Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volkswagen Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Volkswagen Tiguan

    Тигуана си го поръчах след като видях цената на баз.модел и ... не можах да си поръчам всичко което исках защото цената отиде към 78 000лв
    Sport & Still 2.0 TDI автоматик 103/140.
    Оставих си RCD 510 Dynastudio,Park Asist (само звук),фарове за мъгла,кожен волан,Bi-Xenon,кожено оборудване "Vienna",Пакет светлина,алуминиеви джанти Los Angelis 17'.И това е.До тук 71 000лв.
    С всички екстри Тигуана (sport & still с off road пакет - към 11.01.200 излиза към 82 000 лв. с ДДС.А сега вдигнаха цената на баз. модел с около 1600 лв.
    Но според мен ако всичко което се пише и говори за Тигуана е вярно заслужава си парите за нова кола.
    Дано съм помогнал на някого да се ориентира а аз продължавам да броя дните до ЮНИ.

    Коментар


    • #32
      До: Volkswagen Tiguan

      82 хиляди лева казваш!?!?!
      За тези пари може да се купи НОВ Лендкрузър, а това е кола от по-висок клас отвсякъде, от Тигуана.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        До: Volkswagen Tiguan

        За да бъда точен - 88786
        Но това е със абсолютно всички глезотии.
        На мен навигация не ми трябва,стъклен покрив и разните му там самопаркиращи системи и DVD-та.А основно те вдигат цената.Нормално за 70-72 всичко е топ.

        Коментар


        • #34
          До: Volkswagen Tiguan

          Е щом си си я харесал такава, с здраве да си я караш!
          И аз я позагледах, но мислех някъде, около 48-50 хиляди, както бяха обявили и то това с някои основни екстри, но явно тази първоначална информация явно е била далече от истината... Обявиха най-добрия и проходим паркетник в този клас, и най-евтиния, а сега ще се окаже май, най-скъпият...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #35
            До: Volkswagen Tiguan

            а някой да е тествал колата "на живо" и да сподели впечатления?
            аз някъде съм забутал визитката на дилъра и му нямам телефона, но пък и вече ми писна да ми обясняват колко била заета колата и как все не мога да я пробвам

            Коментар


            • #36
              До: Volkswagen Tiguan

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              За какво ви е този люк бе момчета?
              да возят АБИТУРИЕНТКИ - за какво друго???
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                До: Volkswagen Tiguan

                Цитат:
                Мнение на ВладиЧ
                За какво ви е този люк бе момчета?

                да возят АБИТУРИЕНТКИ - за какво друго???

                ..е..да ..както се казваше в една реклама...-това е тежка работа..но все някой..трябва да я върши ..

                Коментар


                • #38
                  До: Volkswagen Tiguan

                  Гледам някакво тунинг на Atb.Много много по-готино.Някой знае ли как и къде в България се поръчва това изпълнение.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Volkswagen Tiguan

                    така, в събота успях най-после да се добера до заветния тигуан за проба . впечатления съм споделил в тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...285#post327285
                    само с 2 думи да обобщя - определено колата е много добра за този клас, но е прекалено скъпа, за това, което предлага като екстри (абсолютно лично мнение )

                    Коментар


                    • #40
                      До: Volkswagen Tiguan

                      Ето и моите 5 цента..

                      За дизелови двигатели, особено малолитраж и среден обем (1.6 - 2.5 литра) автоматик е много по-добре от ръчни скорости. Просто новите автоматици позволяват на колата да има максимална мощност и въртящ момент по всяко време. Тоест дори да се движиш с 15 км/ч, като дадеш газ, оборотите се мятат на 3700 примерно (където му е силата) и ги държи там за да се изстреляш максимално ефективно. Като оборотите по скоростта надхвърлят максимално ефективните обороти спрямо подадената газ от педала - сменя на следваща скорост и пак същото упражнение. При ръчката като караш с 15 км/ч и натиснеш газта, почваш да катериш оборотите линейно, докато стигнеш най-ефективните обороти и за миг ги подминеш. Тоест двигателят в по-голямата част от времето не е в оптимално състояние за мощност или икономия.

                      Мога със сигурност да кажа и да се подпиша, че нов дизел автоматик върви по-добре от същия ръчна скорост. Ще ускорява по-бързо и често ще бъде по-икономичен. Пък за задръствания и автоматик изобщо няма да говоря каква благинка е. С две думи, на база личен опит, ръчните скорости при новите дизели са си чиста преебавка.

                      Що се отнася до Тигуана като такъв.

                      Концептуално той трябваше да бъде малкото братче на Туарега. Вече няколко пъти засичам Тигуани по улицата и повече ми прилича на големия брат на Голфа, от колкото друго. Аз лично не бих заложил на голф за офроуд концепция или като цяло кола, която да изненадва с някакви впечатлаващи способности. Карам едно служебно голфче 6-ца кажи речи седмица в месеца и е много зле. Ако Тигуана е по-голямо такова, а чета по-горе в поста, че и шасито е от голф, то лично за мен това е разочароващо.

                      Защо сте готови да дадете 68-70к лева за голям голф, вместо да добавите още 10-20к и да си вземете Туарег V6 3.0 ? В6 туарега в много много качествен автомобил.

                      п.п. Сега гледам други колеги пишат, че цената с всички екстри отива на 88 000 лв ! Сори, ама егати абсурда, вие сте луди дори да се замисляте ! Аз си взех V10 Туарега на 2 годинки за малко +- 100к и имам каквито си искате екстри

                      * активно въздушно окачване
                      * 400 к.с. и 1000 н.м въртящ момент с разход под 10 магистрално и 12-13 градско
                      * парктроник
                      * Навигация, ДВД, цд чейнджър, телевизия
                      * амбиент светлини, паленене на лампи и "вкъщи" функция
                      * 18" колела
                      * сензори за каквото се сетиш, светлини, дъжд, пръдня..
                      * многозонен климатроник
                      * цялостен кожен салон
                      * 10+ говорителя аудио система
                      * хром пакет
                      * заключващи диференцияли, отпред, отзад, среда
                      * офроуд режими, asr, esp, abcdefg и т.н.
                      * затъмняващи се огледала
                      * завиващи ксенони

                      * сериозна доза непукизъм
                      * пън в десния интеркулер

                      изобщо има та има. И като сравня парите, които на мен ми струваше и парите, за които вие говорите за големия голф и не знам какво ви кара изобщо да се замисляте. Ако беше 40к лева, ок, но за 70-80-90к ???
                      Последно редактирано от tutin; 06-03-08, 08:04.
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #41
                        До: Volkswagen Tiguan

                        Първоначално публикуван от hardevil Преглед на мнение
                        Гледам някакво тунинг на Atb.Много много по-готино.Някой знае ли как и къде в България се поръчва това изпълнение.
                        Не е Atb , a ABT. Това е фирма за тунинг , правеща предимно Фауве и Ауди.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Volkswagen Tiguan

                          Да грешката е моя.Само да пристигне и ще действам.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Volkswagen Tiguan

                            Ако беше 40к лева, ок, но за 70-80-90к ???
                            не знам как ги докарвате до 80к
                            ...и аз писах писах екстри всички които са си необходими ..даже и малко отгоре и едвам ги докарах до 62 ..хем и със стъкления покрив..айде и автоматик ако е ..още малко отгоре ама чак пък до 80 000

                            Коментар


                            • #44
                              До: Volkswagen Tiguan

                              Само баз.цена на Sport & Still е близо 58 000. И една навигация е 5990.Изтегли си цените от сайта и смятай.Няма лъжа със фул екстри кове 88 и малко

                              Коментар


                              • #45
                                До: Volkswagen Tiguan

                                Джипа е малък и не си заслужава парите...По добре един базов Таурег

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X