Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

    Здравейте!
    Благодаря на всички за отзивчивостта която срещам тук - наистина се чувствам като част от едно голямо семейство, което е чудесно... лирично отклонение - моля да ме извините
    Ето едно въпросче с неизвестна трудност:
    Моят Free е след основен ремонт (вече на 2500 км) и тези дни му предстои смяна на масълцето. Така, в хода на ремонта е сменен и съединителя. Оттогава сравнително често 1-ва и задна скорости влизат трудно в гнездата, по изключение по време на движение се случва и някоя от високите да не влиза (опит за 5-та завършващ без да искам в 3-та например?!). При включване на задна се чува онова типично ромолене като, че ли не е зацепила скоростта и се налага силно да донатисна лоста назад в гнездото - тогава зацепва и всичко е ОК. Майсторите споменаха, че понеже съединителя е нов му трябва време за да поулегне и нещата ще се оправят постепенно - да "помпам" педала при нужда. Като, че ли има известна идея за "пооправяне", но все пак ме притеснява да не пропускам нещо по-съществено.
    Въпросът ми е - има ли нещо за което трябва да се притеснявам в момента? Принципно ми е ясно, че ще ми е необходима диагностика, но на какво трябва да обърна по-конкретно внимание по този повод за да не се пропусне?
    Какво ви е мнението за ТрейдКар? Аз лично съм доволен до момента, а вие?
    Благодаря ви предварително!
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    До: Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

    Я виж това. Има и снимки.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

      Много полезно - благодаря!
      Ще обърна внимание на тази планка. Vladi333, имаш ли идея как са се образували тези пукнатини? Тежък крак на педала? Къде точно се намира въпросната планка? Има ли значение това, че проблема наистина намалява с времето и, че изначално бе основно за ниските предавки? Ако не се лъжа някой от участниците бе споменал, че вработването (разбирай поизносването на съединителя) би решило проблема (каране на полусъединител известно време) - какви са признаците за това и покриват ли се те с конкретната ситуация при моя случай?
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

        Emanuilis, при смяната на моя съединител, нямаше румолене и трудно влизане на скорости, напротив, влизаха като по масалце за разлика, от преди това, когато задната ми беше "егати" проблема.Дори дядо ми хъркаше по-благозвучно.Но и редом със съединителя, смених и маслата на диференциали и скорости. Сложи си по-гъстички, че ти е вече на повечко километри.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със скоростите на Freelander след смяна на съединител

          Внимание! Въпросната планка на Vladi333 бе напукана и при мен!!! Моля обърнете внимание - явно е натоварен в механично отношение елемент с не достатъчна здравина!
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X