Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за проследяване в реално време на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

    Здравейте,
    да питам и аз като предарително искам да кажа че изобщо не съм на Ти с тези GPSи.
    Имаме 10тина влекача, всичките са Мерцедес Актрос след 2003 година. Занимаваме се с международен транспорт като камионите пътуват предимно из западна Европа. Искаме да им монтираме система за мониторинг на горивото, позициониране на камиона, да се отбелязва всяко отваряне на капачката на резервоара, разход на гориво, ако може скорост, рязък спад в резервоара. Повечето ни влекачи са оборудвани с по 2 резервоара. Също така полуремаркетата са ни хладилни т.е. искаме да следиме и резервоарите на агрегатите на полуремаркетата. И последното което искаме е да има датчици отзад на вратите на хладилните полуремаркета за да може да получаваме в реално време информация за всяко отваряне.
    Та това е ситуацията въпроса ми е - Възможно ли е това чисто технически да се направи, съответно цена на техника грубо, месечен абонамент и всякакви съвети ще са от полза
    благодаря предварително

    Коментар


    • #32
      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

      Първоначално публикуван от balin Преглед на мнение
      Здравейте,
      да питам и аз като предарително искам да кажа че изобщо не съм на Ти с тези GPSи.
      Имаме 10тина влекача, всичките са Мерцедес Актрос след 2003 година. Занимаваме се с международен транспорт като камионите пътуват предимно из западна Европа. Искаме да им монтираме система за мониторинг на горивото, позициониране на камиона, да се отбелязва всяко отваряне на капачката на резервоара, разход на гориво, ако може скорост, рязък спад в резервоара. Повечето ни влекачи са оборудвани с по 2 резервоара. Също така полуремаркетата са ни хладилни т.е. искаме да следиме и резервоарите на агрегатите на полуремаркетата. И последното което искаме е да има датчици отзад на вратите на хладилните полуремаркета за да може да получаваме в реално време информация за всяко отваряне.
      Та това е ситуацията въпроса ми е - Възможно ли е това чисто технически да се направи, съответно цена на техника грубо, месечен абонамент и всякакви съвети ще са от полза
      благодаря предварително
      Да всичко това е възможно, средно ще отнеме по 2-3 часа на камион за монтажа и калибрирането на системата за следене на гориво .
      Относно горивото - точността на графиката зависи от сондата а Актросите имат перфектни сонди . Наблюденията ни са че на такива камиони графиките са перфектни . За повече подробности звъннете на телефона в подписа ми .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #33
        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

        Отдавна не съм влизала.
        Вие сте си поговорили. И моите шефов бяха така - искам и това и това и това. И скоро след това разбраха че повечето неяща не вършат работа или не работят поради проблем. Особенно това за горивото.
        И след това се отказаха от такива искания, и сега са доволни.

        Коментар


        • #34
          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

          Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
          ... Преди имахме сателити и за тях на месец се плащаше 52€ на месец...
          Предполаган не става въпрос за спътници (сателити), но какво имате предвид под "сателити", телефон ли?
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #35
            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

            Ами незнам, така им казват - сателити.
            С някакви спътници са - както GPS ама не е GPS.

            Коментар


            • #36
              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

              Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
              Отдавна не съм влизала.
              Вие сте си поговорили. И моите шефов бяха така - искам и това и това и това. И скоро след това разбраха че повечето неяща не вършат работа или не работят поради проблем. Особенно това за горивото.
              И след това се отказаха от такива искания, и сега са доволни.
              Венета, особено това за горивото работи перфектно в нашата система .
              Имаме 2 варианта, които могат да се комбинират
              1ви вариант - следене нивото на резервоара, ( отчет през 10 секунди )
              на базата на което се прави графика + списък на всички получени данни ( примерно 18:45:22 - 583.23 литра, 18:45:32 - 583.20 литра )
              Някои сонди дават много точни данни, например на МАН, ДАФ, Мерцедес, Форд . В интерес на истината със почти всички сонди графиката е много добра и точна поради факта че в системата могат да се включват алгоритми за разпознаване на реални данни и такива, които са получени от разклащане, преминаване през неравности и др.
              Съвсем наскоро хванахме източване на 15 литра гориво от 750 литров резервоар .
              2ри вариант - Разходомер който се включва към маркучите за изходящото и обратното гориво и мери абсолютно точно колко е изразходвано от двигателя . В този вариант възможността за кражба или източване на гориво е нулева .
              Всичко това мога да го покажа ако желаете .
              Аз лично се учудвам че сте се отказали от възможността да следите горивото, това е първото нещо, за което ме питат клиентите и е най важното за повечето собственици на камиони и друга тежка техника.
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #37
                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                Добри, каква е точността на измерване на горивото, т.е. колко е грешката, било в проценти, било като абсолютна стойност, при вашата система?
                Последно редактирано от giorgio; 21-08-09, 19:06.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #38
                  До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                  Джорджо, точността на измерванията зависи от сондите . До преди 4-5 месеца разчитахме основно на данните получени от тях, и сега е така но вече добавихме възможност да се въвеждат логически филтри на данните, така точността се увеличава дори и по време на движение през неравности и в завои . Иначе в % мога да ти отговоря така :
                  Без филтри - от порядъка на 7-10% за сонди с поплавък и резистор .
                  Без филтри - от порядъка на 3-5% за сонди с магнитен поплавък и Рид-Ампули . ( Daf, Mercedes и някои други по нови )
                  С филтри тази грешка се намаля до 2-3% . Дадох пример със 750 литров резервоар, хванахме източване от 15 литра ... това колко % са ? Резервоара беше със стандартна сонда с поплавък и резистор ...
                  Последно редактирано от v0id; 21-08-09, 19:19.
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #39
                    До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                    Как се отказахме ли?
                    Ами не ни вършеше работа, дори и това което казваш с грешка от 3-5 до 10% е прекалено много. На резервоари 1200 л за да хванеш точене на 10-20 л което е най честото - не става.
                    А и на няколко пъти си обвинихме шофьорите че са краали според тази графика, а според компютър и изминати километри всичко си беше нормално. И ги махнахме, защото представи си да ти кажа на теб че си крал а ти не си карал, какво ще направиш?
                    А нашите камиони отделно си имат и бордови компютър и човек който ги следи и отчита, показват си изключително точно. Малко възпитание на шофьорите и всичко е точно, няма нужда от такива измишльотини.

                    Коментар


                    • #40
                      До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                      Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                      Как се отказахме ли?
                      Ами не ни вършеше работа, дори и това което казваш с грешка от 3-5 до 10% е прекалено много. На резервоари 1200 л за да хванеш точене на 10-20 л което е най честото - не става.
                      А и на няколко пъти си обвинихме шофьорите че са краали според тази графика, а според компютър и изминати километри всичко си беше нормално. И ги махнахме, защото представи си да ти кажа на теб че си крал а ти не си карал, какво ще направиш?
                      А нашите камиони отделно си имат и бордови компютър и човек който ги следи и отчита, показват си изключително точно. Малко възпитание на шофьорите и всичко е точно, няма нужда от такива измишльотини.
                      Да ама няма такива шофьори, особено във по големи фирми където подбора на персонал не може да бъде толкова прецизен .
                      2рия вариант, за който говорих е изключително точен но и значително по скъп . Най компромисния вариант си остава датици на капачките + следене на нивото в резервоара, така се знае точно кога да се следи графиката и данните .
                      Резервоарите от 1200 литра са 2 х 600 . Малко по нагоре споменах че сме хванащали източване от 15 литра на 750 литров резервоар, от другата страна имаше още един от 750 . Така че явно става, мога да ви го покажа наживо ако искате ?
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #41
                        До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                        Аз нямам нужда от демострация, в нашата фирма си е наред всичко.
                        Не става въпрос за подбор на персонал, а за обучението на персонала-да го накараш да работи и спазва правила.
                        Как сме си решили проблема - шефовете и отговорник транспорта са лично са правили курсове и са установили, че при нашите камиони разходът при нормално шфиране е 32-33л/100км максимум до 34 с повече "натискане" (всички камиони са една марка и модел, само различни години).
                        И шофиорите знаят това и им е казано, че който предаде отчет с разход над 34.5л/100км не получава заплата за курса, и да видите как се съобразяват с това. А от друга страна по-умните от тях карат разумно и икономично и по този начин си спестяват нафта като правят разход 31-32л/100 км - е така вече могат да си вземат 10-20 л нафта - спестили са си я. и никой не им я търси. По-удобно е за нас така тъй като можем да си направим точно калкулацията, тъй като знаем колко ще е максималният разход.
                        Бих посъветвала и другите фирми да обърнат на обучението на персонала и на въвеждането на някакви правила и спазването им. Много по-добре е отколкото да се мислят такива щуротии датчици, сензори капачки и т.н. По добре е за фрмата и работниците.
                        Айде стига толкова че много тайни от нашата фирма ви издадах и ако ме разберат шефовете, направо не ми се мисли.

                        Коментар


                        • #42
                          До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                          Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                          Аз нямам нужда от демострация, в нашата фирма си е наред всичко.
                          Не става въпрос за подбор на персонал, а за обучението на персонала-да го накараш да работи и спазва правила.
                          Как сме си решили проблема - шефовете и отговорник транспорта са лично са правили курсове и са установили, че при нашите камиони разходът при нормално шфиране е 32-33л/100км максимум до 34 с повече "натискане" (всички камиони са една марка и модел, само различни години).
                          И шофиорите знаят това и им е казано, че който предаде отчет с разход над 34.5л/100км не получава заплата за курса, и да видите как се съобразяват с това. А от друга страна по-умните от тях карат разумно и икономично и по този начин си спестяват нафта като правят разход 31-32л/100 км - е така вече могат да си вземат 10-20 л нафта - спестили са си я. и никой не им я търси. По-удобно е за нас така тъй като можем да си направим точно калкулацията, тъй като знаем колко ще е максималният разход.
                          Бих посъветвала и другите фирми да обърнат на обучението на персонала и на въвеждането на някакви правила и спазването им. Много по-добре е отколкото да се мислят такива щуротии датчици, сензори капачки и т.н. По добре е за фрмата и работниците.
                          Айде стига толкова че много тайни от нашата фирма ви издадах и ако ме разберат шефовете, направо не ми се мисли.
                          Венета, ето ето вие сама казахте какви са разликите от икономията на гориво, които вие признавате - 2-3л/100 км . От курс 3000 км това прави средно 20 литра, 5 курса на месец това са 100 литра, минимум !
                          Аз лично не бих искал всеки месец да ми крадат по 100 литра и познавам много печени шефове на такива фирми, които предпочитат тази разлика да я дадат като заплата и бонуси вместо шофьорите да си ги точат сами от резервоарите и да продават нафата по евтино . Тъпо е просто и самия факт дразни, теб лично можеби не но този, който плаща нафата го дразни, повярвай ми . Особено за по големи фирми тези разходи са значителни, не знам вие икономист ли сте но мога да ви дам следната сметка : 10 камиона по 100 литра = 1000 литра месечно = 2000 лв месечно разход само по кражби а този разход може да изплаща кредит за още 1 камион .... въобще една друга калкулация, за която се замислят само собствениците . На служителите им е лесно, така каза шефа и точка ... ама шефа за да стигне до това решение е преценил 2000000 възможности, коя реална коя не ...
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #43
                            До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                            Здравей Добрин,
                            явно тази дискусия си я водим двамата с теб, незнам дали е полезно за някой.
                            Мен не ме дразни това което казваш, нито пък моите шефове. Поради простата причина, че те самите са го измислили не аз. По този начин на тях им идва бонус, няма нужда да им го даваш. И вместо да им даваш заплата примерно 1300 лв им даваш 1000 лв и остатъка те си го взимат под формата на ната. И те доволни и шефовете доволни. Защото реално ако им дадеш 1300 те пак ще се мъчат да крадат и тогава вече ще те ощетяват. Схемата работи мога да те уверя перфектно.
                            А относно тези кръчмарски сметки, които си правил няма да коментирам. Знаеш онази приказка за кучетата и ....

                            Коментар


                            • #44
                              До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                              Първоначално публикуван от veneta_83_ Преглед на мнение
                              Здравей Добрин,
                              явно тази дискусия си я водим двамата с теб, незнам дали е полезно за някой.
                              Мен не ме дразни това което казваш, нито пък моите шефове. Поради простата причина, че те самите са го измислили не аз. По този начин на тях им идва бонус, няма нужда да им го даваш. И вместо да им даваш заплата примерно 1300 лв им даваш 1000 лв и остатъка те си го взимат под формата на ната. И те доволни и шефовете доволни. Защото реално ако им дадеш 1300 те пак ще се мъчат да крадат и тогава вече ще те ощетяват. Схемата работи мога да те уверя перфектно.
                              А относно тези кръчмарски сметки, които си правил няма да коментирам. Знаеш онази приказка за кучетата и ....
                              ок
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар


                              • #45
                                До: GPS за проследяване в реално време на МПС

                                И сега какво... дискусията приключи... тъкмо стана интересно...

                                Добри, има ли лог на трака, колко време се съхранява и в какъв формат?

                                П.П. Въпросът ми е и към Венета.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X