Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

    Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
    Щом казвате пък може и прав да сте.Вие господин Даскалов може би дискутирахте ама някои хора откровенно си спореха.Пак лично мнение.
    Еее сега, да ти кажа тия учтиви форми малко ме хвърлят в притеснение! Давай по-фамилярно! Аз съм простичък човек и предпочитам по простичко общуване! Пък и съфорумници сме нали все пак!

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    В момента Хонда го разработват и ще го качат на Монтеса
    Мали какъв шампионат ще стане в траяла...
    Жоро, е ти ся вече се бъзикаш нещо! Фанах те (ще ни пратят в коша май)!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #32
      До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

      Здравейте,
      радвам се и едновременно съм учуден че темата така се разрастна! Браво! Дано само не е заради лошото време на вън!!!
      Наистина преди да пусна тази тема се наложи да поровя из интернета как се тазва тази конструкция на български защото не бях чувал нищо за нея е проучих въпроса и понеже реших че и на други ще им е интересно да видят това творение на испанските конструктори пуснах темата. Вярвам, че сега почити всеки от съфорумниците и посред нощ да го събудят ще знае какво е това:ДВГ със стоящи клапани))))

      Е един може да назове този двигател "недоносче", друг че е така търсения 3(три) тактов мотор, трети че е върха на техниката обаче май ще трябва да видим как ще реагира пазара и какво ще се появи в действителност защото това е все още един прототип и до есента когато трябва да покаже какво действително може има още много време.. (нали и пилците ги брояли на есен))))

      Като гледам в последните коментари темата се изражда малко в посока Ванкелови двигатели то да не остана назад ще ви кажа че в момента NORTON имат работещ шосеен мотоциклет (с обем 588см3, 120kw, 131kg). За повече информация как работи Ванкеловия двигател вижте: http://commons.wikimedia.org/wiki/Im...le_anim_en.gif
      А за самия мотоциклет на:http://www.realclassic.co.uk/norton06120100.html


      Другата фирма която произвежда Ванкелови двигатели е МАЗДА, тя обаче ги монтира в колите си и по конкретно в модела RX8.
      born to be wild
      Кольо Ковачев

      Коментар


      • #33
        До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

        За съжаление любимата ми марка Нортън (не че съм имал, не съм чак толкова стар), окончателно гушна босилека миналата година. Правата над името бяха купени от американец, специалист по възстановяване и реставриране на машините на марката, който направи модерен вариант, нещо подобно на някои нови модели на дукати с ретро вид.

        Нуждаеше се от 10 милиона $ за да пусне първата серия, които за съжаление не успя да събере. В момента името се ползва за продажба на ... китайски покет байкове !!!

        Ванкеловият Нортън от статията е едно от последните упражнения на Нортън в края на 80те или началото на 90те години. Тогава изглеждаше достатъчно футуристичен та да изглежда модерен и сега.

        Иначе ванкеловият (роторен) двигател е решение което лично много уважавам, въпреки недостатъците си, и още повече уважавам Мазда че не се отказаха от него през всичките тези години (включително и след като ги докара почти до фалит).
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

          мммм дааа освен мазда и лада правят ванкелови двигатели ,апък освен това братушките са направили мотоциклети с ванкелови двигатели....били те и прототипи...ма легендата е жива =))

          Коментар


          • #35
            До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Не знам как ще стане по лек този двигател като ще отпадне веригата,и ще бъде заменена с повдигателни прътове.Пружини, клапани не може да няма.Не знам но мисля че ако е много удачен ще се въведе първо при колите ...
            Там го е имало този вариант. Масово.
            Когато взели да търсят още мощност и ефективност - отпаднал.

            п.п.
            Като гледам в тази тема какви неща се обсъждат и си мисля, че тука пишат 2 вида хора. Едните знаят за всички варианти на ДВГ, а другите не са чували, че автомобилите до преди 40-50 години масово са били със стоящи клапани, а още по-малко за цикъл на Карно примерно
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #36
              До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

              Момчета от 91 до 95 учих за двигатели,дефернциали.рами и.т.н и искам да вметна че въпросния агрегат се изучаваше наравно със всичко останало еее беше малко по голям разбира се,но хората които преподаваха искаха да се знае та едва изкарах 3-ри точно на този урок все нещо не ми беше ясно сега дали е добър или лош незнам защото така или иначе неможах да стана инженер.Но щом хората от GAS GAS са го измислили предполагам че ще върши работа и са си направили много хубаво сметка къде би се наложил като агрегат точно този тип мотор.Аиде поздрави на всички инженери от темата.

              Коментар


              • #37
                До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                хммм..
                определено оляхте хубавата тема

                ..какви коли какви формула 1 със стоящи клапани

                ..казах ви че решението е гениално..специално за мотори за ТРИАЛ
                -моторите за триал са по не повече от 25 коня и при тях е важен въртящият момент, ТЕГЛОТО ,И ЦЕНТЪРА НА ТЕЖЕСТА!!!!! НАЙ ВЕЧЕ
                този двигател е лек прост и с НИСЪК център на тежеста ..какво по добро за триал ..дори може би и за ендуро мотоциклети ще вземе да става ..например такива от типа на "скорпа" ендурцето

                дори смея да твърдя че този прост двигател с ниска компресия ще е и много по ЗДРАВ и НАДЕЖДЕН ..па и квото и да стане буталото така или иначе не може да се срещтне с клапаните и да натроши нещата бъркайки ви в джоба


                нормалният 4 тактов двигател просто не е подходящт за триал щото центъра на тежестта му е много на високо
                ..смятайте до къде са стигнали при балансирането на триал мотори от факта че дори на моторите на някои състезатели им се наглася положението на двигателя спрямо рамата ..в рамките на милиметри
                ..и то говорим за ултралеки 2 тактови двигатели..смятайте на тая рама като се изплющи един 4 тактов монстер и къде им отиват настройките ..за това и повечето още си карат със 2 тактови в световния по триал..а тия които карат с 4 тактови...се скъсват от...приказки отностно... майките на...еколозите....

                така че двигателя на гас гас със стоящи клапани си е алтернатива..още повече когато не ти е нужна голяма мощтност а и не си строго ограничен в обема на двигателя

                що се отнася до овалните бутала на тази хонда...този двигател се бе появил за пръв път доста отдавна..ако не се лъжа ..82 ра 3 та година..дори май още преди 80 та е стартирало разработването му..пазя си още материалите..от тогава за него мога да ги изровя ..та когато го пуснаха в някаква що годе .."серия " за 100 000марки..доколкото и аз знам е и бил изкупен най вече от фирми производители за да го разгледат

                така че когато се говори по тема като например двигатели за триал мотоциклети..бива човек да разбира не само от двигатели но и що годе от това какво и как са триал моторите ..за да може да даде що годе обективно мнение..просто в момента производителите на триал мотори са се видели в приключение да измислят нещо с което да може да се угоди на всички
                Последно редактирано от mitkov; 22-01-08, 09:19.

                Коментар


                • #38
                  До: GAS GAS двигател със стоящи клапани!!!

                  Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение

                  ..казах ви че решението е гениално..специално за мотори за ТРИАЛ
                  -моторите за триал са по не повече от 25 коня и при тях е важен въртящият момент, ТЕГЛОТО ,И ЦЕНТЪРА НА ТЕЖЕСТА!!!!! НАЙ ВЕЧЕ
                  Точно това се опитвах да обесня на момчетата ама с по малко думи

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X