Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за проследяване в реално време на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    И сега какво... дискусията приключи... тъкмо стана интересно...

    Добри, има ли лог на трака, колко време се съхранява и в какъв формат?

    П.П. Въпросът ми е и към Венета.
    Има лог на трака, както и на всичката информация, която е генерирарана от датчици сонди и др. Цялата тази информация се записва на отдалечен сървър в mysql база данни . Може да остане там неограничено дълго време .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #47
      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

      Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
      Здравей Добрин,
      явно тази дискусия си я водим двамата с теб, незнам дали е полезно за някой.
      Мен не ме дразни това което казваш, нито пък моите шефове. Поради простата причина, че те самите са го измислили не аз. По този начин на тях им идва бонус, няма нужда да им го даваш. И вместо да им даваш заплата примерно 1300 лв им даваш 1000 лв и остатъка те си го взимат под формата на ната. И те доволни и шефовете доволни. Защото реално ако им дадеш 1300 те пак ще се мъчат да крадат и тогава вече ще те ощетяват. Схемата работи мога да те уверя перфектно.
      А относно тези кръчмарски сметки, които си правил няма да коментирам. Знаеш онази приказка за кучетата и ....
      Четем темата, и ни е интересна не се безпокой. И съвсем не мисля, че сметките на Добри са кръчмарски /може да има и такива скъпи кръчми, но на село нали знаете.../
      Темата е полезна, защото освен техническата информация дава знания и за човешкия фактор и като работник и работодател.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

        giorgio - Не знам какво е лог. Ако това което имаш е в предвид дали се съхраняват данните, то тогава отговорът е да. Тази система която използваме ги съхранява откакто са инсталирани ГПС-ите. Можеш да си правиш справки когато си поискаш неопрделено време назад.
        s_s1 - интересно ти е добре. Но щом ислиш че не са кръчмарски, опровергай ме. Дай реален пример, както аз досега давах.

        Коментар


        • #49
          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

          Здравейте,
          уж беше интересна темата, а никой не пише.
          Аз ще ви кажа една опция, която забравих да ви кажа. Преди няколко месеца добавихме и дисплеи в камионите, по този начин си комуникираме с шофьорите посредством GPS системата. От офиса им изпращаме съобщения, те ги получават на дисплея си в камиона и ни отговарят-нещо като SMS. Аз и колежките му казваме - чат .
          Това спестява по-голяма част от телефенните разговори в роуминг.
          Хайде издадох ви още малко от нашата фирма.

          Коментар


          • #50
            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

            Ето един интересен и полезен сайт - $73 за gps/gsm джаджа.
            Има и други много интересни и някой забранени неща

            Коментар


            • #51
              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

              В така развилата се дискусия между Венета и Добри за горивото съм склонен да се съглася повече с дамата. Ако знаеш, че камиона ти гори 32 макс 34 и ако шофьорите ти дават среден разход 33 - не ти трябва да им следиш капачките и кой кога пикае. Кой може да каже дали единия курс не е бил повече "планински" и дали единия път товара не е бил 2-3 тона по-малко. Ако е било така винаги ще има разлика в разхода 2-3 литра на 100 км. Винаги ще има шанс да обвиниш някого несправедливо. Още повече вярно е, че и 1000 и 1300 лв да му даваш, той ако може да изкофти още 200 лв ще търси начин. Доводите на Добри са смислени и обосновани, но просто на практика мисля, че това което казва Венета е по-приложимо. Още повече, когато напълно следиш всяко действие на един работник, това вманиячава същия и се получава много дискомфортна работна обстановка. И за да не стане, че съм напълно "бос" по въпроса ще кажа, че имам 3-4 познати с по над 10 камиона, а брат ми до преди години работеше във фирма с 20 камиона и общо взето заедно със собственика движеха всички тези неща.

              Скоро мисля да потърся някои от фирмите предлагащи ГПС проследяване, защото мисля че ако цената вече е достатъчно приемлива би било по-добра инвестиция от Каското и евентуални последващи разправии със застрахователи. Вярно, че двете нямат нищо общо и ако си намериш колата с ГПС не се знае в какво състояние е и какво ще си я върнеш евентуално, но все пак. Мисля, че никой не отговори на въпроса : Кво правим ако колата е в гараж, склад и т.н.? Ще изпрати ли поне последни данни, когато е била на открито, за да се локализира мястото или нещо подобно?
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #52
                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                В така развилата се дискусия между Венета и Добри за горивото съм склонен да се съглася повече с дамата. Ако знаеш, че камиона ти гори 32 макс 34 и ако шофьорите ти дават среден разход 33 - не ти трябва да им следиш капачките и кой кога пикае. Кой може да каже дали единия курс не е бил повече "планински" и дали единия път товара не е бил 2-3 тона по-малко. Ако е било така винаги ще има разлика в разхода 2-3 литра на 100 км. Винаги ще има шанс да обвиниш някого несправедливо. Още повече вярно е, че и 1000 и 1300 лв да му даваш, той ако може да изкофти още 200 лв ще търси начин. Доводите на Добри са смислени и обосновани, но просто на практика мисля, че това което казва Венета е по-приложимо. Още повече, когато напълно следиш всяко действие на един работник, това вманиячава същия и се получава много дискомфортна работна обстановка. И за да не стане, че съм напълно "бос" по въпроса ще кажа, че имам 3-4 познати с по над 10 камиона, а брат ми до преди години работеше във фирма с 20 камиона и общо взето заедно със собственика движеха всички тези неща.

                Скоро мисля да потърся някои от фирмите предлагащи ГПС проследяване, защото мисля че ако цената вече е достатъчно приемлива би било по-добра инвестиция от Каското и евентуални последващи разправии със застрахователи. Вярно, че двете нямат нищо общо и ако си намериш колата с ГПС не се знае в какво състояние е и какво ще си я върнеш евентуално, но все пак. Мисля, че никой не отговори на въпроса : Кво правим ако колата е в гараж, склад и т.н.? Ще изпрати ли поне последни данни, когато е била на открито, за да се локализира мястото или нещо подобно?
                Разбира се че че ще изпрати данни и не само за последното място ами и за целия изминат маршрут докато стигне до гаража . Целия трак ще се визуализира върху картата . Като дойде време да си слагаш GPS устройство за проследяване се обади да ти изпратя тестово и да си прецениш сам на коя фирма ще ползваш услугите .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #53
                  До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                  Здравейте,
                  посъживили сте темата. Мартин, мога да ти кажа конкретен пример за блокиране на ГПС. Преди сигурно повече от година във фирмата, на един от камионите се случи да не му работи ГПС-а и то след като излезе от България. От фирмата за ГПС-те не можаха да разберат от къде идва проблема. После се сетиха да пробваме да сменим шофьора, и го сменихме и наистина нямаше проблем. А шофьора го сложихме на друг камион и той започна да блокира. И те казаха че шофьора е имал някакъв заглушител, защото не си личало да е откачван ГПС-а. И го махнахме този шофьор. От фирмата за ГПС-и казаха че такива загушители се продавали на Илиянци за 30-50 лева. Така че незнам до колко ще тие сигурно ако инсталираш ГПС.

                  Коментар


                  • #54
                    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                    Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                    От фирмата за ГПС-и казаха че такива загушители се продавали на Илиянци за 30-50 лева. Така че незнам до колко ще тие сигурно ако инсталираш ГПС.
                    Така е наистина ... най сигурното си остава автокаско ... макар че за евтини автомобили се съмнявам крадците да ходят с такива заглушители ...
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #55
                      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                      Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      посъживили сте темата. Мартин, мога да ти кажа конкретен пример за блокиране на ГПС. Преди сигурно повече от година във фирмата, на един от камионите се случи да не му работи ГПС-а и то след като излезе от България. От фирмата за ГПС-те не можаха да разберат от къде идва проблема. После се сетиха да пробваме да сменим шофьора, и го сменихме и наистина нямаше проблем. А шофьора го сложихме на друг камион и той започна да блокира. И те казаха че шофьора е имал някакъв заглушител, защото не си личало да е откачван ГПС-а. И го махнахме този шофьор. От фирмата за ГПС-и казаха че такива загушители се продавали на Илиянци за 30-50 лева. Така че незнам до колко ще тие сигурно ако инсталираш ГПС.
                      в сайта който съм дал по-горе има и заглушители и на ГПС сигнал и на GSM сигнал ....

                      Коментар


                      • #56
                        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                        Ако шофьора е с малко над средно образование никога няма да го хванете. Имам няколко въпроса за отчитането на горивото:

                        1 При резервоар над 600-700 л последните заредени литри (при напълване на резервоара) не се отчитат от сондата вие как ги отчитате?

                        2 При два резервоара (сумарно към 1200л) каква е разликата в нивото м/у студена и загряла нафта?

                        3 Голяма част от влекачите с два или повече резервоара имат кранове за изключването им тогава как отчитате горивото? (кара 1000км на един после включва другия)

                        4 При закачане на тънък маркуч към обратната нафта за един курс как ще отчетете кражбата?

                        Коментар


                        • #57
                          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                          Здравейте,
                          Krumal ако въпросът ти е към мен, както и преди казах в нашата фирма не ги дебнем да ги хващаме. А чесно да ти кажа при нас все са със средно оразование шофьорите (без 1-2 изключения) и такива неща им раждат главите, че не е истина. Щом намират фалшиви фактури и бележки за паркинги можеш да си представиш. Относно горивото - решението е лимит, определени литри на 100 км и от там нататък шофьорите да се оправят-ще кара внимателно и ще му остава или ще сипва от него. При надвишаване на този лимит - няма да си получи парите за курса. Това е нашият работещ вариант.
                          И НАЙ-ВАЖНОТО - ОБУЧЕНИЕ!!!
                          Иначе е омагьосан кръг.

                          Коментар


                          • #58
                            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                            Венета, бихте ли казала каква длъжност заемата в тази фирма за която толкова много похвали изписахте?

                            Коментар


                            • #59
                              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                              Здравейте,
                              Неделчо мисля че темата беше за ГПС а не за моята работа. Както и да е, ще приема питането ти като чисто любопитство и ще ти отговоря - Ръководител Спедиция - внос/износ ЕУ.

                              Коментар


                              • #60
                                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                                Благодаря за отговорите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X