Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушно окачване на Land Rover Discovery 2 - проблем...

    днес ми се появи следния проблем, Дискавърито клекна, като възглавниците са напълно изспуснали, тамън тръгнах към Мото пфое да го погледнат и то взе че се вдигна, но след 2-3 часа пак в движение ми направи същия номер. В момента е легнало максимално, компресора ми се чува че работи, но не съм сигурен как да установя точно проблема къде е, изключвам спукана възглавница защото като се дигнеше, седеше равномерно.
    Моля ако някой е имал подобен проблем да каже , или поне схема на възд. окачване...за да проверя ел. веригите и тръбопроводите на системата!
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

  • #2
    До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

    почни с това да напръскаш възглавниците и всички въздушни съединения със сапунена вода.. да видиш дали не изпуска от някъде.
    прилича ми на прецакан клапан, или маркуч който изтърва въздух в определен момент.
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

      Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
      почни с това да напръскаш възглавниците и всички въздушни съединения със сапунена вода.. да видиш дали не изпуска от някъде.
      прилича ми на прецакан клапан, или маркуч който изтърва въздух в определен момент.
      не знам , би трябвало да има някакви регулиращи клапани които може да са здали, чудно ми беше че като натисна бутона за вдигане само мига лампата а не се вдига колата, а компресора се чува, та си мисля за прецакан компресор...който сработва от време на време и не задържа въздуха в системата
      Disco II td5
      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
      planed: air locker, rear D44bumper

      Коментар


      • #4
        До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

        По-скоро възглавница- в някои моменти дупката контактува с конзолата и не издиша, в друг- нещо се размести и изпуска. Компресора или помпи или не. Може и клапан да е.
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

          Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
          По-скоро възглавница- в някои моменти дупката контактува с конзолата и не издиша, в друг- нещо се размести и изпуска. Компресора или помпи или не. Може и клапан да е.
          честно казано от дясно ми се вижда по клекнал, двете възглавници отделно ли се захранват или в един кръг?
          клапаните къде са, и как да ги проверя..и възглавницата де...
          PS щях в Мото пфое да я прегледам...ама страшно много работа имат..и не можах да я мушна..
          Disco II td5
          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
          planed: air locker, rear D44bumper

          Коментар


          • #6
            До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

            Всяка се помпа по отделно. Клапаните са до компресора, а той е под лявата колонка на купето.
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #7
              До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
              Всяка се помпа по отделно. Клапаните са до компресора, а той е под лявата колонка на купето.
              а дали може да е от датчика за височина?
              Disco II td5
              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
              planed: air locker, rear D44bumper

              Коментар


              • #8
                До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
                а дали може да е от датчика за височина?
                На тестера ще си покаже.
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #9
                  До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                  Аз имах проблем, някъде бях писал. Проблема идваше от клапаните, но се наложи да препрограмират системата само, което отне в Мото Пфое цял ден. Иван каза, че нещо са видяли зор с това, но не знам защо и какво. Около 2 седмици след това смениха височинния датчик, защото се вдигна само от ляво и щеше да гръмне възглавницата, та за това предполагам, че и датчика е правел проблеми и за това са се затруднили в препрограмирането. В крайна сметка сега всичко е наред.
                  ---------------------
                  Шофирайте разумно!
                  [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                    Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
                    днес ми се появи следния проблем, Дискавърито клекна, като възглавниците са напълно изспуснали, тамън тръгнах към Мото пфое да го погледнат и то взе че се вдигна, но след 2-3 часа пак в движение ми направи същия номер. В момента е легнало максимално, компресора ми се чува че работи, но не съм сигурен как да установя точно проблема къде е, изключвам спукана възглавница защото като се дигнеше, седеше равномерно.
                    Моля ако някой е имал подобен проблем да каже , или поне схема на възд. окачване...за да проверя ел. веригите и тръбопроводите на системата!
                    какво се оказа най-накрая
                    Дискавъри 300 тди ръчка
                    Витара тди автомат
                    XT660R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                      Колеги както знаете на последната разходка ми изпуснаха възглавниците. След щателна автомовка, днес с Лазар направихме оглед отдолу. Откачихме куплузите на датчиците - сухи са и чисти.

                      Забелязах, че кабелите за изпускателния клапан са заголени близо до куплунга. При изключен куплунг има 4 Волта (и системаъа дава грешка). При работещ двигател и компресор няма нищо. Подадох му 12 Волта на работещ двигател, клапана работи но к'во от т'ва . Да не е някой от другите клапани. Освен това компресора включва за около 5 секунди, но лампата за грешка в системата не свети. Може би не вдига налягане и за това се изключва, но идея си нямам защо. Изключвам възможността за спукана възглавница.

                      След щателен преглед на снимковия и видео материал излиза, че задницата е решила да се спусне преди да минем през калта, докато е стояла изгасена.

                      Някакви идеи? Или поне идея за сервиз преди сряда?
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                        Колеги чудо - по някакво странно стечение на обстоятелствата одеве запалих колата и се оправи напълно. Дали някой клапан не заклинва когато си реши та като го разчатках няколко пъти, като му дадох директно ток се е раздвижил. И кога ли ще го направи пак....
                        ---------------------
                        Шофирайте разумно!
                        [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                          Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
                          Колеги чудо .............................. оправи напълно.
                          Боби, нЕма такова чудо. А като се оправи, маслото беше ли си сменила?
                          И докога се е оправила? Много оправна бе!
                          Знам, че твойта машина е самообучаваща се, но сега разбирам защо е така: - при голямо юркане от твоя страна, сработва системата / инстинктът/ за самосъхранение на машината. Така ти отнема възможнастта за повече ексцесии, но те прибира на ход у дома.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                            - Слагайте пружините! Някой се изкряска.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въздушно окачване на Диско - проблем...

                              Батка, мойто въздушно също прави каквото си иска. Проблема ми звучи като "недобре уплътняващ клапан". Аз лично когато си видя Диското изкривено / обикновено отдясно е ниско долу/
                              помпя го догоре, после спускам, и така 3 пъти. Две седмици не мисля за проблема, докато не видя че пак е клекнало долу.
                              Последно редактирано от Деян Стоев; 07-05-08, 13:21.
                              "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                              Искам България чиста!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X