Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Слънчеви очила

    За драскотините.
    В нормалната проста оптика картинката може да се разглежда като непрекъснат поток от лъчи. Огледалата ги отразяват, лещите ги пречупват. Каквото на входа - това и на изхода. По-малко, по-голямо, но съвсем същото в идеалният случай.
    Реалните оптически прибори вкарват в картинката куп дефекти. Двайсетина, ако става дума за само една лупа, каквото са очилата. Повечето ефективно се компенсират при производството, и ако нищо не се повреди, наблюдаването на картинките не уморява очите. Драскотините и отчупените парченца се явяват в процеса на експлоатацията, такива дефекти имат общото име шплитери. Могат да се разглеждат като сложни призми. В общият случай дават сложни засветки, когато са малки. Нещо като звездичките пред очите на удареният в рисуваните филми. Дори когато не са големи, и не закриват съществени части от изображението, много натоварват. Уморяват и объркват.
    1% шплитери могат да затрият и 30% от информацията, в зависимост от осветеността.
    Последно редактирано от Стефан; 18-01-08, 03:15.

    Коментар


    • #32
      До: Слънчеви очила

      За оптиките. Имах едни очила Армани за които човек убивах и на които след дългогодишна вярна служба без да искам им строших рамките. Дадох да ги знаесат в една оптика и да сложат на стъклата други рамки. Там казали , че няма да има проблеми да дойда на другия ден. Пращам на другия ден да ги вземат и о, изненада - рамките се оказали малко по-тесни , та умниците взели да режат стъклото за да пасне и го строшили. Добре , че не бях отишъл аз - приказката "слон в стъкларски магазин" щеше да се материализира наяве.
      Та препоръката ми е - "Пазете се от оптиките братя, и там работят много некадърници!"

      Коментар


      • #33
        До: Слънчеви очила

        До преди около година използвах предимно "полароид" и бях много доволен от тях, най-вече заради поляризацията - не съ много тъмни, но и не натоварват, а и по морето и на пътя се вижда доста повече. Единственият им проблем е, че много им се дерат стъклата, защото са от някаква пластмаса. Като цена/качество според мен са най-добрите.

        П.С. Сега съм с Авиаторски на Рей Бан и имах няколко месеца адаптация към по-тежките лещи (стъклени) и липсата на поляризация, но също съм много доволен от тях.

        П.С. 2: Според мен едни очила трябва да са предимно практични (да защитават) и удобни на носителя, а чак после да се гледа марка и място на производство.
        "That is not dead which can eternal lie,
        And with strange aeons even death may die."
        ~H. P. Lovecraft

        Коментар


        • #34
          До: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          За драскотините.
          В нормалната проста оптика картинката може да се разглежда като непрекъснат поток от лъчи. Огледалата ги отразяват, лещите ги пречупват. Каквото на входа - това и на изхода. По-малко, по-голямо, но съвсем същото в идеалният случай.
          Реалните оптически прибори вкарват в картинката куп дефекти. Двайсетина, ако става дума за само една лупа, каквото са очилата. Повечето ефективно се компенсират при производството, и ако нищо не се повреди, наблюдаването на картинките не уморява очите. Драскотините и отчупените парченца се явяват в процеса на експлоатацията, такива дефекти имат общото име шплитери. Могат да се разглеждат като сложни призми. В общият случай дават сложни засветки, когато са малки. Нещо като звездичките пред очите на удареният в рисуваните филми. Дори когато не са големи, и не закриват съществени части от изображението, много натоварват. Уморяват и объркват.
          1% шплитери могат да затрият и 30% от информацията, в зависимост от осветеността.
          Благодаря за информацията! Ясно е ,че бирата е от мене

          Коментар


          • #35
            До: Слънчеви очила

            Истината е, че Рей-бан бяха!!! докато на стъклата пишеше Бауш енд Ломб, от както ги купиха макароните станаха ширпотреба Иначе ако се намерят от старите - мое лично мнение е, че няма по-добри.
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • #36
              До: Слънчеви очила

              Дима ,просто не знам какво да ти кажа.Неприятно ,но американците вече ме съмняват да ли и бургерите за макдоналдс ,правят у тях .,,Компетентността'' човешка понякога ме смайва.В крайна сметка поради това и хората успяват да продават..Единственото смислено темата беше въпроса на superMAX и отговора на Стефан.А за Тихомир Севов ,аз съжаление колега наилстина има и пълни лаици и сред оптиците.Наистина лош късмет.За съжаление и в сервизите е така и в магазините и в болниците.... навсякъде.Доколкото за поляризираните ,,стъкла'' - пляризацията се постига без да има пряка връзка с ,,матряла'' на плаката - освен качеството и ма и различни дебелини на полар. плаки с различна твърдост , но истината е че винаги (дори когато се произвеждаха в САЩ) основният недостатък е бил лесното ,,драскане''. Въпреки това винаги съм ги препочитал.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #37
                До: Слънчеви очила

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Дима ,просто не знам какво да ти кажа.Неприятно ,но американците вече ме съмняват да ли и бургерите за макдоналдс ,правят у тях .,,Компетентността'' човешка понякога ме смайва.В крайна сметка поради това и хората успяват да продават..Единственото смислено темата беше въпроса на superMAX и отговора на Стефан.А за Тихомир Севов ,аз съжаление колега наилстина има и пълни лаици и сред оптиците.Наистина лош късмет.За съжаление и в сервизите е така и в магазините и в болниците.... навсякъде.Доколкото за поляризираните ,,стъкла'' - пляризацията се постига без да има пряка връзка с ,,матряла'' на плаката - освен качеството и ма и различни дебелини на полар. плаки с различна твърдост , но истината е че винаги (дори когато се произвеждаха в САЩ) основният недостатък е бил лесното ,,драскане''. Въпреки това винаги съм ги препочитал.
                Хах , доколкото аз знам картофите за "Макдоналдс" идват от Полша. А след като ми опропастиха стъклата и досега не са ми попадали подобни очила. Бяха кафяви , а като караш привечер или на сумрачно време сякаш осветляваха гледката с леко жълто , изобщо много ми бяха на душа , ама няма ги вече...

                Коментар


                • #38
                  До: Слънчеви очила

                  това което е важно да гледате при покупката на слънчеви очила

                  Марка СЕ
                  имат ли марка СЕ означава че покриват Европийския стандарт за слънцезащита, който разделя слънчевите очила в 4 класа
                  S0, S1, S2, S3, S4 - тези категории регламентират пропускливостта на очилата
                  S0 практически е без затъмнение - предназначено е за нощно каране(отблясъци) и за много мрачни дни
                  S1 сумрак
                  S2 - облачно време
                  S3 - слънчево и ясно време до 3500 метра надморска височина
                  S4 - предназначени за надморска височина над 3500 метра - забранено е шофирането с тях.
                  тези категории са ясно дефинирани с графика, показваща пропускливостта (на петте класа слънцезащитни филтри) на UV лъчите по тяхната дължина
                  например S0 пропуска около 80% UV с дължина на вълната около 380-400nm и стига до 100% при около 800 nm.
                  За съжаление не мога да кача графиката.
                  Поздрави
                  Йордан

                  Коментар


                  • #39
                    До: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                    До преди около година използвах предимно "полароид" и бях много доволен от тях, най-вече заради поляризацията - не съ много тъмни, но и не натоварват, а и по морето и на пътя се вижда доста повече. Единственият им проблем е, че много им се дерат стъклата, защото са от някаква пластмаса. Като цена/качество според мен са най-добрите.
                    Поляризацията не е фактор за това колко да са тъмни очилата.
                    За цена-качество-Полароид - наистина са добри(чак най-добрите е трудно да се каже)
                    Лещите на слънчевите очила в масовия случай се произвеждат от поликарбонат. По класните фирми полагат покритие против надраскване но по правило няма материал който да не се драска. Затова и в инструкцийте за почистване се забранява търкането на очилата на сухо-винаги трябва да се почистват с мокра салфетка или най-добре на течаща вода.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Слънчеви очила

                      Тези са RayBan. Ползвам ги от година и половина и съм много доволен от тях...леки са, много удобни, не изморяват очите (често през лятото като пече слънце забравям, че ги нося), но имат недостатък...струват около 280лв. Колегата Harka е прав на кутийката им пише Sunglasses by Luxotica.
                      Прикачени файлове
                      Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                      Коментар


                      • #41
                        До: Слънчеви очила

                        Разгледайте www.solarisdream.com . В сайта има много модели слънчеви и диоптрични очила .

                        Коментар


                        • #42
                          До: Слънчеви очила

                          Привет , искам да си взема очила за планинско колоездене и преходи в планините (до ~3000м )! За целта ще ми трябват очила с 3 плаки (неутрални тъмни -за слънчево време , кехлибарени -за сумрак ,мъгла и безцветни )
                          От няколко дни търся тези очила Wileyx ,разгледах сайта им ,но някои неща относно защитите не ми станаха ясни (faktora S ,поляризация,брой на плаките) та откъде мога да се сдобия с един техен каталог (към quadra се обръщам) ?
                          По-горе прочетох мнението на jordancho за факторите на поглъщане на спектъра от видимата светлина ако може да ми ги пратите по някакъв начин ( скайп : алхимикът) .
                          За планината ще ми върши работа S3 ( S 2 до колко метра са препоръчителни за нашата геогр. ширина?)
                          За колоездене удачни ли са очила с S3 ?

                          Искам да си взема нещо качествено и да знам че няма да ги сменя след един сезон!
                          От София съм .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                            та откъде мога да се сдобия с един техен каталог (към quadra се обръщам) ?
                            Дима( quadra ) няма да ти отговори тук, ако искаш потърси го в ICQ ( в профила му го има).
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар


                            • #44
                              До: Слънчеви очила

                              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                              Дима( quadra ) няма да ти отговори тук, ако искаш потърси го в ICQ ( в профила му го има).
                              Сори за офтопика , но не мога да му влезна в профила (днес се регнах), ще можеш ли да ми го пратиш по icq или скайп (в профила са ми ) .

                              Коментар


                              • #45
                                До: Слънчеви очила

                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ley#post143510
                                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X