Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от различните магазини за спортно облекло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

    Да споделя и аз впечатленията си от обувките, купени преди вече доста време от www.cabelas.com - модела е ROCKY, ама вече май не го правят, но имат и много други подобни.

    В неделя за пореден път след горските калищаци закарах джипката на автомивка. Ама преди джипката, им казах да ми пръснат обувките - както ми бяха на краката. Ама машината нямала малка струя, та ги пръскаха с обикновената, с която миха и джипката.

    и... НИЩО. АМА НИЩИЧКО СЪВСЕМ! Просто се измиха, и нито помен от мокри крака. Със силната струя, фронтално и отвсякъде.

    На всичкото отгоре след 2 зими постоянно носене + 5-6-7-8 кални горски разходки, все още си изглеждат като нови. Забравих що е мокри и премръзнали крака. Краката ми и не миришат с тях.

    Накратко, екстремално доволен съм от тях. НЕма такива обувки.

    А за българския търговец, споменат по-горе, мога да кажа само РЕСПЕКТ. Такова отношение си е направо извънземно за нашите "стандарти".
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

      Само искам да подкрепя мнението на Денислав относно Ekipirovka.com и собственика Никола Леваков. Отдавна съм си решил, че това е магазина за мен и досега не съм бил разочарован и от отношението и от намаленията и най-вече от качеството на предлаганите стоки. Никога не ми е било отказано и ако нямат нещо в наличност, да се направи индивидуална заявка като до миналата година дори се изпълняваха в рамките на седмица, сега също отнема не повече от 3 седмици, а цените на повечето стоки са съобразени с БГ стандарта, конкретно визирам артикулите на Mammut, които ако видите колко струват в Екипировка и колко в Швейцария, сигурно ще изкупите магазина. Бих се радвал и Стената да се позамислят над ценообразуването (Patagonia например).

      Коментар


      • #18
        От: До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Да споделя и аз впечатленията си от обувките, купени преди вече доста време от www.cabelas.com - модела е ROCKY, ама вече май не го правят, но имат и много други подобни.

        В неделя за пореден път след горските калищаци закарах джипката на автомивка. Ама преди джипката, им казах да ми пръснат обувките - както ми бяха на краката. Ама машината нямала малка струя, та ги пръскаха с обикновената, с която миха и джипката.

        и... НИЩО. АМА НИЩИЧКО СЪВСЕМ! Просто се измиха, и нито помен от мокри крака. Със силната струя, фронтално и отвсякъде.

        На всичкото отгоре след 2 зими постоянно носене + 5-6-7-8 кални горски разходки, все още си изглеждат като нови. Забравих що е мокри и премръзнали крака. Краката ми и не миришат с тях.

        Накратко, екстремално доволен съм от тях. НЕма такива обувки.

        А за българския търговец, споменат по-горе, мога да кажа само РЕСПЕКТ. Такова отношение си е направо извънземно за нашите "стандарти".

        Малко да вдигна темата. Въпросните обувки от Cabelas все още ги нося по цяла зима и все още може да се каже че не са мръднали. При по-екстремни мокрения пускат съвсеееем леко, но отва отддавам на факта че кожата отпред, точно по границата с подметката, леко се е напукала. Ама след толкова години - халал.

        По тоя повод, поръчах си пак от същите - оказа се бестселър и още ги правят. И за жената поръчах, и за малкия, и за баща ми. А моите новите ще се носят само при по-екстремни случаи. За останалите случаи и старите си вършат перфектно работата.

        Иде реч за ей-тия:


        Ако ги снимам, ще видите че изключая въпросното напукване което се вижда само като се вгледа човек, нищо друго не е мръднало. Подплата, подметка, кожа (набук ли е, що ли), отвътре, отвън - още са си като нови. Такова чудо до сега не ми се беше случвало. Единствената грижа, дето съм полагал е след всяка зима пълнене с вода от чешмата до горе, да им се отпушат порите и да излезе солта. Иде реч за ползване всяка година от 2007-ма до сега, от първи до последен студ, примерно по 4-5 месеца годишно, всеки ден.

        В момента има и намаление в Cabelas. Дано и качеството да е същото. Има ги детски, женски, мъжки. Горещо препоръчвам!
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Малко да вдигна темата. Въпросните обувки от Cabelas все още ги нося по цяла зима и все още може да се каже че не са мръднали. При по-екстремни мокрения пускат съвсеееем леко, но отва отддавам на факта че кожата отпред, точно по границата с подметката, леко се е напукала. Ама след толкова години - халал.

          По тоя повод, поръчах си пак от същите - оказа се бестселър и още ги правят. И за жената поръчах, и за малкия, и за баща ми. А моите новите ще се носят само при по-екстремни случаи. За останалите случаи и старите си вършат перфектно работата.

          Иде реч за ей-тия:


          Ако ги снимам, ще видите че изключая въпросното напукване което се вижда само като се вгледа човек, нищо друго не е мръднало. Подплата, подметка, кожа (набук ли е, що ли), отвътре, отвън - още са си като нови. Такова чудо до сега не ми се беше случвало. Единствената грижа, дето съм полагал е след всяка зима пълнене с вода от чешмата до горе, да им се отпушат порите и да излезе солта. Иде реч за ползване всяка година от 2007-ма до сега, от първи до последен студ, примерно по 4-5 месеца годишно, всеки ден.

          В момента има и намаление в Cabelas. Дано и качеството да е същото. Има ги детски, женски, мъжки. Горещо препоръчвам!
          Нямам никакъв опит от Cabelas, но това което казваш е впечатляващо за мен. Аз на съвременна обувка която да изкара 5 сезона и са "не е мръднала" не съм попадал. И то точно ежедневното градско ходене е това което съсипва обувките - иначе не бих се учудил, ако някой си похвали чисто новите 10 годишни обувки, които си вади всяка трета събота за Витоша. Така, че браво, дано не са ти подобрили новите
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #20
            От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

            Спарки, номерата отговарят ли, в смисъл, че каквото носиш масово, да речем 43, и тези са 43.
            Относно новите, дето ги носиш веднъж на месеца - имах до преди 3 дни точно такива, зарязани в шкафа преди 4 години, почти нови, щото малко ми бяха неудобни и си джиткам с един мендъл вече 6 години, реших да ги понося малко, белким както съм свалил някое кило , са ми по-удобни. И о изненада - подметката взе да се разпада на прах - пясък, до обяд вече бях без половин подметка, до вечерта - в кофата за боклук, иначе кожа- вожа, немски, нам си кви си мембрани, ама без подметка не става.

            ПП. Спарки, Кабелас има ли европейски магазин или само щатски?
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #21
              От: До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Нямам никакъв опит от Cabelas, но това което казваш е впечатляващо за мен...
              Аз имам с къмпинг палатка от тях, изключително добре и здраво направена. На пазара в България не съм виждал такива.

              Коментар


              • #22
                От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Нямам никакъв опит от Cabelas, но това което казваш е впечатляващо за мен. Аз на съвременна обувка която да изкара 5 сезона и са "не е мръднала" не съм попадал. И то точно ежедневното градско ходене е това което съсипва обувките - иначе не бих се учудил, ако някой си похвали чисто новите 10 годишни обувки, които си вади всяка трета събота за Витоша. Така, че браво, дано не са ти подобрили новите
                Съвсем истинския тест тепърва предстои. Баща ми откак направи инфаркта ходи често из планината (като казвам често - примерно през ден-два), и навърта сериозен километраж, до 20-25 километра на разходка. Ама разходка, на която нормален градски човек ще издъхне. Средностатистически нескъпи обувки се разпадат след месеци. Ще видим колко ще изкара с тия.

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Спарки, номерата отговарят ли, в смисъл, че каквото носиш масово, да речем 43, и тези са 43.
                Относно новите, дето ги носиш веднъж на месеца - имах до преди 3 дни точно такива, зарязани в шкафа преди 4 години, почти нови, щото малко ми бяха неудобни и си джиткам с един мендъл вече 6 години, реших да ги понося малко, белким както съм свалил някое кило , са ми по-удобни. И о изненада - подметката взе да се разпада на прах - пясък, до обяд вече бях без половин подметка, до вечерта - в кофата за боклук, иначе кожа- вожа, немски, нам си кви си мембрани, ама без подметка не става.

                ПП. Спарки, Кабелас има ли европейски магазин или само щатски?
                Ако в подметката е имало разни полуестествени адски смеси - нормално явление. Подметката на моите не е мръднала. Даже не се е износила кой-знае колко. Вярно че не съм изявен пешеходец, но все пак...

                Кабелас имат магазин само в щатите. Малко е неприятно около вноса, ама за съжаление това е положението. Утре ще ида да заверя едно пълномощно и ще го дам на UPS (Ин-тайм) като дойдат да се разправят с митниците. Струва едни 40-50лв, обаче няма да загубя цял ден в разправии с митница аерогара София, да попълвам декларации и прочие полюции. С DHL така процедирам от години. А върху поръчка на 4 чифта обувки допълнителните 40-50 кинта няма да се отразят кой-знае колко зле.

                Номерата - американските номера са отделни за мъже, жени и деца. В сайта има PDF файлчета с диаграми. Сваляш, разпечатваш, слагаш си крака отгоре и гледаш кой номер си.

                Например мъжката е тук:
                http://www.cabelas.com/cabelas/en/co...s_shoesize.pdf

                Единственото, дето мога да твърдя е че американски мъжки номер 11 отговаря на наш номер 44.

                На обувките даже етикета с номера не се е изтъркал. От вътрешната страна на обувката е.

                ПП: Впрочем, тия точно обувки се произвеждат в Китай, или поне така пишеше на кутията като дойде. Само че явно в правилния гараж. Дори и по външен вид - всички шевове са си на мястото, всички шевове все още са си залепени. Дори връзки износва в пъти по-бавно. Не съм сигурен дали съм още с оригиналните, но и да съм сменял - било в най-много веднъж.
                Последно редактирано от sparkybg; 28-01-13, 21:37.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                  Здравейте колеги.Извинения ако не е за тук поста ми.Желая да благодаря на екипа на магазин Екипировка от София за бързата доставка и коректното им отношение.Поръчах си няколко артикула по телефона след много учтиво отношение и добра консултация поръчката на другия ден беше в нас.Дори ми направиха и обявената отстъпка от 10% за членовете на форума..Значи има надежда.Благодаря.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                    Малко повече за магазин Екипировка тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...портове За друго проверено място, където също са безкрайно коректни и с отстъпки за нас, магазини Стената, тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...пировка И тук още няколко адреси и представяния на проверени места и за туристическа, и за тактическа екипировка и за фото обоудване и оптика - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...телства
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                      Много съм доволен от магазина на http://www.varriosport.bg/.....Много коректни разбрани и отзивчиви....И много добри стоки и марки предлагат.....
                      samo kawasaki kvf 750:P:P:P

                      Коментар


                      • #26
                        От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                        Аз открих уникални неща в K2Outdoor. Продават някои марки, които не прадаа никой друг магазин. И собственика може да ви даде много компетентно мнение.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #27
                          От: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          Аз открих уникални неща в K2Outdoor. Продават някои марки, които не прадаа никой друг магазин. И собственика може да ви даде много компетентно мнение.
                          +1 Пазарувал съм от този магазин и ми направи добро впечатление това,че персонала е в час с екипировката,която продава.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X