Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутон за подгряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бутон за подгряване

    Всички свещи са се изпекли заради скапано реле/ таймер /. Купих нови свещи BERU 188 лв. за 4бр. и сега се притеснявам дали релето, което купя, няма пак да се издъни. Та идеята ми е да си изведа един пуш бутон с които да подгрявам, така ще съм сигурен че прекъсвам захранването към свещите след определеното време.


    discovery 300tdi

  • #2
    До: Бутон за подгряване

    Няма да имаш никакви проблеми да го направиш само слижи реле да не преебеш копчето че нагрева и всичко е океи
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      До: Бутон за подгряване

      И как ще разбира колко да грее? По-добре да сложи индикатор (лампа или диод) включен към кабела за свещите, който със сигурност да показва, че са изключени.
      Ако си купи оригинално реле (не менте) не ми се вярва дефекта да се повтори.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Бутон за подгряване

        Старото реле работи донякъде, вътре лампата гасне но не спира подаването към свещите, а идеята ми е да сложа бутон които да задържам натиснат за времето, което свети лампата на таблото след като го пусна веригата с сигурност е прекъсната. Няма да го ползвам ежедневно, само когато е студено. Някъде до -3 пали и без подгряване. А за реле че е оригинално мога да сам сигурен, ако ми го внесът мои хора и това е вариант.

        Коментар


        • #5
          До: Бутон за подгряване

          А бе и свещите няма гаранция че са читави.....

          А нормално релето винаги грее и след угасването на лампата - лампата е индикатор че можеш вече да палиш а не че спира релето .

          разни такива пинизи има ...
          -----------------------------------------------------------
          Здравите коли отдавна са забранени за производство !!!!

          Коментар


          • #6
            До: Бутон за подгряване

            Първоначално публикуван от Todd Преглед на мнение
            ...нормално релето винаги грее и след угасването на лампата - лампата е индикатор че можеш вече да палиш а не че спира релето...
            Точно така! И колкото е по-студено, толкова по-дълго е включено!
            А за да си сигурен, че релето изключва, направи това което ти е написал колегата:

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            ...сложи индикатор (лампа или диод) включен към кабела за свещите, който със сигурност да показва, че са изключени...
            Ако не изключва, значи си за ново реле.

            Коментар


            • #7
              До: Бутон за подгряване

              За да покрива еко стандартите , свещите работят по-дълго- 5-6 мин след запалване ,че и повече. Лампата е само за паленето. Виждал съм на Дискавъри да слагат реле от Ауди или нз какво, което омазва работата - забожда се на куплунга, ама работи постоянно.
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #8
                До: Бутон за подгряване

                Здравейте, аз съм нов във този форум но се надявам да бъда полезен.Относно бутона за подгряване, не е никакъв проблем, само трябва да знаеш колко волта ти са свещите и предварително да си проверил за колко секунди напълно почервеняват.
                Последно редактирано от Lazar; 19-01-08, 22:14. Причина: грешки
                0887632135-Краси

                Коментар


                • #9
                  До: Бутон за подгряване

                  Здравей!

                  Според, смени си релето и не се заимавай с глупости.. Има кой да се грижи за свещите. А и в крайна сметка те са консуматив, както накладки, масла ремъци и гуми. Всяко нещо си има живот.

                  Успех!
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бутон за подгряване

                    Колеги известно ми е, че лампичката е само индикатор и не съм сигурен, че като е студено трябва да държи повече от 8 сек. , които му дават защото е таймер а не биметал и за да има време трябва да взима информация от някаде.В аутодата разгледах схемата и не виждам да има датчик за температура свързан с това реле, но отива към реле на стартера и към едно управление, ако от там черпи информация за околната температура, но не вярвам /старичка е машината/ . Познат се прибира другия месец от Англия и ще си поръчам, разни части ще си поръчам и реле. Иначе са консуматив съгласен съм, но наще доста надуват, а и качеството винаги ми е съмнително. Скоро си ремонтирах скоростите голям майтап беше с Мотопфое, едни елеметарни - лагер, семеринг, и разни други неща не можаха да ми ги доставят. Доставиха едно от три, и то не че ги нямат ами имат в Пловдив един много "компетентен" , затова си ги взех от Дарукар. Безаварийно на всички
                    Последно редактирано от Lazar; 21-01-08, 09:16. Причина: грешки

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бутон за подгряване

                      Съжелявам за грешките,но както и да е. След смяна на някой кондензатор и др. от електрончик релето работи и не задържа много повече от лампата. Аз ново пак ще си поръчам, но ще изведа и нещо, което да ми показва кога изкл.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X