Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

    Колеги някой правил лие основен ремонт на двигателя и знаете ли на каква стойност излиза. Моят двигател започна да си губи маслото от картера през турбото, но зо сега няма някакви фрапиращи шумове и не знам какво ще е необходимо да се сменя. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете някаква информация по въпроса.

  • #2
    До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

    Колега, вече ще ме ядосаш. Казах ти, отиди да го видят, може да е някаква глупост и да нямаш нужда от това. Ако пък е за основен ремонт майстора ще ти каже всичко каквото е необходимо.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

      сори колега ама понеже съм чувал че има заменяеми части, които са много по евтини затова питам. А относно майстора градът ми е малък и човека на който разчитам (с добър сервиз) е болен и аз за това търся инфо. А не съм сигурен дали в това състояние няма да е грешка ако го подкарам. Още веднъж се извинявам, но на мое място много хора също щяха да са притеснени.

      Коментар


      • #4
        До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

        Първо,пускаш горе-долу една и съща тема няколко пъти.Повечето ги изтриха.И второ,да беше писал откъде си.Може наоколо да има някой колега...
        Последно редактирано от ninja_1; 12-01-08, 12:27.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

          Първоначално публикуван от snl Преглед на мнение
          Колеги някой правил лие основен ремонт на двигателя и знаете ли на каква стойност излиза.
          Като някой ти каже, че на него основен ремонт му е излязъл, примерно, 700 лв за труд, каква ще ти е ползата, при положение, че този някой е някъде в друг град и правил ремонта в сервиз, който ти няма да ползваш?!?

          Щом имаш добър сервиз, отиди там, хората да отворят двигателя, да видят какво му е, какви части имат да се сменяват, пък тогава вече ела тук и питай конкретно "Търся еди-какво си, намерих го еди-къде си за еди-колко си. Някой знае ли откъде мога да го намеря по-евтино или по-качествено." При всички положения, ако ще правиш основен ремонт, гледай да не прекалиш с икономиите и да използваш части-менте. Че такава икономия си е направо майка на мизерията.

          А, и като имаш конкретни въпроси, все пак гледай да ги задаваш по един път. Пускането на 5 теми за едно и също нещо няма да ти даде по-бърз отговор. По-скоро резултатът може да е изтриване на всичките ...
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-01-08, 16:01.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

            Първоначално публикуван от snl Преглед на мнение
            А не съм сигурен дали в това състояние няма да е грешка ако го подкарам. Още веднъж се извинявам, но на мое място много хора също щяха да са притеснени.
            Ако налягането на маслото не пада под 2 Ат и температурата не отива над 100 С - карай си го и доливай, докато намериш майстор. Нямам конкретен пред вид, макар че съм и аз с такъв двигател.
            При тези двигатели "основен ремонт" е разтегливо понятие, тъй като може да се прави "глава по глава" (4 бр) - поне така ме информираха в сервиз.

            Коментар


            • #7
              До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

              Налягането на маслото не пада под 4 атмосфери а градусите ги държи на 90/95

              Коментар


              • #8
                До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

                Това ми звучи странно - при 90-95 С налягането би трябвало да е по-ниско. Налягането от една страна е плюс, но може да свидетелства за някакъв друг проблем. С какво масло си? Да не би да е с прекален вискозитет? Колко масло губиш/доливаш? Как пали двигателят на студено и как пуши?
                Губенето на масло през вентилацията на картера ми се струва малко пресилено (омасляването на маркуча), а ако се губи през лагерите на турбото, то няма да се върне в маркуча, а ще бъде издухано в цилиндрите и ще излиза сив пушек от ауспуха.
                И последно, всъщност какъв е проблемът? Не разбирам какво смяташ, че трябва да реши основният ремонт?

                Коментар


                • #9
                  До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

                  Маслото е Тксако, сега ще му сложа Лики моли 10w40 за турбо дизел. Долял съм му 2 литра. Отзад не съм забелязял да пуши сив дим а и аспуха е сух, т.е. има само сажди (нагар). Според теб от какво може да се губи маслото и защо входящия мъркуч от въздушния филтър(който е чист) към турбото вътре е в масло и пълни турбото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Основен ремонт на Гранд чероки 2.5 тд

                    Да ти имам проблемите! Сипвай маслото и карай. Не слушай чужди глупости.

                    Не бъди джипохондрик!
                    Последно редактирано от Welcome; 13-01-08, 10:25.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X