Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

    Днес ми се случи нещо много странно и без видима причина. Както си карах ми светна лампата за резервното гориво и стрелката падна до долу. В първия момент реших, че се е спукал маркуча за излишното гориво и съм останал без нафта. Отбих, поогледах и като не видях (и не усетих миризма) нищо, продължих със свито сърце в очакване някъде да угасне, но не .... Минах още 7-8 км из града и нищо. Долях още 15 литра за всеки случай и никакъв ефект на таблото. Лампата свети и стрелката под червения сектор . Явно работата е от нивомера, но досега не съм стигал до него и не знам нито откъде му минават кабелите, нито какво представлява самият той отвътре. Измих я от калта, но не се вижда пак много добре къде се намира и може ли да се стигне до него без сваляне на резервоара. Ако някой е имал подобна случка или е разглобявал резервоар да даде акъл. Не, че не мога и така да карам известно време, но ме дразни, когато нещо във возилото ми не е наред.....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Днес ми се случи нещо много странно и без видима причина. Както си карах ми светна лампата за резервното гориво и стрелката падна до долу. В първия момент реших, че се е спукал маркуча за излишното гориво и съм останал без нафта. Отбих, поогледах и като не видях (и не усетих миризма) нищо, продължих със свито сърце в очакване някъде да угасне, но не .... Минах още 7-8 км из града и нищо. Долях още 15 литра за всеки случай и никакъв ефект на таблото. Лампата свети и стрелката под червения сектор . Явно работата е от нивомера, но досега не съм стигал до него и не знам нито откъде му минават кабелите, нито какво представлява самият той отвътре. Измих я от калта, но не се вижда пак много добре къде се намира и може ли да се стигне до него без сваляне на резервоара. Ако някой е имал подобна случка или е разглобявал резервоар да даде акъл. Не, че не мога и така да карам известно време, но ме дразни, когато нещо във возилото ми не е наред.....
    И при мен се получи така.Въпреки че резервоара ми беше с около 60-65л.Изразходвах още около 10-тина и се оправи.Сега като го напълня догоре,стрелката пада до долу и ми светва лампата.Можеш да стигнеш до сондата ,но като я видях къде е/над задния мост/ и четрябва да се навра до раменете оставих цялата работа за по топли дни.От около 45-50л.почва да показва вярно.Това се получи при първото ми излизане от асфалта/Първа кал Ст.Загора/.Зная че не съм помогнал с нещо,но просто споделям проблема.С здраве!

    Коментар


    • #3
      До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

      Вероятно се е протъркал някъде, но недоумявам защо светва и лампата. Затова искам да видя какъв му е принципа на работа на тоя поплавък. Но едва ли ще може да се извади без сваляне на резервоара, а това няма как да стане в улични условия. За сега ще карам по одометъра и ще сложа една туба от 5-6 литра в кучкарника за аварийни случаи , пък "като му дойде времето" ще го боря....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

        Най-вероятно свети лампата защото тя се управлява от платка която взима сигнала от същия нивомер.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

          Сигурно е така. И аз стигнах до тоя извод, но нивомерите, които някога съм отварял си имаха отделен контакт за резервата. Недоумявам защо нещо, което е изпитано трябва да се заменя с подобна глупост - един делител да управлява и двете сигнализации. Все пак трябва да се види какво има вътре и да се огледат буксите....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

            Само като се сетя, че при мен се сваля резервоара за да се извади тази измишльотина и ми става гадно на стомаха. Сигурно можеха да измислят 100 пъти по-читава система, но цената и универсалността не е за пренебрегване. Четох, че се опитват по всякакъв начин да икономисат проводниците в автомобилните инсталации. Били по няколко километра. Имали идея назад да върви един мощен захранващ кабел, а всички консуматори да се комутират по безжичен път. Върха на идиотизма. Ами ако има супер мощни смущения как ли ще се държат мигачите?
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #7
              До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Сигурно е така. И аз стигнах до тоя извод, но нивомерите, които някога съм отварял си имаха отделен контакт за резервата. Недоумявам защо нещо, което е изпитано трябва да се заменя с подобна глупост - един делител да управлява и двете сигнализации. Все пак трябва да се види какво има вътре и да се огледат буксите....
              За дизела не знам как е,мисля че няма да е различен като изпълнение спрямо бензиновия нивомер.При мен имаше 2кабела за помпата и два за нивомера.Това всичко в един корпус(цилиндричен-100мм.).Реостат,помпа и отстрани стърчи поплавъка.
              За свалянето-може и на улицата,но да беше по-сухо.В центъра на резервуара слагаш крика,развиваш 4-те болта към шасито,пускаш да легне на ресьорите и го измъкваш странично.Отвий 3-те видии при гърловината за зареждане-не разкачаш маркучите-излизат заедно с бъкела.Гадно е ама много.Заради помпата минах по тоя път преди месец.
              Успех!

              Коментар


              • #8
                До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

                Да, но при мен липсва помпата. Той от време на време сработва, но аз вече не му обръщам внимание. Засега не планирам излизане с колата извън София, та не ме притеснява. Само ме дразни ...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

                  kuzdov приателю, хората при които ме прати за дюзите имат решение на проблема.Когато бях при тях го коментирахме тоз момент
                  Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

                    То или е от датчик или просто по пътя на кабелите има скъсано или откачена клема...
                    Аз не съм имал такъв проблем, но отчита доста относително...
                    Преди 2 години 1 майстор забрави да ми закачи клемите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Странно поведение на датчик за нивото на нафтата...

                      Ами аз сега нямам време да се разправям с него. Другата седмица заминавам и през лятото ако се върна за малко ще го мисля. То на това ш...но местенце трябва или да ходя в сервиз, или да чакам сухото и топлото за да ровичкам. Ако е поплавъка и няма такъв нов, ще го мисля от нещо друго. Роско, благодаря за идеята....Аз за тях не съм се сетил въобще, но съм замислил една профилактика на помпата и дюзите и като стигна до нея сигурно ще се занимавам и с нивомера.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X