Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи, проблеми свързани с тях. Какви, откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    по добре всяка зима да слагам нови и еднакви свещи за няма и 40 лева от колкото да разчитам че оригиналните за няколкостотин ше ме карат няколко години да ти кажа .....а и няма никаква гаранция че като са купени от тоиота ше издържат толкова дълго и не на последно място е че смяната им е за 15 минути та те са наи отгоре на мотора ....4 гаики 5 мм и си готов да ги свалиш....а тея на еврото както вече писах колкото и да струват не стават
    При теб 15 минути, при мен - час. Завряни са под интеркулера, и съответно се маха и той. Затова и казах че за всеки влак си има пътници.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      До: 2-LT мотор-марка подгревни свещи?

      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ
      На рънър 2L-T 19850-54090 на 11V
      На 36лв са оригиналните свещи от тойота

      Коментар


      • #63
        Подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

        Есента смених подгревните свещи на магарето(LJ-70) с "Beru" GV 001 0 160 222.Някой може ли да провери на колко волта са-6,или 11?Мой познат с магазин за резервни части гледа по разни каталози и се кълне,че за този мотор свещите са 6V!От 1990г. вече са 11V.Тогава 2-ЛТ е 90к.с. и е с хидравлични повдигачи.
        Вчера проверявах свещите здрави ли са,като подавах напрежение директно от акумулатора и вързах последователно ампер-метър.Уредът забиваше и след секунда с напичането на свещите стойността намаляваше-демек работят,нали?Ама все ме гризе мисълта на колко волта са,защото досега чат-пат подгрявах по-продължително...В студовете тези дни подгрявам 3 пъти и паля от раз.С едно подгряване резултата при стартиране сутрин в студовете не ми харесва!
        За сведение на мераклиите,които имат динамометричен ключ-силата на затягане на свещите е 15Nm.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #64
          До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

          Мойта 2 lt 1989г свещите са 6 волта.
          JSM 0899633364

          Коментар


          • #65
            До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

            Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
            Мойта 2 lt 1989г свещите са 6 волта.
            Сигурен ли си?Можеш ли да кажеш марката и модела на свещите?
            Май наистина ще излезе,че има 6В свещи за тия магаретии!
            Пропуснах да кажа,че старите свещи,които бяха дали фира всичките бяха Бош на 6В-така каза майстора-бях запазил една...
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #66
              До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

              http://www.beru.com/deutsch/produkte...&action=step04

              GV 001(0 100 222 105)= Bosch 0 250 202 073 (GLP100)...6V.
              http://www.bosch-automotive.com/ecat-online/

              Коментар


              • #67
                До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                cde 090-6v Това пише на свеща,мой сьвет тьрс си оригинални втора употреба,задьлжотелно ги пробвай трябва да се изчерви само в начелото, иначе не вуршат работа.
                Последно редактирано от alexsandar65; 24-01-10, 14:18.
                JSM 0899633364

                Коментар


                • #68
                  До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                  Първоначално публикуван от Torque Преглед на мнение
                  Брех-6В са...!Все не ми се вярваше,ама...Поне да знам,че да не подгрявам по-продължително след изгасване на лампата за подгряване.
                  Благодарско,Torque!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #69
                    До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                    Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
                    cde 090-6v Това пише на свеща,мой сьвет тьрс си оригинални втора употреба,задьлжотелно ги пробвай трябва да се изчерви само в начелото, иначе не вуршат работа.
                    Подгревни свещи втора употреба никога не бих сложил-дори и оригинални да са!
                    Сегашните са си здрави,въпреки,че чат-пат продължавах доста с подгрева!Занапред в голям студ ще подгрявам по 3 пъти до загасване на лампата,вместо да удължавам подгрева.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #70
                      До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                      Провери си релето,някои релета изклучват преди да са се изчервили свещите.Успех.
                      JSM 0899633364

                      Коментар


                      • #71
                        До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                        Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
                        Провери си релето,някои релета изклучват преди да са се изчервили свещите.Успех.
                        Релето лесно го следя по показанието на волт-метъра на таблото.При даване на контакт стрелката му се изравнява с долното деление,и до 4 секунди след това не мърда-не смея да продължавам подгрева повече.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #72
                          До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                          На наще магарета, при старторане на двигателя релето се включва така нареченето обратно броене, то подава по-мальк волтаж кьм свещите за по-добра работа при зимните условия. Можеш да пробаш с пробна лампа, това подгеване продьлжава повече от минута.Ако не е така значи има проблем релето.Има колеги които са го махнали и са сложили бутон. Можеш да пробваш сутрин с един кабел от акумолатора директно на свещите, но ти трябва още един човек.
                          JSM 0899633364

                          Коментар


                          • #73
                            До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                            Първоначално публикуван от alexsandar65 Преглед на мнение
                            На наще магарета, при старторане на двигателя релето се включва така нареченето обратно броене, то подава по-мальк волтаж кьм свещите за по-добра работа при зимните условия. Можеш да пробаш с пробна лампа, това подгеване продьлжава повече от минута.Ако не е така значи има проблем релето.Има колеги които са го махнали и са сложили бутон. Можеш да пробваш сутрин с един кабел от акумолатора директно на свещите, но ти трябва още един човек.
                            При подгряване се подава 12В,а след стартиране 1-2 минути според външната температура подгряването продължава с половин напрежение-включва се мощен гасящ резистор,който пък загрява входящия въздух-мерил съм на захранващата шина.Като се изключи допълнителното подгряване се включва нещо,като обогатител и оборотите се вдигат до 1100...и,така докато не загрее мотора.
                            Дискутирано и обяснявано е тук-питането ми беше за конкретните свещи на колко волта са.
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #74
                              До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                              6v са и моите ,88г на мен лампата на таблото ми гасне много бързо,има няма 3-4 сек. не знам така ли трябва да бъде? стария мотор палеше и без подгрев,ама се "окоти" и сега тоя калпазанин дето го монтирах преди коледа малко ме нерви. подгрева продължава ли и след загасване на лампата,а има ли смисъл от повторно подгряване.....?
                              TЛК 80-4.2ТД
                              ТЛК 73-2.4ТД
                              ...................

                              Коментар


                              • #75
                                До: подгревни свещи"Beru" за 2-LT 86 к.с.

                                Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                                6v са и моите ,88г на мен лампата на таблото ми гасне много бързо,има няма 3-4 сек. не знам така ли трябва да бъде? стария мотор палеше и без подгрев,ама се "окоти" и сега тоя калпазанин дето го монтирах преди коледа малко ме нерви. подгрева продължава ли и след загасване на лампата,а има ли смисъл от повторно подгряване.....?
                                Щом са го направили жьлтите човечета значи има,Сьщо има подгревна свещ за вьздуха.Виждал сьм спукани бренери зара ди не работещи свещи.
                                JSM 0899633364

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X