Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за проследяване в реално време на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS за проследяване в реално време на МПС

    Колеги, извинете ме ако въпроса ми е тъпанарски, ама аз нямам инфо, а и търсачката не ми даде отговор.
    Интересуват ме GPS система състояща се от GPS приемник монтиран в МПС, който чрез мобилна мрежа със съобщения информира софтуер в офиса и диспечера "вижда" на детайлна карта на района къде е това МПС, колко време стои там, скорост на движение и т.н.т. Знам, че такива системи съществуват, но ме интересува какви са точно, колко струва първоначалната инвестиция и в последствие на месец колко се плаща за брой проследяван автомобил и коя система е най добра, като се отнася за десетина броя автомобили.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

    Цената е около 800-1000 лв на автомобил, месечните такиса са по 30-40 лв . Имам приятел който се занимава с това, мога да го питам за подробности ако искаш ?
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

      Да попитай го, ако не те притеснява, също ме интересуват и повече доставчици на такива системи. Т.Е повече отговори на въпроса - по-голям избор.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

        До колкото знам DATECS - тези дето дръжът bgmaps.com са едни от "големите" които предлагат такава услуга.
        Даже нали данните дето изпращат автомобилите които обслужват минават през тях и ги използват за да си разширяват bgmaps-a

        адрес: бул. Цариградско шосе 115А, 1784 София
        тел: 02/ 8165 777, 8165 795

        Ето и едни други.
        http://www.eurogps.eu/services.php

        Коментар


        • #5
          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

          Има и по-евтин начин. s_s1, имаш лично.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

            Адаш, би ли ми пуснал и на мен едно Л.С?

            Благодаря, предварително!

            Аз също имам нужда от подобно решение...

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

              Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
              До колкото знам DATECS - тези дето дръжът bgmaps.com са едни от "големите" които предлагат такава услуга.
              Даже нали данните дето изпращат автомобилите които обслужват минават през тях и ги използват за да си разширяват bgmaps-a

              адрес: бул. Цариградско шосе 115А, 1784 София
              тел: 02/ 8165 777, 8165 795

              Ето и едни други.
              http://www.eurogps.eu/services.php
              eurogps е много скъпо, за тях знам, но не ми се дават толкова пари.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                Ми само аз знам 15 български фирми които предлагат тая услуга.
                Имам и известен опит с такива системи, от естеството на работата ми.
                А бе я ми се обади утре /сега няма време/ или чакай лично, да не прозвучи като анти или реклама.
                0898762716 Цецо.

                Коментар


                • #9
                  До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                  Търсите решение на проблем без да сте го дефинирали.
                  Според мен най важния критерии за избора на такава система трябва да бъде надеждност. Това обаче си е моя случай. Когато проучвах въпроса за парк с над 500 автомобила фактите се оказаха далеч не толкова розови. В България може да има 100 фирми, които го предлагат обаче 80% от тях са само търговци. И понятие си нямат от такива неща, а все пак това са специализирани продукти. А ако си мислите, че повечето контролери в България са правени от различни хора се лъжете.
                  Преди изобщо да започнете основно се спрете на въпрсите:
                  - За какви автомобили (леки или товарни) става дума.
                  - В какви условия работят тези автомобили?
                  - Какви хора ги управляват?
                  - Какви параметри на автомобила искате да следите?
                  - Къде пътуват тези автомобили?

                  има и още куп неща, които ще излязат, когато започнете с отговорите.
                  При нас избора е направен, но с интерес ще следя развитието на темата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                    Колегата Веселин е описал ситуацията много точно. Производителите се броят на пръсти. Тия пък които си правят карти са още по-малко. Само бих сложил най-отгоре въпроса къде пътуват? В България или излизат? Хубаво е да подберете две/три фирми и да монтирате по едно пробно устройство за месец, примерно. Така ще видите плюсовете и минусите.
                    И да знаете, че е твърде вероятно да ви напуснат част от шофьорите - ако тия 10 автомобила са камиони!

                    Коментар


                    • #11
                      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                      Да благодаря за разясненията. Около 10 МПС та общо. Има камиони, строителни машини и микробуси. Пътуват само в Района на едно градче, строителна фирма.
                      За какво ми трябва пример: Фадрома ? дали е изривал 3 часа при еди кой си обект или е разринал снега пред блока си.
                      А от тези, които работят е ясно кои ще напуснат. Колкото по-рано напуснат е по-добре.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                        Имаш лично и от мен .

                        Коментар


                        • #13
                          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                          Пък ако питащия колега си поизтрие личните, може и аз да му пратя някое.

                          Коментар


                          • #14
                            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                            А защо вместо да си пращаме Лични и да си играем на жмичка, не споделим всичко тук с максимално подробна информация, факти данни опасения и т.н. просто не споменавайте имена на фирми например за да не е пряка реклама...

                            Ако някой си вади хляба с това нека просто го направи по надлежния ред и да си сложи фирмата в предлагам услуги ... мисля и той и ние ще спечелим, ние от инфо 1ва ръка + задължителната отстъпка за форумци а той от евентуални клиенти...

                            Много поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              А защо вместо да си пращаме Лични и да си играем на жмичка, не споделим всичко тук с максимално подробна информация, факти данни опасения и т.н. просто не споменавайте имена на фирми например за да не е пряка реклама...
                              Aдаш, има различни причини за да не се "поства" някаква информация публично. Имам неприятното усещане, че в тази тема, аз дадох тон за това...
                              Ако утре дойдеш в Обзор, ще обясна мотивите си и съм сигурен, че ще се съгласиш с мен.
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X