Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

    Oт къде мога да купя подгревни свещи за двигателя и смукателния колектор. За Toyota Landcruiser LJ70
    Двигателя е 2.4 турбо дизел - 2LT

    Сегашните ми свещи не са оригинални а 5 тата в колектора е изгоряла.


    Колко струват и намират ли се ?
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 22:58.

  • #2
    До: Търся свещи за 2LT

    в ТМ Ауто ги имаше преди време /в момента не знам/, но цената е доста солена...

    иначе се намират по 20-ина лв за брой, но е хубаво да ги купуваш с някой специалист, защото може пак да ти продадат неправилните...

    аз след подобна смяна започнах да подгрявам по 60сек вместо 5сек... Може да си прегледаш и релето дали е в ред...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Търся свещи за 2LT

      Ул.Цар Симеон 139,тел.831-00-66 или 831-00-05,Араби са.Имаха 2-3 фирми,от порядака на 18-30 лв/бр.

      Коментар


      • #4
        До: Търся свещи за 2LT

        аз си поръчах от тази фирма по интернетhttp://kanex.bg/shop/ce4dc0cea21bcfb...dCruiser&ln=bg
        А за тази кояо казваш че е в колекторната тръба ,аз бях е свалил поради друга причина и неможах до вида вътре свещ макар че имам кабели от долу и от горе на колектора?????

        Коментар


        • #5
          Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

          Имам проблем сутрин при палене двигателя заработва неравномерно.Закарах колата в сервиз замериха подгревните свещи и се оказа че 2 от тях не работят обаче техникът ми каза че не отивало и напрежение към тях! Какъв е според вас колеги проблема и как да го реша. Някои случвало ли му се е такова нещо?По принцип като дам контакт се чува някакво реле може ли след него да има предпазител които е прекъснал? Помогнете Благодаря

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

            При мен нещата стоят като при теб. Ходих на диагностик и се установи, че две от подгревните свещи не работят. Купих нови, сложих ги и пак не иска да запали.До релето има ток! Но няма ток на моста за свещите. Оказа се, че като махнеш кората вътре в жабката там има един таймер за времето необходимо за подгряване, при мен ток идва до там но не излиза и от там нямам "+" към моста ! Така е при ТЛК 70,предполагам, че и при теб ще е така!! Ако излезе нещо друго ще те информирам да знаеш и евентуално да търсиш, ако пък ти откриеш нещо друго ..пиши!!
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

              Вчера говорих с Благо от Русе по телефона и той ми каза че по принцип ако някоя свещ не работи релето не получава необходимото съпротивление и не пуска ток към свещите.В смисъл такъв че студени свещите имат едно съпротивление загрети друго.А имало и свещ на колектора последователно свързана с тези на главата. Днес чакам свещите от София.По съвет на техника ще ги сменя и четирите.Ще видим какво ще стане и ще ти пиша.Дано да се оправят нещата.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                И при мен го има същия проблем като дам но контакт и започва да бражди релето Ама до сега така е карам Свещите и 4-те са нови .Казахами да погледно това реле под жапката .Ако някой знае от къде идва проблема нека сподели

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                  Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                  При мен нещата стоят като при теб. Ходих на диагностик и се установи, че две от подгревните свещи не работят. Купих нови, сложих ги и пак не иска да запали.До релето има ток! Но няма ток на моста за свещите. Оказа се, че като махнеш кората вътре в жабката там има един таймер за времето необходимо за подгряване, при мен ток идва до там но не излиза и от там нямам "+" към моста ! Така е при ТЛК 70,предполагам, че и при теб ще е така!! Ако излезе нещо друго ще те информирам да знаеш и евентуално да търсиш, ако пък ти откриеш нещо друго ..пиши!!
                  А ти как го поправи релето

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                    Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                    А ти как го поправи релето
                    Значи това реле е направено "вечно" почити невъзможно е да изгори. Така ми казаха "специалистите" на мойто имаше две спукани писти и един резистор с изменено съпротивление от 10 кило ома на 12, но това не можело да бъде проблем, днес или утре ще напиша какво е станало. Според мен е нещо дребно!! А знаеш ли дали има има някъви мощни предпазители в двигателния отсег?? Или някъква ел.схема на цялата кола??
                    Между другото ще взема от една друга Тойота такова реле за проба!! Ще напиша после!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                      Имам проблем сутрин при палене двигателя заработва неравномерно.Закарах колата в сервиз замериха подгревните свещи и се оказа че 2 от тях не работят обаче техникът ми каза че не отивало и напрежение към тях! Какъв е според вас колеги проблема и как да го реша. Някои случвало ли му се е такова нещо?По принцип като дам контакт се чува някакво реле може ли след него да има предпазител които е прекъснал? Помогнете Благодаря
                      здрасти ! не се шашкаи ! разгледаи свещите... всеки електрод има кабелче което отива от една свещ на друга. видимо там не прави контакт ! отвии тези гаики ,прегелдаи контактите на кабелчето което предава елетричеството от свеш на свещ, изчисти ги.. и ги монтираи отново. можеш да провериш дали ти работят свещите с обикновен по дебел кабел . процедурата е следната : отвиваш кабела които предава ток от свеш на свещ. и с друг кабел , които започва от плюса на акумулатора , подаваш плюс на свеща. ако има искри значи свеща работи. няма ли искри... директно я сменяи.
                      релето , което подава ток за свещите е управляемо. има второ реле , което взема плюс от контактния ключ (от "боша") по принцип , всичко стари дизели ги имат тези пропблеми. но пробллема е от това че почти всеички релета са в моторния кош , и техните контакти са изложени не само на отмосферни условия..но и на мръсотии , прах..кал...води и други. което поражда контактни проблеми. решенията са 2 : контактен спреи или смяна на всички кабелни обувки (контакти) и смяна на релета. но тези дребни проблемчета винаги ще ни съпъстват
                      Последно редактирано от lcr; 05-10-08, 09:07.
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                        Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                        ...
                        Ходих на диагностик и се установи, че две от подгревните свещи не работят. Купих нови, сложих ги и пак не иска да запали.До релето има ток! Но няма ток на моста за свещите...
                        Добре де, а премерихте ли от релето дали излиза ток?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Добре де, а премерихте ли от релето дали излиза ток?
                          релето пусака ток! Явно проблема е някъде другаде, дали има нещо след това реле, ще установим??
                          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                            Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                            релето пусака ток! Явно проблема е някъде другаде, дали има нещо след това реле, ще установим??
                            след това реле има маи само свещи )) има и един термо датчик , които показва кога свещите си свършват мръсната работа ))
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с подгревни свещи на 4рънер 2LT

                              Аз си мисля да не са две релета, с 6V свещи?
                              Последно редактирано от Аndro 160; 06-10-08, 08:13.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X