Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

    Колеги тази вечер спешно бе сформиран информационен екип на Оffroad-bulgaria.com, който да предава на лайф от ралито. Това стана така: Точно си уредих весела вечер с ... когото трябва и Близнаците ми звъннаха на пожар от Лисабон и казаха да заебавам, каквото съм започнал и да се включвам в екипа, предаващ пресни новини от Дакар, тъй като някой трябва да поства снимките във Форума и назначавали на тази длъжност мен срещу скромните 2000 евро хонорар. Аз кога съм виждал толкова пари на куп и веднага изритах когото трябва и се включих в екипа. Снимките ги чаках да дойдат горе-долу 2 часа, но за разлика от дискотеките в Португалия, близнаците ми казаха, че нетът им бил толкова бавен, колкото пощенски гълъб на 100 годишна възраст. Чакайки си теглих едни майни, дето натирих когото не трябва, та за два часа можех да свърша сумалък неща, ама ...
    Първите новини са, че подготовката за ралито върви с пълна сила. Нашите репортери са изумени и онемели от размаха на състезанието. Едвам се промъкнали из боксовете да направят по някоя снимка. При моторите всичко било толкова оранжево, че даже и японците карали КТМ, а клавирите на музиката дори били КТМ също.
    Поради по-горе споменатото онемяване, Близнаците не успяха да ми дадат повече информация, но казаха, че ще последват ралито и в Африка и отново ще пускат новини със снимки, макар твърде да се съмнявам в скоростта на нета в Сахара и има ли въобще почва той там. Ето 6-те снимки изпратени ми току-що:













    Да благодарим на Петър, Ивайло и Жоро Панов за кадрите и да им пожелаем приятно изкарване по стъпките на ралито!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Супер идея !!!
    Браво !!
    Благодаря на Близнаците !! .... ама не малко ами МНОГО има завиждам ..
    Ако мога да помагам с нещо .. казвайте !
    По всяко време на денонощието съм пред компа ... и нета ми е приличен .
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Хм...СУПЕР!!!
      Аз пък мисля да започна кампания за набиране на спонсори за догодина,по-догодина или попопопо...абе когато се съберат достатъчно пари,и да отида да участвам Все някога ще ги събера.Ако тогава не съм вече немощен,ама крайно немощен дядка със сигурност ще карам.Колко е таксата за участие?То имаше подобна тема,ама беше отдавна.
      К. Кулев

      Коментар


      • #4
        Погледни на www.dakar.com има всички такси и правилник
        IvoVarbanov.bg

        Коментар


        • #5
          DAKAR

          В целия шибан Лисабон нета е много бавен и не може да изпращаме снимки, но днес или утре сте пробвам пак

          Снимали сме над 800 снимки и 6 часа видео само за 2 дни
          Всичко покрай ралито е направено и организирано невероятно направо сме размазани и смаяни Ще участват уникални возила от цял свят За утре имаме обещание да снимаме интервю с Кабиров ОТ КАМАЗ-MASTER

          Днес сме снимали с Р ГОРДОН Новата му кола е направо космическа разработка за нас Роби отвори да снимаме мотора и окачването за първи път от както е направена снимахме я 4-5 човека за 3 минути

          Вчера се срещнахме с Синузука и взехме автографи и се снимахме с него

          Калине първо ела да видиш какви са изискванията сроковете прегледите и наказанията и ще забравиш да караш Да не говорим за асистенцията тя е цяла армада и също минава на строги прегледи Вчера при едногодишни разработки и подготовка и то за хора които участват за 10-12 път почти 50 процента имаха проблеми с техническия преглед Всички мотори се разглобяват до рамка без гумите и мотора и гледат 100 неща РАБОТИ СЕ СЪС СРОКОВЕ НЕ ПОНЯТНИ ЗА НАС

          НА ЧАСТНИТЕ МОТОРИСТИ ИМ СЕ ......... А ПРИ КОЛИТЕ Е 100 ПЪТИ ПО СЛОЖНО И АКО ВИДИТЕ КАК СА НАПРАВЕНИ И КАКВА Е КОНКУРЕНЦИЯТА
          ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ ЧЕ БЪЛГАРИ ТРУДНО СТЕ УЧАСТВАТ НО ...........

          Коментар


          • #6
            Итереса към дакар е задминал Ф1 и Шампионска лига
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • #7
              ??? А, това футбола ли е? Че там вече сичко е откровено менте, чудя се че изобщо има някъв интерес. Даже у нас станаха някви скандали))
              А Ф-1 парите я съсипаха, едно време беше наистина интересно ...
              Имаше една книга от Рудолф фон Браухич, автобиография. Това е брата на маршал Манфред фон Браушич, хитлеровия началник на ГЩ по едно време. Та той е бил състезател от Ф-1 и преди и след войната. Смайващи работи пише. И за колите и за хората. Издавана е в края на 70-те на български, ама никога не съм я имал. Даже не помня заглавието((

              Коментар


              • #8
                пеко, огледай се, там имало някакъв туристически клас за смотаняци, дали ако се напънем малко повече някой ден няма да може да се пробваме там съмнявам се

                да карам из ифрика ми е мечта от отдавна и мисълта за това не ме напуска
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Не си сам колега и аз го гледам този клас поне ще сме зрители отблизо
                  IvoVarbanov.bg

                  Коментар


                  • #10
                    ами то е ясно че с нашите кочини колкото и километра да минем от трасето си е победа. нямам предства какви са условията за участие, какви са таксите и какви са изискванията към колата.

                    проблема е че ако всичко, клетката, двигателя и тн. части трябва да имат хомологация просто няма смисъл да говорим.

                    бил съм в пустиня, един път в мексико и там си бях взел вранглер под наем и реших да се пробвам да карам и карах точно 500м, колата загря защото вървеше само на 1ва бавна с пълна газ, и изгуби мощност и едвам стигнах до пътя. ако отидем там само зада разберем че нестава ще е жалко
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Много си прав. Първо трябва да се види, след това разходки и после можем да мислим. А парите са последното за което трябва да мислим. Никога не съм карал в пустиня, но като гледам там се кара много яко за да не загубиш сцепление. В испания има много фирми които организират каране в Мароко.

                      За туристите няма хомологация и тая година имаше преференции.
                      В Т2 бившата Т1 има изисквания за сигурност - седалки и ролкейдж и единствените подобрения по колата са в окачването, резервоара и защитата на пода на колата. Таксата за Т2 мисля че беше около 10000 евро с асистенския автомобил - това е за начинаещи и 15 000 евро за редовни участници. Много ме боли главата и не ми се чете но утре ще прочета.

                      Освен по евроспорт някаде другаде може ли да се гледа?
                      IvoVarbanov.bg

                      Коментар


                      • #12
                        и аз съм чувал за фирми които организират каране из африка но само съм чувал, незнам за такива, а и не разбирам испански зада прочета.

                        ако цените са такива значи участие там е напълно реалистично, въпроса е да имаме достатъчно опит зада знаем как да подготвим колата зада издържи
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          ето правилата за мотоциклетите:http://www.dakar.com/2006/DAK/LIVE/d...nt_moto_uk.pdf,
                          за джиповете и камионите: http://www.dakar.com/2006/DAK/LIVE/d...nt_auto_uk.pdf
                          и за техническия екип:http://www.dakar.com/2006/DAK/LIVE/d...istance_uk.pdf.
                          и тарифите за участие:http://www.dakar.com/2006/presentati...tarifs_01.html

                          Коментар


                          • #14
                            Ето още един кадър от Близнаците:

                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              калине ако ще ходиш да участваш дай да отиваме двамата
                              на мен от дете ми е мерак да участвам там
                              може и с джип може и с мотор
                              но като за там май с джип ще е по добре
                              все пак да се участва там е сериозно предизвикателство
                              човек трябва да е доста добре подготвен
                              въпреки това не мисля че тези приказки за това колко са велики другите и колко сме смотани ние са много правилни
                              единственото с което ни превъзхождат за момента е че те имат отдавна ендуро и джипови състезания и имат повече опит в такива надпревари което им дава и по добри шансове за дакар
                              иначе и те са хора като нас
                              не са някви извънземни
                              според мен така или иначе ще дойде момент в който и българи да участват в това рали
                              тъй че имайте ме в предвид за екипа когато това започне да става
                              навит съм и като механик да ме вземете даже
                              може и като журналист
                              оператор или квото там е необходимо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X