забранени и разрешени водоеми

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                В днешен вестник прочетох, че за Дунав е разрешен свободният улов на попчета и дунавска скумрия(карагьоз) до 15 май. Ако е вярно ( в което се съмнявам), как обясняваме какво точно правим с куката в реката
                По-точно е забранен карагьоза до 15 май. И от 15 нататък е разрешен...
                Според ИАРА - само с мрежи

                Поредната недомислица в закона...
                Пускай мрежи и лови само карагьоз, а останалото връщай... в интерес на истината не съм виждал мрежар да връща каквото и да е било..
                Така, че очаквайте "прясна дунавска" след 15-ти май.

                Апропо: 0887 212 444 (г-н Миндев - Началник ИАРА в Русе) - не го жалете и ако видите бракониери звънете

                Коментар


                • #53
                  До: Забранени и разрешени водоеми

                  за колегите ог русе-всички стари корита на река янтра/като започнеш от бяла и стигнеш до с.куцина/са разрешени за риболов.дава най-добре каракуда,но излиза и шаран на някой от тях.успех.
                  kia sportage 2.0 128 h.p.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Забранени и разрешени водоеми

                    Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
                    за колегите ог русе-всички стари корита на река янтра/като започнеш от бяла и стигнеш до с.куцина/са разрешени за риболов.дава най-добре каракуда,но излиза и шаран на някой от тях.успех.
                    Няма такова нещо. Разрешени са само корекциите в землищата на П. Тръмбеш, Раданово, П.Каравелово и Куцина. Корекциите на Росица в Крушето. Корекциите на Янтра пак в Крушето са забранени. Бяла изобщо не се споменава в заповедта.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Забранени и разрешени водоеми

                      Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
                      за колегите ог русе-всички стари корита на река янтра/като започнеш от бяла и стигнеш до с.куцина/са разрешени за риболов.дава най-добре каракуда,но излиза и шаран на някой от тях.успех.
                      Никога не съм ходил на тия корекции, но все се каня. Май сега му е времето. Щука излиза ли?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Забранени и разрешени водоеми

                        Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                        Никога не съм ходил на тия корекции, но все се каня. Май сега му е времето. Щука излиза ли?
                        Принципно е идеално за щука,по същество-забрави.
                        Да те рендосват с мрежи,а в почивките с AC/DC-това е положението,като с нашите Бръшленски канали,мрежи,камъшитени кошове и бурканиращи туземци.
                        Разходете се ако искате,ако искате питайте Тихомир-той е в този вилает,аз като съм обикалял в Куцина и Петко Каравелово това беше/3години назад/,само от местните.Не виждам повод да са се култивирали,по-скоро са доопоскали всичко.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Забранени и разрешени водоеми

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Принципно е идеално за щука,по същество-забрави.
                          Да те рендосват с мрежи,а в почивките с AC/DC-това е положението,като с нашите Бръшленски канали,мрежи,камъшитени кошове и бурканиращи туземци.
                          Разходете се ако искате,ако искате питайте Тихомир-той е в този вилает,аз като съм обикалял в Куцина и Петко Каравелово това беше/3години назад/,само от местните.Не виждам повод да са се култивирали,по-скоро са доопоскали всичко.
                          Съвършено вярно, излизат предимно писалки и изключително рядко такива по кило до две максимум. И то не навсякъде.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Забранени и разрешени водоеми

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Принципно е идеално за щука,по същество-забрави.
                            Да те рендосват с мрежи,а в почивките с AC/DC-това е положението,като с нашите Бръшленски канали,мрежи,камъшитени кошове и бурканиращи туземци.
                            Разходете се ако искате,ако искате питайте Тихомир-той е в този вилает,аз като съм обикалял в Куцина и Петко Каравелово това беше/3години назад/,само от местните.Не виждам повод да са се култивирали,по-скоро са доопоскали всичко.
                            Язък, а сега накъде?
                            М/у другото, бръшленските канали през изминалата година за кратък период от време са дали добра реколта от еднокилограмови щуки. Вероятно неясната забрана по тия места е дала шанс да се размножи. Все ги подминавах като отивах към Дунава, но след като разбрах, че не били съвсем забранени, решихме да проверим към края на 2009. Резултата беше 3:3. Трима души с по една щука.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Забранени и разрешени водоеми

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Няма такова нещо. Разрешени са само корекциите в землищата на П. Тръмбеш, Раданово, П.Каравелово и Куцина. Корекциите на Росица в Крушето. Корекциите на Янтра пак в Крушето са забранени. Бяла изобщо не се споменава в заповедта.
                              да прав си за бяла,не бях чел заповедта,информацията беше от приятел.а иначе прясно инфо от последните дни.дава най-добре на раданово.корекцията до селото.каракуди максимум до 200 300 гр/повечето са по-дребни около педя/излиза и шаран но рядко.миналата седмица има един 3 кг уловен до дигата.на другите е по-слабо и на моменти кълването.щука не сме търсили,но не се видя активност.предимствто на тази е че е буквално на последната улица на селото и не смеят много да я тарашат.
                              kia sportage 2.0 128 h.p.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Забранени и разрешени водоеми

                                Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
                                да прав си за бяла,не бях чел заповедта,информацията беше от приятел.а иначе прясно инфо от последните дни.дава най-добре на раданово.корекцията до селото.каракуди максимум до 200 300 гр/повечето са по-дребни около педя/излиза и шаран но рядко.миналата седмица има един 3 кг уловен до дигата.на другите е по-слабо и на моменти кълването.щука не сме търсили,но не се видя активност.предимствто на тази е че е буквално на последната улица на селото и не смеят много да я тарашат.
                                Mиналата сряда бяхме на същата корекция. Цял ден вървя само дребосък. И аз чух за тия митични каракуди и шарани, но уви - нямахме късмет да се срещнем очи в очи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X