Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Коя серия е била Тойотата с този 4-цилиндров двигател с долен разпределителен вал? С турбина или без турбина? Сещам се за BJ40.
    Двигателят е 3B.Монтиран на камион...Без турбина .Краси Колев от Габрово имаше същата./Дано не бъркам за разпределителния вал/.Модел на мотора B-631,Рама-BY31-002453,Модел BY-31-QDGHT,Номер на мотора 0692151.Правен за Япония... Този двигател се слага и на малки автобуси.Също и на BJ40.
    Последно редактирано от Конов; 31-01-08, 22:45. Причина: Допълнение
    На бой отиват само старците!

    Коментар


    • #17
      До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

      Да, да, сетих се. При Тойота сериите (не камионите) се слага на 40 серия. Те са 3.0 и 3.5, като 3.5 го има и турбинен (13ВТ). 3.5 е качван и на 70 серия (heavy duty, с ресьорите).

      Коментар


      • #18
        До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

        Стоят ми 3 бутала от 2L -T .Този двигател е хубав за разходки понеже разхода на гориво му е ограничен .
        Ако трябва, мога да изредя доста от капризите точно на този мотор които произлизат от припряно каране. Този 2L T е пройзведен за да бъде най-икономичния на ланд крузер .
        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
        BJ42 04 1982
        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
        LZ 2 BHB

        Коментар


        • #19
          До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

          Малките двигатели на ТЛК са правени за нашите земи, факт. Не мисля, че 2L-T е по-икономичен от 1KZ-T...

          Коментар


          • #20
            До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

            Какво е мнението ви за 3.0TD 125кс. на KJ70 от деветдесетте години.
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #21
              До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

              Ето малко инфо от Land-cruiser.ru
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                Здравейте!Оглеждам се за 73ка, но незная как да различа тойотовски двигател от vм.Според един чешки линк vm е само 2.5л и се монтира само на 73ка.дали това е вярно? Моля ако някой може да пусне снимки на "правилния" и "неправилния" двигател.
                [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

                Коментар


                • #23
                  До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                  Най- характерното на тези двигатели е, че са с отедлни глави за всеки цилиндър.
                  Ето на този http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DG
                  VM-ски двигател се вижда ясно, че главите са отделни (макар модела да не е точно същия).

                  Освен това автомобили с тези двигатели са произвеждани в Европа и могат да се различат по VIN-а: на японските започва с J,
                  а на една обява от мобиле-то ми продиктуваха номер започващ с P - (според мен Португалия)
                  LZ1GUS

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                    аз съм ''влюбен'' в тойотите, ама за 2LT не бих си купил отново.това е от лични наблюдения.преди време имах Круизер с гореспоменатия двигател.мога да твърдя двигателя беше в идеално състояние (Митко ми го потдържаше).ходил съм на много карания и няколко състезания по онова време (времето на Трофи клуб).бях абсолютно доволен. Но когато тръгнах със същата тойота на пътешествие из Европа се убедих че този двигател е крайно неподходящ за дълги пътувания.проблемите започнаха към края на Италия.абсолютно невъзможно да караш повече от 3-4 часа.започна да прегрява при малко по-висока от 100 км/ч.след това при градско ползване нямаше никакви проблеми до една прекрасна сутрин когато запалих на път за работа и се чу оня звук от който сърцето отива в петите.... и това при запалване от място.... оттам в сервиз Тойота във Франкфурт извадиха мотора, поставиха го на стенд,пълни ''изследвания",разглобиха го.аз много държах да разбера каква е причината от чисто ''изследователско'' любопитство.и диагнозата беше- абсолютно нормална експлоатация на двигателя , но обясниха че ресурса на този модел е ''доста'' нисък и неиздръжлив на продължително непрестанна уптреба... обясниха ми че затова и тази Тойота си е лайт дюти(беше на 240 хиляди).и по принцип става дума не за слаб мотор а за ''слаба'' конфигурация мотор на това тегло автомобил въпреки по малките мостове и т.н. абе с две думи колата си е екстра ма с тоя мотор толкова си може.говореха и за някакво слабо изпълнение на някой детайли за сметка на понижаване на теглото...та мойте изводи- двигателя си е екстра, но не на това купе.... за бензиновия мотор 2.4 сега е предпочитаната от мен опция сравнено откъм себестойност на автомобила....
                    та 2 LT.знам ли... това са си мои лични разсъждения.просто споделям преживяно....
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                      3.0 ТD 125 коня. Аз карам 4Runner мод 96 год със същият двигател. Железен двигател. Колата я купих на 260хил км, а в момента е на 370хил, или за 4 год съм и навъртял 110 хил км. От тях около 30% по черно. За това време съм сменил един път ангренажен ремък, след като светна лампата на таблото. А тя светна в северна България в Монтана. Докато се прибера в Пазарджик с тази светеща лампа бях на тръни, но нямаше проблеми.. После един път скъсах два ремъка наведнъж в София, но остана един здрав, от общо три и пак се прибрах успешно до дома.
                      Май това са ми били всичките "повреди" по двигателя за 4 години. Разбира се маслото и филтъра сменям на всеки 10 хил км с минерално в Тойота. Въздушният филтър, на около 20 хил км и май един път за тези години смених горивният филтър, но аз карам само с качествена нафта с добавки, а не с обикновена. Карам с V-power disel, или с Alpin disel. Колата гори около 10/100 средно, а на черно 12-13/100.
                      По окачването на колата съм имал доста повече смени и повреди, но това е вече друга тема.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                        Благодаря много на Владич относно инфрмацията за 3.0ТД 125к.с.на ТЛК.Аз бях чул че им цъфтели главите,но то с всеки дизел трябва да се внимава с температурата.Може би нещата опират до каране и потдръжка.
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                          Сега разбрах от един руски сайт, че този двигател 3.0 ТD 125 коня по номенклатурата на Тойота се води модел 1KZ-T.
                          Според въпросният сайт, в който са разгледани всички двигатели на Рънър, Лендкрузер и Хайлукс този двигател е един от най-надежните и сполучливите...
                          http://www.4runner.sovintel.ru/engines.htm
                          А ето и основният сайт от където извадих линка.
                          http://www.toyota4x4.ru/ Тука има подробно, почти всичко за Ледкрузърите и Рънърите.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                            Дискусията за Патрол 4.2 продължава в тази тема:
                            Patrol 4.2 от UK +/-

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                              А кой мотор е 2.8 дизел с 88кс? Има ли такъв или немците са се объркали?.......
                              <DIV id=mainBox>
                              • Hilfe |
                              • Übersicht |
                              • Kontakt |
                              • Sprache Deutsch English Español Français Italiano Polski Pусский Čeština





                              <DIV class=search20 id=contentBoxWrapper><DIV id=contentBox>Vorheriges Inserat | Nächstes Inserat
                              Home > Suche verändern > Trefferliste > Detailansicht 76 von 121
                              Toyota Land Cruiser 2.8 4WD 9-Sitzer — EUR 8.900 Finanzierung


                              <DIV class="copyBoxStyle1 colWrapper0020" id=detailTabs><DIV class="clearfix copyBox">
                              1. Überblick
                              2. Bilder
                              3. Fahrzeugdaten
                              4. Anbieter
                              5. Ratgeber Autokauf
                              6. Finanzierung
                              7. Versicherung
                              <DIV class="clearfix copyBoxContent"><DIV class=colWrapper12 id=tabOverview>






                              Parken


                              Inserat beanstanden



                              FinanzierungsangebotKaufpreis:EURAnzahlung:EURLaufzeit:12243648607284MonateIn Kooperation mit e-Insurance

                              Kfz - Versicherungsvergleich

                              Ortskennzeichen:
                              Grund:
                              Fahrzeugwechsel
                              Versicherungswechsel
                              Fahrzeug:
                              Erstfahrzeug
                              Zweitwagen




                              <DIV class="overviewCol1 float1 clearfix">Geländewagen/Pickup, Gebrauchtfahrzeug

                              Kilometerstand: 135.000 km
                              Leistung: 65 kW / 88 PS
                              Kraftstoffart: Diesel
                              Erstzulassung: 7/1992
                              Mehr


                              Ausstattung:
                              Allradantrieb, Anhängerkupplung, Scheckheftgepflegt

                              Fahrzeugbeschreibung:
                              Lange Version mit 9-Sitzen, Allradantrieb, Trittbretter, Radio/Kassette, Anhängerkupplung, gut [...]
                              Mehr


                              Händler
                              Mohsin Automobile Geländewagenzentrum
                              Billwerder Steindamm 1-3
                              20537 Hamburg
                              Deutschland
                              1. Tel.-Nr.:

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой двигател на ЛК70 е по-подходящ.......

                                Това е 3L, 2.8 4-цилиндъра, атмосферен дизел, около 90к.с.
                                Тук също се продаваха, като "бивши натовски", внесени предимно от (бившата) Югославия. И в БГ може да се намери такава, ако този модел се търси.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X