Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volkswagen Tiguan

    Отварям тази тема, защото ми се струва, че е задължително в раздела на ФВ да има поне една тема за малкия джип, който се очаква да е по-добър от всички останали в своя клас.

    Освен това ми се иска да чуя някакви предварителни мнения и съвети, защото е вероятно в скоро време с наще да ходя на тестдрайв на Тигуана, защото баща ми се е навил да вземе такова на майка ми.

    А ето и разни линкове относно колата:
    http://www.volkswagen.bg/modelle/tiguan/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tiguan

    П.С. Освен това ми е интересно дали има някаква разлика между малкия (140 кс) и големия (170кс) дизел, освен в електрониката.
    "That is not dead which can eternal lie,
    And with strange aeons even death may die."
    ~H. P. Lovecraft

  • #2
    До: Volkswagen Tiguan

    за Tiguan мога да кажа, че е страхотен на външен вид, а това определено е най-важното качество за този тип автомобили...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Volkswagen Tiguan

      На мен лично много ми харесва тази машинка и смятам, че ще разбие конкуренцията!Хвърлил съм му око и дано тази година да мога да се здубия с едно такова съкровище!Някой ще може ли да ми каже как мога да се запиша за тест-драиф?

      Коментар


      • #4
        До: Volkswagen Tiguan

        ..и аз съм се навил сериозно за такова
        ..от вносителя казаха обаче...че от 4-5 месеца по рано нямало да ме огрее

        Коментар


        • #5
          До: Volkswagen Tiguan

          Според тестовете на Ауто Мотор Унд Спорт Тигуана е номер едно и удря цялата конкуренция в земята...

          Последния брой...

          Та давай смело,...

          Коментар


          • #6
            До: Volkswagen Tiguan

            Заради сестрами ходих на тестдрайв.
            според мен за паркетник е чудесна .Относно двигатела и автоматика 2ра година карам джета с 2.0 дизел и 6степенен типтроник и съм много доволен

            Коментар


            • #7
              До: Volkswagen Tiguan

              Мерси за отговорите... За външния вид - всеки си има визия и майка ми трябва да го види и да каже дали й харесва. Ако да - ще се вземе, защото не само в Ауто Мотор Унд Шпорт, но и в Ауто Билд също писаха, че това Е паркетника. Но за момента нямаме време да отидем, щото трябва да отидем семейно, а на мен ми почва сесията от утре и ФЪН...

              Аз да питам, дали го има в шоурумите? Защото ако ми се освободи е възможно да отидем да го видим, ама трябва да съм сигурен, че го има...

              П.С. Не че ме кефи особено как изглежда, но това е единствения адекватен (като съотношение цена/качества) избор, тъй като майка ми не ще Туарег (на цена ще излезе почти същия, щото го правят 7-местен), защото бил голям...
              "That is not dead which can eternal lie,
              And with strange aeons even death may die."
              ~H. P. Lovecraft

              Коментар


              • #8
                До: Volkswagen Tiguan

                Права е майка ти - туарега е много голям. В центъра на София минава на половин боя разстояние. Ама за дълги разстояния е разкош - преди няколко месеца за три дни направих 1800 км (без да излизам от България), правил съм и преходи по 1200 км на ден - субективно вози по-добре от ML.

                Тигуана обаче има един съществен присъщ проблем - много е нов. Всеки такъв автомобил има "детски болести"...

                Коментар


                • #9
                  До: Volkswagen Tiguan

                  Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
                  Мерси за отговорите... За външния вид - всеки си има визия и майка ми трябва да го види и да каже дали й харесва. Ако да - ще се вземе, защото не само в Ауто Мотор Унд Шпорт, но и в Ауто Билд също писаха, че това Е паркетника. Но за момента нямаме време да отидем, щото трябва да отидем семейно, а на мен ми почва сесията от утре и ФЪН...

                  Аз да питам, дали го има в шоурумите? Защото ако ми се освободи е възможно да отидем да го видим, ама трябва да съм сигурен, че го има...

                  П.С. Не че ме кефи особено как изглежда, но това е единствения адекватен (като съотношение цена/качества) избор, тъй като майка ми не ще Туарег (на цена ще излезе почти същия, щото го правят 7-местен), защото бил голям...

                  Има един регистриран в Порше на околовръстното... можеш да направиш тест драйв...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Volkswagen Tiguan

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    ..и аз съм се навил сериозно за такова
                    ..от вносителя казаха обаче...че от 4-5 месеца по рано нямало да ме огрее
                    има и друг вариант. отиваш в Германия и си го купуваш просто няма да чакаш нашите дилъри тука.

                    иначе и на мене ми харесва и ще видя дали няма да се сдобия с едно такова или ситроен кросър просто се чудя

                    Коментар


                    • #11
                      До: Volkswagen Tiguan

                      Само да уточня - има ЕДИН ЕДИНСТВЕН регистрирарн тестов тигуан в БГ снощи ходих в порше сф-изток и от там ми поохладиха ентусиазма - колата била непекъснато в движение (вчера например я чакали да се върне от варна, но до 7 и нещо, когато ходих, все още я нямаше...) този уикенд също било невъзможно да се тества, защото била "заета" (с какво точно е заета колицата така и не се разбра ).
                      разбрах, обаче, че ако я искаш с някаква екстра (дали парктроник, дали тъмни стъкла, дали нещо друго) ще трябва да почакаш 5-6 месеца, за да ти я докарат (към момента имало вече поръчани около 100 броя според дилъра). аз, например, не бих поръчал кола без да съм я покарал поне малко преди това, но хора всякакви...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Volkswagen Tiguan

                        м..да.. вчера бях при дилъра на фау ве то в стара загора..
                        ..и..поръчах въпросният екземпляр
                        ..казаха че до 6 месеца макс ще дойде
                        първоначалната вноска при поръчката е 10% от цената

                        между другото...тва че бил много по евтин от рав 4 например..не е точно така
                        ..цената която бе обявена по списанията е за ...базовия модел ..като имам чуството че вече производителите ако има челъм ще обявяват базовата цена на автомобила и без да калкулират и гумите и фаровете
                        ..значи като си сложиш всичките необходими неща..и автомобила си става...с още 15% отгоре shock:

                        модела обаче е много нов и има голямо търсене в момента,
                        квотата за стара загора например била 16 тигуана за годината..до момента..заедно с моя..вече са поръчани 8 парчета..а сме януари
                        екстрата дето най вдигна цената е новия шибидах който върви комплект със стъкления покрив..мен ми се щеше просто шибидах без стъкления покрив но ..няма такава опция..или целия покрив или нищо ..
                        алуминиевите джанти са стандартно обурудване..но срещу малко доплащане може да си поръчате да са 17 или 18 цола а от тези без доплащане има два варианта сан диего и сан франциско

                        най евтината и в същото време необходима "екстра " е комплекта амбиенте..лампички за сенниците и лампа в страничното огледало да ти свети като се качваш слизаш в краката

                        за сд радио с тъч скрийн екран сд чеджър и 8 тонколони се доплаща само 600лв..тъй че..и него не го подминахме

                        ..виж активния волан не е много евтин..малко над 800лв май беше..но пък върви и с кожена топка за скоростния лост
                        ..не знам..лично мен ми се струва че някои от допълнителните ексти е бивало да са си стандарт ..но както и да е де ..германците са известни с практичността си ..отдавна може би там има хора дето не им трябват коли с "излишни" глезотии

                        Коментар


                        • #13
                          До: Volkswagen Tiguan

                          а пробвал си тигуана преди да го поръчаш? ако да, би ли споделел впечатления?
                          това за екстрите е вярно, но има и една друга екстра, която си пропуснал,а според мен си заслужава да я има (по принцип, но не и при цената, която дават от VW) - ксенон. за него искат около 2600лв (защото идва задължително със "завиващи" светлини и още един куп други "екстрички", но въпреки това ми се струва мноооого скъпо ).
                          цената за моя (ако изобщо го поръчам, а аз много се колебая) излезе около 67-8к и 6месеца чакане...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Volkswagen Tiguan

                            ..тука в провинцията...няма кой да ти даде да пробваш тигуан преди да го поръчаш ..даже не съм го и виждал на живо
                            ..поизчетох разни тестове ..от досегашния си опит съм на мнение че са доста обективни ..особенно в някои специализирани медии

                            ксенонови фарове не поръчах..добре съм със зрението ..не са ми приоритетни па и без тях цифрата си стана..БАЯ .. ..виж фарове за мъгла включих в последният момент..около 300 лева са

                            Коментар


                            • #15
                              До: Volkswagen Tiguan

                              Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                              ..тука в провинцията...няма кой да ти даде да пробваш тигуан преди да го поръчаш ..даже не съм го и виждал на живо
                              ..поизчетох разни тестове ..от досегашния си опит съм на мнение че са доста обективни ..особенно в някои специализирани медии

                              ксенонови фарове не поръчах..добре съм със зрението ..не са ми приоритетни па и без тях цифрата си стана..БАЯ .. ..виж фарове за мъгла включих в последният момент..около 300 лева са
                              Мите, а коя модификация си избра - оф-роуд или стрийт?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X