Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за проследяване в реално време на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

    OK , имаш право Адаш, търговска/корпоративна тайна, ноу хау и т.н.

    Сори за СПАМа, просто не съобразих за тези неща..

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

      Нека всички заинтересувани погледнат тук : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...225#post297225 , днес допълних темата с актуалните цени .

      Коментар


      • #18
        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

        Интересно тези системи дали работят на закрито? (паркинги, тунели) Имайки предвид, че ползват ГПС, май по-скоро не? В такъв случай при кражба, не са толкова надеждни? А самото изпращане на данни ако става чрез и-нет от sim, дали и то работи навсякъде? Като имам предвид моя ГСМ и и-нета му, на тези нещо по-добро трябва да слагат?

        Коментар


        • #19
          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

          Ако не искаш месечни такси има и дрг вариант.Купуваш си REAL TIME GPS GSM CAR TRACKER.Устроиството е по малко от кутия цигари.Слагаш му една карта с предплатени минути с 20 -30-50 лв колкото искаш.Те ще ти трябват за SMS - те .Слагаш си го където искаш в колата,и по всяко време на денонощието можеш да му пращаш SMS с запитване къде се намира.Устроиството връща SMS с координатите и дали е в движение и ако е , с каква скорост се движи превозното средство.Получените координати се въвеждат в GOOGLE MAP ,GOOGLE EARTH и др. Някои от устроиствата могат да записват целия маршрут,които по късно може да бъде прегледан.В интернет има достатъчно голям избор от такива устроиства

          Коментар


          • #20
            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

            Да посъживим темата
            Цените вече паднаха доста надолу и практиката ни от последната година показва че реално разходите за гориво намалят със около 20% . Рядко има случаи където разхода на гориво е останал същия като преди да монтираме GPS за проследяване . Освен това е много удобно да знаеш по всяко време къде се намират колите ... поне за собствениците де
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #21
              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

              До тука от вашите тайни и недомлъвки нищо не разбрах. Аз искам да си сложа на личните автомобили ,които са 2 на брой , gps tracker за да виждам тяхното местоположение всеки един момент и да ги пазя от кражба. Не виждам нищо лошо в това да погледна някакъв софтуер предварително за да преценя дали ще ми вършат работа. Някой би ли ме насочил ?

              Коментар


              • #22
                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                Първоначално публикуван от joromag Преглед на мнение
                До тука от вашите тайни и недомлъвки нищо не разбрах. Аз искам да си сложа на личните автомобили ,които са 2 на брой , gps tracker за да виждам тяхното местоположение всеки един момент и да ги пазя от кражба. Не виждам нищо лошо в това да погледна някакъв софтуер предварително за да преценя дали ще ми вършат работа. Някой би ли ме насочил ?
                Няма никакви тайни, ето няколко снимки на софтуер за проследяване :
                http://www.deltasys.bg/productsdetail.php?product=1&type=50
                Има и чист уеб вариант, който работи с google earth и google maps .
                Обадете се по телефона за да ви дам парола за достъп .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #23
                  До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                  Първоначално публикуван от joromag Преглед на мнение
                  До тука от вашите тайни и недомлъвки нищо не разбрах. Аз искам да си сложа на личните автомобили ,които са 2 на брой , gps tracker за да виждам тяхното местоположение всеки един момент и да ги пазя от кражба. Не виждам нищо лошо в това да погледна някакъв софтуер предварително за да преценя дали ще ми вършат работа. Някой би ли ме насочил ?
                  Тайни и недомлъвки няма. Всеки дава мнение и е нормално всеки да дава противиречиво таково, базирано на лични предпочитания, вкус и други. Ползвай гугъл, намери си няколко фирми и сподели с тях опасения и желания. Ще ти дадат и пробна версия и све.
                  Аз да съм сменил вече втора фирма!

                  ПП
                  Ето пример!
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #24
                    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                    Здравейте,
                    мога да споделя как стоят нещата в нашата фирма, тъй като ние използваме такива услуги.
                    Нашата фирма има камиони, бусове и леки коли. Камионите пътуват извън България.
                    Изпробвахме няколко системи но повечето се оказаха само празни обещания. В момнта оборудвахме всички автомобили със система, която наистина работи и ни върши работа не само в България, но и в чужбина.
                    Да не излезе че я рекламирам, няма да и казвам името. В линка който колегата е дал в предният пост системата е на първо място.
                    Надявам се да съм ви помогнала.
                    Последно редактирано от veneta_83_; 29-06-09, 00:05.

                    Коментар


                    • #25
                      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                      Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      мога да споделя как стоят нещата в нашата фирма, тъй като ние използваме такива услуги.
                      Нашата фирма има камиони, бусове и леки коли. Камионите пътуват извън България.
                      Изпробвахме няколко системи но повечето се оказаха само празни обещания. В момнта оборудвахме всички автомобили със система, която наистина работи и ни върши работа не само в България, но и в чужбина.
                      Да не излезе че я рекламирам, няма да и казвам името. В линка който колегата е дал в предният пост системата е на първо място.
                      Надявам се да съм ви помогнала.
                      Венета, би било полезно да изброите системите и тяхните предимства и недостатъци, като клиент . Така или иначе тамата се разшири доста и може да бъде полезна при избор на GPS система за контрол на автопарка . Относно следенето извън българия, вариантите са 2 - 1 с роуминг и 2 без роуминг с вградена памет и изпращане на всички данни когато се намери български обхват, въпрос на цена, повечето системи имат вариант и с роуминг .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #26
                        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                        Здравейте,
                        в момента съм на работа и не мога да пиша много но в общи линии:
                        -фирмите които изпробвахме-без имена за да не е реклама или антиреклама-изпробвахме системите на 4 БГ фирми (включително и тази която рекламира - v0id). Повечето неща като следене на гориво, карти, реално време и безпроблемност не бяха така като ни ги описаха и след това имахме проблеми. Горивото се клатеше и прекъсваше(никаква полза от данните), устройствата не изпращаха данни, данните идваха със закъснение и т.н.
                        -за роуминга-каква ни е ползата да изпратим автомобил да пътува и да знаем накоя дата и час къде е бил, след като той вече се върне след 2 седмици? Това е безсмислено. В момента си знаем в реално време къде са ни камионите, без закъснение. Това е важно за транспортни фирми. А и тази техника струва над 100 000 лв, да ги оставиш без контрол е доста риковано.
                        -сега си ползваме тази система, която споменах и сме доста доволни
                        Дано съм била полезна.

                        Коментар


                        • #27
                          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                          Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          в момента съм на работа и не мога да пиша много но в общи линии:
                          -фирмите които изпробвахме-без имена за да не е реклама или антиреклама-изпробвахме системите на 4 БГ фирми (включително и тази която рекламира - v0id). Повечето неща като следене на гориво, карти, реално време и безпроблемност не бяха така като ни ги описаха и след това имахме проблеми. Горивото се клатеше и прекъсваше(никаква полза от данните), устройствата не изпращаха данни, данните идваха със закъснение и т.н.
                          -за роуминга-каква ни е ползата да изпратим автомобил да пътува и да знаем накоя дата и час къде е бил, след като той вече се върне след 2 седмици? Това е безсмислено. В момента си знаем в реално време къде са ни камионите, без закъснение. Това е важно за транспортни фирми. А и тази техника струва над 100 000 лв, да ги оставиш без контрол е доста риковано.
                          -сега си ползваме тази система, която споменах и сме доста доволни
                          Дано съм била полезна.
                          А можете ли да заредите данните на всички автомобили едновременно ?
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #28
                            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                            Здравейте,
                            не мога да разбера въпросът.
                            Дали виждаме данните за всички автомобили - тези които пътуват само в България и тези които излизат извън България заедно ли?
                            Ако е това - Да всички ги виждаме. То иначе ако за всеки автомобил трябва да влизаш и излизаш от акаунт е гупост и няма да е удобно.
                            Виждаме си ги всички заедно в реално време.
                            Само щракаш върху автомобила и виждаш всичко за него - маршрутът, къде е ходил, къде е спирал, къде е гасил и палил двигателя и др.

                            Коментар


                            • #29
                              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                              Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              не мога да разбера въпросът.
                              Дали виждаме данните за всички автомобили - тези които пътуват само в България и тези които излизат извън България заедно ли?
                              Ако е това - Да всички ги виждаме. То иначе ако за всеки автомобил трябва да влизаш и излизаш от акаунт е гупост и няма да е удобно.
                              Виждаме си ги всички заедно в реално време.
                              Само щракаш върху автомобила и виждаш всичко за него - маршрутът, къде е ходил, къде е спирал, къде е гасил и палил двигателя и др.
                              Някои системи могат да визуализират всички данни за всички автомобили едновременно ( маршрути, отчети и др. ) и е много по удобно за бърз преглед . Не се налага да се избира период за всеки поотделно .
                              Имам и още един въпрос, каква месечната такса плащате на автомобил с включен роуминг ?
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар


                              • #30
                                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                                Здравейте,
                                бяхме малко на моренце и затова не съм влизала скоро
                                На последният въпрос - каква е точната цифра не зная, защото шефовете се занимават с това. До колкото разбрах ни излиза 2-3 пъти по-евтино, от колкото преди. Преди имахме сателити и за тях на месец се плащаше 52€ на месец, а с GPS на други фирми един път ни бяха дали сметка за 1 камион за 1 месец - 400 лв и веднага ги махнахме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X