Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клиренс Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клиренс Витара

    Здравейте Колеги,
    Нов съм във форума, но не и в оффроуда - карам мотор от 20 години като последните 15 - ендуро из гори и планини. Преди 3 месеца взех, уж за жена ми, Витара дълга база, 1992, мотор G16B, автоматик. Изглежда доста вдигната, без брони със щит отпред - абе явно е ползвана "по-предназначение" в Германия. Тук има непрекъснато теми за лифт с различни инчове, та въпроса ми е лифт, ама от какво? Никъде не намерих оригиналния клиренс на Витарата - моята в момента е 25см под предната греда и 21см под задния диференциал. Имам TUV на мойта за нещо свързано с окачването, май пружини и амортисьори, и се чудя дали не е по-висока от нормалното?
    Още един въпрос: регулирах клапаните, че тропаха, всичките на 0.10 както пише в книгата за Витари до 10.1993. Някой друг да го е правил и да сподели дали не е малко това?
    Поздрави.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    До: Клиренс Витара

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Здравейте Колеги,
    Нов съм във форума, но не и в оффроуда - карам мотор от 20 години като последните 15 - ендуро из гори и планини. Преди 3 месеца взех, уж за жена ми, Витара дълга база, 1992, мотор G16B, автоматик. Изглежда доста вдигната, без брони със щит отпред - абе явно е ползвана "по-предназначение" в Германия. Тук има непрекъснато теми за лифт с различни инчове, та въпроса ми е лифт, ама от какво? Никъде не намерих оригиналния клиренс на Витарата - моята в момента е 25см под предната греда и 21см под задния диференциал. Имам TUV на мойта за нещо свързано с окачването, май пружини и амортисьори, и се чудя дали не е по-висока от нормалното?
    Още един въпрос: регулирах клапаните, че тропаха, всичките на 0.10 както пише в книгата за Витари до 10.1993. Някой друг да го е правил и да сподели дали не е малко това?
    Поздрави.
    Значи, клиренса под задния диференциал се променя само с по големи гуми . Там дори и да е вдигната моста си седи ниско долу и със стандратния размер гуми клиренса е 21 см, колкото е и при теб .
    Разстоянието под предния диференциал също ми се вижда нормално, то може да се промени не само с големи гуми ами и със по дълги пружини или подложки, при мен е 36 см под предния а под задния е 27 см .

    За клапаните не мога да ти отговоря .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Клиренс Витара

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      Здравейте Колеги,
      Нов съм във форума, но не и в оффроуда - карам мотор от 20 години като последните 15 - ендуро из гори и планини. Преди 3 месеца взех, уж за жена ми, Витара дълга база, 1992, мотор G16B, автоматик. Изглежда доста вдигната, без брони със щит отпред - абе явно е ползвана "по-предназначение" в Германия. Тук има непрекъснато теми за лифт с различни инчове, та въпроса ми е лифт, ама от какво? Никъде не намерих оригиналния клиренс на Витарата - моята в момента е 25см под предната греда и 21см под задния диференциал. Имам TUV на мойта за нещо свързано с окачването, май пружини и амортисьори, и се чудя дали не е по-висока от нормалното?
      Още един въпрос: регулирах клапаните, че тропаха, всичките на 0.10 както пише в книгата за Витари до 10.1993. Някой друг да го е правил и да сподели дали не е малко това?
      Поздрави.
      за клапаните 0,15 всмукателни 0,17 изпускателни ,правят се на студен двигател за разлика от G16А на който се правят на загрят двигател и луфтовете са по големи
      ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

      Коментар


      • #4
        До: Клиренс Витара

        Благодаря за отговорите.
        Явно колата си е нормална височина, въпреки че изглежда по-висока от повечето Витари които гледам по улиците - сигурно е зрителна измама поради липсата на нормални брони. Така или иначе с мотора ще отида доста по-далече от всеки джип, та не мисля да се кося
        За хлабината на клапаните 0,15 - 0,19 дават за коли след 10.1993 така че мисля да остана на 0.10 засега - книгата се е показала много точна до момента и нямам повод да се съмнявам в нея.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X