Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евро 5 е вече окончателен стандарт!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евро 5 е вече окончателен стандарт!

    Европейската комисия прие окончателно изискванията и параметрите на ЕВРО5.

    Стандарта влиза в сила между 2008 и 2010 и ще изисква много сериозни промени в двигатели и автомобилни конструкции. Спрямо ЕВРО4 при бензиновите двигатели ще трябва изхвърляните азотни окиси да бъдат с 25% по-малко, а при дизеловите автомобили изхвърляните сажди ще са с 80% по-малко...
    VPetrov.photography

  • #2
    ОТ сега продаваните модели има ли доста изпълняващи тези норми

    Коментар


    • #3
      Поне на мен не ми е известно да има такъв.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Може би има (но не съм сигурен)! Хибридите на Мерцедес! Тези, който имат и електомотор към дизела!
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          това означава ли че до 2008 ма всички коли неизпълняващи стандарта трябва да бъдат изхвърлени

          Коментар


          • #6
            Не разбира се. Всичко което е заварено положение си остава както е. В Германия и досега има автомобили произведени даже и преди 60-те години когато не са съществували никакви ЕВРО стандарти. Но, не може да се внасят в общостта автомобили които не отговарят на стандарта (у нас също - тогава ще важи и тук), не могат да се произвеждат, и не могат да се продават като нови...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              не могат да се произвеждат, и не могат да се продават като нови...
              ясно.
              сега май се сещам че на тойотите новия дизел май го рекламираха че отговарял на тези норми

              Коментар


              • #8
                Тежки времена за камионджиите ...
                Дайте да мислим за нови катализатори

                Като знам с колко зор достигнаха ЕВРО-4 ...

                За личните возила има заварено положение, но за обществените - Таксита, автобуси и камиони няма такова нещо - постепенно се вкарват все по-високите стандарти ...
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #9
                  то е за наше добро

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от kraz
                    то е за наше добро
                    За наше добро е техническия преглед да е строг и да спират колите с неизправности и тези, които замърсяват много ... ама ако стане така ще започнем да се оплакваме от властите ...

                    Най-обичам на светофара да застана зад Фиат Крома ТД ... като потегли такава кола и не мога да видя къде съм ... бълва като 50 годишен разцентрован Чавдар ...
                    Тези коли трябва да се спрат - поне до влизането им във форма и покриването поне на някаква остаряла норма ... поне това, което може да покрие един Москвич 2140 ...
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #11
                      Тези стандарти са прекрасни, само жалкото е, че най-големият замърсител отвъд океана не признава никакви такива напъни на европейци и най-вече на японци и продължава както си знае - постигане на икономически растеж без значение на цената...

                      Коментар


                      • #12
                        хм доколкото знам и от татък океана има доста строги норми
                        особенно в щата калифорния
                        даже кросови и ендуро мотори за калифорния ги правят с допълнителни неща по тях да са по екологични
                        после може да ви пусна няколко снимки да видите двигателя на модел за калифорния и същия за другите щати

                        Коментар


                        • #13
                          До: Евро 5 е вече окончателен стандарт!

                          Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                          хм доколкото знам и от татък океана има доста строги норми
                          особенно в щата калифорния
                          даже кросови и ендуро мотори за калифорния ги правят с допълнителни неща по тях да са по екологични
                          после може да ви пусна няколко снимки да видите двигателя на модел за калифорния и същия за другите щати
                          Калифорния си е добре и другите щати си знаят работата.

                          Проблемите мисля че идват от производството на енергия и отопление... а също и от промишленноста. Там май не чуват и от двете уши.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Евро 5 е вече окончателен стандарт!

                            Прави впечатление драстичното снижаване на твърдите частици(сажди) , и азотните окиси при дизелите.
                            Прикачени файлове
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X