Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано II - няколко бързи въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано II - няколко бързи въпроса

    Здравейте!

    Става въпрос за Нисан Терано II 2000 г. 2,7 ТДИ. Джипа е на мой близък, който си го закупи това лято. До момента няма никакви сериозни проблеми и е в много добро състояние. За собственика ще кажа че кара трактор 4х4 от 10-тина години, има и Краз 6х6 - кара ги в гората. Т.е. не е толкова бос в офроуда, но просто новата техника му е непозната

    Въпросите са следните:

    1) Когато мотора е студен след като запали се чува едно леко цъкане около 1 минута, после изчезва и няма проблем. Много ми прилича на чукането на хидравличен повдигач на клапан който малко трудно се пълни с масло. Въпросът е този мотор с хидравлични повдигачи ли е? Опасно ли е това цъкане. Струва ли си да се отваря мотора за такова нещо?

    2)Какъв тип е 4х4-то на джипа? На малкия лост има положения 2Н, 4Н и 4L (май и N, но не съм сигурен). Предполагам че е Парт-тайм, но никъде във форума не го видях черно на бяло. Човекът ми се похвали че си карал джипа със 80-90 км/ч на 4Н по чист, сух асфалт и това ме притесни - дали няма да изреве скоро ако продължава така? Четох че на сняг не е проблем - ама на сухо ..?

    3) Какво е маслото в скоростната кутия, раздатка и диференциали? Колегата V93 беше пратил линк към някакъв Мануал в една от темите но не мога да го отворя.

    4) От чисто любопитство - двигателя 2,7 ТДИ на Тераното има ли нещо общо с 2,8 ТД на Патрол?

    Прегледах темите в раздела за Nissan и си отговорих на някои въпроси, но на тези не можах
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    До: Терано II - няколко бързи въпроса

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    2)Какъв тип е 4х4-то на джипа? На малкия лост има положения 2Н, 4Н и 4L (май и N, но не съм сигурен). Предполагам че е Парт-тайм, но никъде във форума не го видях черно на бяло. Човекът ми се похвали че си карал джипа със 80-90 км/ч на 4Н по чист, сух асфалт и това ме притесни - дали няма да изреве скоро ако продължава така? Четох че на сняг не е проблем - ама на сухо ..?
    Парт-тайм и ако някой си го кара на 4х4 по сух асфалт нищо чудно по някое време да рИве ....

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    3) Какво е маслото в скоростната кутия, раздатка и диференциали? Колегата V93 беше пратил линк към някакъв Мануал в една от темите но не мога да го отворя.

    4) От чисто любопитство - двигателя 2,7 ТДИ на Тераното има ли нещо общо с 2,8 ТД на Патрол?
    Наръчници за Терано има тук. Тази част, която съдържа информация за маслата (на руски) е тук (PDF файл)

    Не знам какво може да е общото между двата двигателя. Този на Патрула е шестак, а на Терано - 4-цилиндров
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Терано II - няколко бързи въпроса

      За вълка говорим, а той в кошарата ...

      Попрочетох за маслата, ама като не разбирам руски ...

      За задния диференциал пише:

      2,8 литра "Жидкость ограниченого скользящего дифференциала (LSD): использовать только жидкость для LSD типа API GL-5 и SAE 80W-90 рекомендованную для LSD автомобилей Nissan"

      До колкото разбирам Тераното е със LSD заден диференциал. И тъй като не знам какво е това, попрочетох темата за видовете блокировки на диференциала и разбрах че това е вид частична блокировка на диференциала с фрикционни пластини... И трябва да се ползва масло специално за LSD със вискозитет 80W90 ...

      За предния мост и раздатката нищо не пише. Вероятно 80W90 обикновено масло е достатъчно ...

      Някой да препоръча конкретна марка и модел масло за LSD? Че на моя приятел на няколко места му предлагат стандартно трансмисионно "директно от варела" ... каквото и да означава това

      И нещо по първият ми въпрос моля ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        До: Терано II - няколко бързи въпроса

        Здравей колега , имах проблем с маслото за задния диф. търсих каде ли не и попадах на всякакви "специалисти" и накрая отидох в сервиза на Нисан и си купих нужното масло за LSD на доста приемлива цена . До колкото си спомням някъде около 15-16 лв. литъра
        Nissan Terrano R20 2.7TDI
        Toyota RAV 4 2.2 D-4D

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X