Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно този подфорум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно този подфорум

    Здравейте любители на планиското колоездене.В този подфорум ще дискутираме всички технически аспекти на байковете.Това са нови продукти,ъпгрейди на колелата,както и тяхната подръжка.При интерес и натрупване на достатъчни полезни и разнообразни теми ще се помисли за допълнителни подфоруми.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

  • #2
    До: Относно този подфорум

    И в тази връзка да поставя първия въпрос за дискутиране.Дали да измиваме байка след каране или само да се забърсва.Обикновено се препоръчва да се избягва обилно миене,но от моите опити на пароструйка не се получават някакви проблеми.Поне не,за известно време.
    Как мислите?
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Относно този подфорум

      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
      И в тази връзка да поставя първия въпрос за дискутиране.Дали да измиваме байка след каране или само да се забърсва.Обикновено се препоръчва да се избягва обилно миене,но от моите опити на пароструйка не се получават някакви проблеми.Поне не,за известно време.
      Как мислите?
      След пароструйката страда веригата и по-рядко някои лагерчета. Навремето ги изварявахме веригите в графитна грес (от топлото се стопява) ама е гадна смрадлива и неблагодарна хамалогия. Сега и материалите за производство на възли са други и химията в смазките е напреднала.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Относно този подфорум

        Аз превантивно пръскам вд40.И не забелязвам никакви шумове от движенията.Сигурно в дългосрочен план би имало някакви лоши пследствия,но дали не е повече на теория?
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          До: Относно този подфорум

          Практиката ще покаже
          Иначе след по-сериозно окалване си мисля, че след парцално измиване ще останат толкова дребни частици, че подвижните елементи ще се скапят още повече. По-добре яко миене и после смазка, околкото да караш с прахоляк в лагерите.

          Коментар


          • #6
            До: Относно този подфорум

            Точно това ми е и на мен логиката.Пък и няма почистване с парцала.Ходиме над Кремиковския манастир,а там калта е една червенка и гъста.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              До: Относно този подфорум

              и аз съм за хубавото миене и после смазка

              Коментар


              • #8
                До: Относно този подфорум

                Зависи от обстановката:

                1. Кално време - задължително трябва да се мие колелото и да се маха калта. След това задължително хубаво смазване. И може да изпоузвате тази смазка, по - добра е. http://screambikes.eu/product_info.p...roducts_id=783

                2. При сухо време на няколко карания веднъж да измивате колелото е достатъчно. Важното е да не се натрупва пясък и т.н. по лагери и такива места, защото се скапват по - бързо така. Процедурата е същата - миене и смазване.

                3. При сняг, особено като карате из града и си качите малко луга по колелото е просто задължително детайлното почистване и е важно да се смазва добре колелото и с добра смазка.

                На кратко е това, иначе в www.mtb-bg.com има изобилие от инфо.

                Коментар


                • #9
                  До: Относно този подфорум

                  Като стана дума за скримбайкс,не препоръчвам на никого да си пазарува оттам.Поръчах неща оттам и първо се бавиха около 10 дена(от София за София) и дойдоха съвсем различни като цвят и модел-разбира се отказах да платя.Другото интересно е, че няма начин да се свържеш с магазина,защото няма нито адрес,нито телефон,а само имейл от който никой не отговаряше на моите вопли.Докато Горгона от Велико Търново доставя за има-няма 24 часа до София.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Относно този подфорум

                    И аз имах същия проблем със скреамбайкс, но се оказаха пичове и ми спаднаха 50% от цената заради закаснението 12 дена ...
                    Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                    [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Относно този подфорум

                      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                      И в тази връзка да поставя първия въпрос за дискутиране.Дали да измиваме байка след каране или само да се забърсва.Обикновено се препоръчва да се избягва обилно миене,но от моите опити на пароструйка не се получават някакви проблеми.Поне не,за известно време.
                      Как мислите?
                      Лично аз много рядко мия колелото, само след много кални спускания задължително. Правя следното - минавам го с водоструйката, забърсвам и пръсвам вилката, шока и веригата със силиконов спрей. Може и малко обезмаслител за дисковете. Доволен съм, всичко е на 6 засега.

                      п.п. Аз пазарувам от ridespot, velos и gorgona принципно като има нещо за купуване и съм доволен.
                      п.п.2. Нямам нищо против да позачакам 10-тина дни за някои чаркове, които не са спешни и да си ги взема от screambikes с 50% OFF като колегата Пенко.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X