Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.4 TDI - Разход на гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover 2.4 TDI - Разход на гориво

    Интересува ме какъв разход на гориво дава тази машина в градски, извън градски и смсени условия.

  • #2
    Re: Range Rover 2.4 TDI - Разход на гориво

    Първоначално публикуван от Ivan Z
    Интересува ме какъв разход на гориво дава тази машина в градски, извън градски и смсени условия.
    В градско около 11л./100км. Ако се бегаш с Голфове, Астри и подобни, сигурно може и 15. Поне другите мотори на LR го могат..
    Извънградско - може и да падне на 9/100 ако го държиш около 90км./ч., но не разчитай на това.. Перманентно въртят и двата моста все пак.. Реалистично - 10 долна граница и около 14-15 горна, ако се зОри много, ако е с багажник отгоре и т.н.
    Смесено - какво? Градско/извънградско или път/извън път? Ако е първото, пак толкова (като по-горе). LR са full time 4x4, така, че драстични разлики в градско <-> извънградско няма..

    Коментар


    • #3
      Благодаря за предоставената информация.

      Коментар


      • #4
        нашия харчи 12 л/100км, небива да му се дава зор, ще се счупи
        drive alive

        Коментар


        • #5
          този със тдс-а на бмв на градско харчи 16-18.на извън градско 11-12,5.накар че тази година до морето със много бързане даде 16,5.личноо аз се съмнявам че класика на градско ще даде само 11.то 318тдс на моменти отива почти на десет.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            да попитам нещо хората каращи класик-защо отзивите за здравината на този мотор(2.4тд)за толкова лоши.хората каращи алфи не спират да го хвалят,а доколкото знам моторите са едни и същи.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от братчеда
              ...аз се съмнявам че класика на градско ще даде само 11.то 318тдс на моменти отива почти на десет.
              Толкова е. 200/300tdi както и Td5 са дори по-икономични, като последния върви пък и 2 пъти по-бъзро..

              Първоначално публикуван от братчеда
              този със тдс-а на бмв на градско харчи 16-18.на извън градско 11-12,5...
              Трябва да го прегледаш. Навсякъде агличаните дават не повече от 13-15 литра смесено каране за този мотор. Принципно купето му идва доста тежко.. Ако наистина стигаш 18/100, не виждам защо да не вземеш бензиновият осмак. За мен единственият му недостатък спрямо дизела е разхода.. За плюсове няма да говоря.

              Първоначално публикуван от go go go
              небива да му се дава зор, ще се счупи..
              Go go go, за да сме наистина в помощ на човек при избора, би ли прецизирал кога/как/къде се чупи, за да не се 'парят' всички?..

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от братчеда
                да попитам нещо хората каращи класик-защо отзивите за здравината на този мотор(2.4тд)за толкова лоши.хората каращи алфи не спират да го хвалят,а доколкото знам моторите са едни и същи.
                Ти да си чувал голф-аджия да говори лошо за Голф? Или фен на "Астра ГеСеАй-ка" да признава, че колата му гние за страх? Сега сериозно, тъй като и аз съм се интересувал доста, наистина качен на Алфа, от този двигател няма оплаквания. Но има в изобилие при монтажът му на Класик-а, Чероки и Гранд Чероки, та дори и Форд Скорпио..

                Има и друг момент - дори и в момента, читав цялостен ремонт на двигател в Англия може да дойде твърде близо до 3000 паунда. Чисто нов модифициран 300tdi (забележи 2.8 кубатура ), не-английско производство струва малко повече.

                Коментар


                • #9
                  яро преглеждал съм го,в перфектно състояние е в момента.преди имаше дребни забележки и 1-2литра+,но след центровка на помпата,смяна на маркучи за връщащата нафта и ел.дюзата нещата отидоха на 16-18 градско,а бензиновия P38 е уникална ламя.официалния разход на смесен цикъл е 26,7.градското отива на 30-35.иначе върви приказно,но съотношението разход/цена на автомобил лично мен ме стряска.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    яро извинявай не съм прочел много прецизно горния пост.със 90 км/ч 9 литра и при мен е нормален разход.имал съм и такива пътувания,явно повече го натискам на извънградско.(абе да си призная много го на тискам).
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      ами на италянския двигател слабото място са му главите, там има едни шпилки дето държат кобилиците на клапаните, те се вадят от самосебеси и двигателя става 3 цилиндров, като се оправи този проблем почват да се кривят и цепят самите глави. но това е ако двигателя вижда зор, ако си го караш лекичко ще живее много
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от братчеда
                        ...бензиновия P38 е уникална ламя.официалния разход на смесен цикъл е 26,7.градското отива на 30-35.иначе върви приказно,но съотношението разход/цена на автомобил лично мен ме стряска.
                        В интерес на истината, не съм карал Range Rover New бензинов, а и не съм чел за него. Бензиновия на Класик-а, ако е наред харчи в рамките на 20-25, нормално/смесено. Забавлявам се от сърце, като видя обява за продажба на такъв, където пише - разход на газ 16-17/100км.

                        Първоначално публикуван от братчеда
                        ...със 90 км/ч 9 литра и при мен е нормален разход.имал съм и такива пътувания,явно повече го натискам на извънградско.(абе да си призная много го на тискам).
                        Имах предвид, че заради двойното при ЛР няма голяма разлика в разхода градско/извънградско. За сравнение - имам приятел с дизелово Чероки, който твърди, че пада под 9 на извънградски асвалт..

                        Първоначално публикуван от go go go
                        ами на италянския двигател слабото място са му главите... ако си го караш лекичко ще живее много
                        И все пак не съм виждал, чел и не знам за такъв който да е изкарал над 170-200 хил.км. без ремонт..

                        Коментар


                        • #13
                          Интересува ме разхода на Range Rover 2.4 TDI от 1991.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Ivan Z
                            Интересува ме разхода на Range Rover 2.4 TDI от 1991.
                            Ами аз ти писах и go go go ти писа.. Силно се съмнявам някой да напише стойност коренно различна от цитираните по-горе..

                            Коментар


                            • #15
                              няма такова понятие като "разход на ..." ако някой ти напише РР харчи 11.22Л/100КМ ще ти помогне ли?

                              Всеки си има стил на каране и маршрути, по които се движи...
                              Аз карам вече втори 4х4 с 2.5ТД мотор и разхода на двата е почти идентичен 10-12л/100км...

                              На Тойотата отначало ми харчеше 10-10.5/100... след "некои подобрения" започна да върви повече и разхода отиде на 11-11 и нещо... Няколко пъти пътувах на по-дълги разстояния и стигнах до 12/100...

                              Хюндая ми даде най-голям разход при първото пътуване до Пловдив, щото го натиснах да видя "колко може" - изгори около 13/100 /засечено отиване и връщане с пълнене до горе/... При съобразено с възможностите на автомобила каране дава 10-11-12л/100км и вече не се занимавам да засичам разход...

                              Ако засичаш разхода на прекалено малки интервали, може да ти покаже и над 25/100, но това е заради работа на място, буксуване и т.н. Най-разумно е да си правиш сметка гориво/пробег в рамките на месеца - тогава ще видиш, че и Рейнджа ще ти даде около 12 +/-2 литра...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X