Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пренавиване на алтернатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пренавиване на алтернатор

    възможно ли е на алтернатора да му се пренавият намотките такаче максималня му ток да се повиши с 10-20А ако самият алтернатор е 50А да стане 60-70

    това в каква степен ще повлияе на продължителноста на работния му ресурс

  • #2
    невъзможно е ...
    направо го замени с ново има много мощни вече!
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #3
      То за ЗИЛовете има много и всякакви, има и едни 90 А и 110 А които се различават по броя на намотките на статора. А има и едни нови с постоянни магнити, на тях пише 110, обаче дават 150 А.
      За какво ти е? Вече и 70 амперовите ги смятат за малки ...

      Коментар


      • #4
        ами незнам на Нивата дали стават от други амтомобили и за това си мисля за такова нещо

        Коментар


        • #5
          най-големият който съм виждал е голф 3 ТДИ клима 130 А но малко е трудно намирането

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kraz
            ами незнам на Нивата дали стават от други амтомобили и за това си мисля за такова нещо
            Значи ето положението: За пренавиване - ще го пренавиеш, но ще трябва да се пренавие и ротора с по-дебел проводник за по-голям възбудителен ток, а след това за да не горят диодите ще трябва да смениш и тях. И става една... Не си струва!
            Изхода е или по-голям или както съм го правил на една кола + още един! Но това зависи от място и други неща!

            Коментар


            • #7
              аз мисля да го дам в някои сервиз дето се занимават с ел. мотори да видат какво могат да направат

              Коментар


              • #8
                По-добре и сложи от 2110. Той се слага на инжекторните Ниви. 80 А. На карбураторните е 65.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X