Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота в Кения и Танзания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота в Кения и Танзания

    Преди два дни се върнах от командировка в Кения и Танзания. Дано ми остане време да публикувам хилядите снимки.. Освен чудната природа и любезните хора, с които работих, бях изнанадан колко много Тойоти има в тази част на Африка вече. Разбира се, има и другите японски марки – Нисан и Сузуки, но в сегмента на автомобилите, 4x4, бусове и камиони над 90% са Тойоти. Запитах един от шофьорите, с които работех, защо няма вече Лендровери като едно време, а той ми отговори: „на кой му трябва кашон на колела?”. Просто японските автомобили там са на почит – евтина и лесна поддръжка, голям ресурс на всички агрегати. Имаше и страхотни модификации на база 70 серия....

    За любопитните има и въпрос с повишена трудност
    Познайте каква кола вози Британския посланик в Танзания?
    Отговора е по-долу – на снимка от Дар Ес Салам!

    Ето и снимките - пътя от Найроби на юг.



    Паркинг край пътя - забележете антената отзад - за връзки се използва основно УКВ. Тойота HIACE 4х4 e много популярна там - много обемна и има много добро окачване - върви с над 100км/ч през саваната, без да се счупи...



    Пикап през саваната!



    И една 70-ка дето ни изпревари.



    HIACE насреща




    Това един от големите национални паркове в Кения
    Хората отиват на сафари!




    Миражи в пресъхнало езеро - две тойоти отпред!




    Планината отзад е началото на Килимаджаро!




    И един лендровър с ремарке!




    Това е типичен вариант на Тойотата за сафари - покрива се вдига при нужда, за да се снима по-лесно отгоре. Побира много комфортно 8 човека, всеки от които може да става и да се движи свободно между седалките, да снима от всички страни.
    Зад задната седалка има и багажно отделение, за поне 10 куфара, за целия багаж на пътниците. Отделено е с решетка, да не се изсипват в купето като подскача по камъните.



    А така изглежда отзад



    Там като завали, пътищата стават на реки....





    И на паркинга пред мотела ...








    Ето пак бойния HIACE!



    Вече сме в Танзания - град Аруша.







    Такива автобуси са популярни за транспорта в Танзания.



    Среща в джунглата!




    А това е нашата джипка!




    Пътя към Килиманджаро.




    Крайбрежен булевард в центъра на Дар Ес Салам.




    И отговора на загадката от началото!

    Тойота!

    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    До: Тойота в Кения и Танзания

    Веско,наистина хубав репортаж,дано само да не се обидят собствениците на ленд ровер,нищо че това си е истината.Една от причината да има толкова много тойотки е че като бивша Английска колония се е наложил десния волан,а най-евтините автомобили с десен волан 2 ра ръка идват от Япония,естествено най-здравия и най-качествения автомобил който пасва на тези климатични условия е Тойота.Много ми хареса логото:THE CAR IN FRONT IS ALWAYS TOYOTA.
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • #3
      До: Тойота в Кения и Танзания

      На мен ли ми се струва така или карат със сравнително тесни гуми?

      Коментар


      • #4
        До: Тойота в Кения и Танзания

        въобще не ти се струва - тесни и често с "бусов" грайфер

        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: Тойота в Кения и Танзания

          Първо - много уважавам стария Лендровер (серия2) на който съм се учил да шофирам и съм правил какви ли не магарии като ученик в пустинята Такива преживявания едва ли пак ще имам - например диво "сърфиране" по дюните в Сахара.

          Само ми е чудно как някои фирми от такива супер продукти направиха гротески... А други използваха опита и развиха своите продукти във много посоки... И продължават.

          Няма кой да се сърди - нали говорим за реалността - в крайна сметка нали затова са критиките, някой от фирмата да ги прочете и да си направи изводите...

          Иначе широки гуми там не трябват - колкото по-здрави- толкова по-добре! С много платове, точно бусови гуми, както забеляза колегата.

          Просто там са вулканични породи , с много камъни, които са остри като бръснач и режат лесно гумите... Затова и са по две резервни гуми.

          Ето какво е там, където няма трева!




          Другото неприятно е праха - не е фин и нежен като българския - там като избършеш стъклото - особено очила или обектив, остават гадни драскотини - толкова са остри частиците. Даже местните слагат кърпи на устата, че праха им буквално реже дробовете...

          Та там без шнорхел и циклонов филтър не става - толкова абразивен прах трудно може да си представите...

          И въпреки това 1HZ двигателя си изкарва по 1,5 милиона километри без основен ремонт.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #6
            До: Тойота в Кения и Танзания

            Африканският континент е един от сигурните "лакмуси" за това коя марка е здрава. През 70те години например, когато Пежо все още са умеели да правят здрави коли, в цяла Африка е било пълно с пежа. 404ки, 504ки, и накрая 505ци (малко). Слд това японците се налагат. Не е до цени, не е и до политика - френските коли, когато ги е имало в Африка, са били разпространени не само в бившите френски колонии - имало ги е навсякъде, както и лендровърите.

            Не мисля че причината да има повече японски е понеже колите с десен волан от Япония са най-евтини. Повечето японски производители си имат разни специални изпълнения за Африка (по-опростени ако не се лъжа, или поне без скъпите опции които идват серийно в "развитите" страни).
            С две думи - успели да са да предложат специфичен продукт, отговарящ на местните условия. Не вярвам някъде другаде по света все още да може да се купи ново Hiace от моделите на снимките, или нещо подобно. А за техните условия продължава да си е добра машинка.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Тойота в Кения и Танзания

              Страхотен репортаж. Напълни ми душата! Особено снимката с миража.
              Преди доста години чичо ми /лека му пръст/ беше 2г. в Танзания и донесе хиляди диапозитиви с уникални места, хора, природа.
              Трябва да ги издиря и да ги цифровизирам.

              Веско, моля да публикуваш още.

              Коментар


              • #8
                До: Тойота в Кения и Танзания

                Предполагам и в топлото дизелите палят дори и вече поизносени ?

                Коментар


                • #9
                  До: Тойота в Кения и Танзания

                  проблема не е толкова в самия /износен/ мотор, колкото в акумулатора...

                  гледал съм как пали сутрин Рак-трак с МВ 300Д мотор при -25С на х. Рилски езера... половин час "кюв-кюв" докато подгрее на стартер... отделно с подгряване на горивото...
                  през цялото време дърпа ток от контакта през нещо като електрожен Преди бая години беше, ама ми се е запечатило в съзнанието...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тойота в Кения и Танзания

                    Ето тук ще е цялата история!
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X