Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, за съвет !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля, за съвет !

    Здравейте,

    Честита нова година и от мен и много безаварийни километри.

    Поразходих джипката (Фронтера, 2.2 бензин) по снега малко и излязоха две неща, които ме притесняват.

    1. В режим 4х4 при скорост над 60-65 км/ч се появява едно съвсем леко свирене
    предполагам от скоростната кутия. Това нормално ли е ?

    2. Другия ми проблем е с темепературата. При температура на въздуха около 10 гр. на дълъг път при скорост около 120 км/ч подържа 80 гр., което ми се струва ниска температура, защото сам сменил три опела(леки автомобили). Те работиха на около
    100 гр. Но като паднаха температурите на -15 гр. двигателя не можа да достигне и 70 гр., а прехода ми беше цял ден, карал съм с не повече от 40 км/ч. И най-интересното
    беше, че като оставих джипката да работи на място около 10 мин и вдигна 110 гр., се отвори големия кръг, перката се включи, двигателя се охлади и след това парното ми духаше хладно ??? На сутринта проверих антифриза беше до горе и парно си имаше.

    Това е, моля за мнение !

    Чак сега разбрах, какъв кеф е да караш джипка. Отказвам леките коли

  • #2
    До: Моля, за съвет !

    Допустимата скорост на движение при 4х4,бързи е 100 км/ч.При бавни е 40 км/ч.Това е инфо от книжка за експлоатация на Фронтера.При 65 км/ч.не би трябвало да има шумове.Зависи каво наричаш свирене де,силата му.Не е зле да започнеш със смяна на маслото на преден диф.Ако не помогне ,да се отвори преден диф и раздатка.Скоростите ако са ще свири и без 4х4.Същото е и за заден диф.

    За температурата намери теми във форума в които много колеги са правили ремонт на радиатора.Някаква пластмаска се изваждала и се ремонтирала лесно.Но по принцип да знаеш че работната температура на Фронтерата не е като на Омгите например,които загряват нормално и до 100.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Моля, за съвет !

      По т. 1 - да, но зависи колко. Нормално е да е малко по-шумна в 4х4;
      По т. 2 - виж дали имаш термостат. Нещо ме притеснява това духане на студено при топъл двигател. Направи си и тест за СО2 в антифриза.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Моля, за съвет !

        И според мен проверка на термостата и смяна на маслата на дифове и скорости ако не си ги сменял де.

        Коментар


        • #5
          До: Моля, за съвет !

          По въпроса за шума при движение 4х4 за мен това което описваш е нормално, и моята започва да жужи когато я настъпя на двойно. Това е звукът от педният диференциял. Ако не си сменял маслото , смени го , но предният диф. на Фронтерите си е малко шумничък. Това от мен .
          Поздрави !
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X