Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

    Здравейте ,аз съм нов участник в форума а и нов собственик на Фронтера 2.2 16В мого и се радвам черен мат е . По темата на мен също ми свети лампичката но гасне после пак свет ми премигва постоянно , обаче когато премина на бензин лампата изгасва и не мига вобще . Знам че мигането идва от ламбда сондата ако правилно сам написал . Фронтито ми върви на газ добре с премигваща лампичка но ако наистина е вярно както казвам че е от сондата то така и трябва да е . Аз имам друг проблем и моля някои които разбира от Ловато газ да сподели мнение защото искат да ми вземат паричките . От изпарителя газта слиза до до една правоъгълна кутийка в нея от едната страна влиза кабелче с букса от компютъра а от другата влиза газ, е газта излиза от четири тръбички които пазпределят горивото за всеки цилиндър яко да ама на път се слуцва че колата няма мощност аз слизам и разглобявам съвсем вече спокойно тъй като вече с опит го правя и чистя пластинката която е цялата нагар. От толкова чистене а колата е от 150 000 км с газ вече тази въпросна пластинка се разпокъсал и това води до некачествена работа на цялата газова система (повече разход на газ ) и трябва да намеря решение или пластинка нова което е решение поне за следващите 150 000 дано или направо цяла нова машинарийка което е скъпичко . Моля за коментар

    с уважение: Антон Георгиев
    Последно редактирано от fanatic; 10-01-08, 07:54.

  • #2
    До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

    не го приемай лично, просто може никой, които да разбира от черни кутийки на газов инжекцион, да не видял темата ти....

    а и ти сам си си отговорил - щом е за смяна пластинката, какво чакаш - сменяй, за 150 000 км. на газ се си спестил стотинки за една пластинка!
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

      Доколкото разбирам от поста на колегата,става въпрос за Ловато Лоджик.Това е първото поколение газови инжекциони,които са БЕЗ дюзи.Има стъпков мотор(някои други уредби имат 2,ама...)и разпределител с мембрана,както и да е-неудачна система,създаваща много проблеми и съответно,бързо е заминала в историята.Второто поколение е вече с газови дюзи и има повече смисъл в него,макар че,истината е към третото,което работи на принципа на бензиновия инжекцион и е със сурова(неизпарена) газ.Има писано доста по въпроса.
      Колега,съветът ми към теб е да смениш въпросната кутийка с нова(казваш,че 150 хил км я ползваш-много е даже...)или направо да смениш уредбата с по-хубава:ОммеГаз или БРЦ,а защо не и Фобос или Старс.Поне ще е с дюзи и работата на газ ще е в пъти по-добра от това,което е сега при теб.В момента,в който поставиш такава уредба,ще разбереш какво съм имал в предвид.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

        Моята е с плочка,и това което е за проверка на двигателя(сеща те се,жълото)свети,после гасне не свети извсетно време,после пак свети,казха ми че май има емулатор?но как да разбера дали е така?уредбата е BRC?




        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Доколкото разбирам от поста на колегата,става въпрос за Ловато Лоджик.Това е първото поколение газови инжекциони,които са БЕЗ дюзи.Има стъпков мотор(някои други уредби имат 2,ама...)и разпределител с мембрана,както и да е-неудачна система,създаваща много проблеми и съответно,бързо е заминала в историята.Второто поколение е вече с газови дюзи и има повече смисъл в него,макар че,истината е към третото,което работи на принципа на бензиновия инжекцион и е със сурова(неизпарена) газ.Има писано доста по въпроса.
          Колега,съветът ми към теб е да смениш въпросната кутийка с нова(казваш,че 150 хил км я ползваш-много е даже...)или направо да смениш уредбата с по-хубава:ОммеГаз или БРЦ,а защо не и Фобос или Старс.Поне ще е с дюзи и работата на газ ще е в пъти по-добра от това,което е сега при теб.В момента,в който поставиш такава уредба,ще разбереш какво съм имал в предвид.
          Мий да , ще я купя тази там работа и ще се нядявам да издържи колкото и предишната . На мен тази ЛО както казваш ти най-стар модел ми върши цудесна работа 14 разход градско и моща е на 6 ! Драпаме яко, моите приятели ме кръстиха

          DESTROYER

          мноого се кефа на машинката и я взех супер изгодно да се похваля . през реки и полета все още нищо не се е опряло !! Нещо на последък много се е разкурцала Кажете Амотрисьорче нещо

          с уважение : Антон Георгиев
          Последно редактирано от CarTest™; 14-01-08, 22:38. Причина: Повторения

          Коментар


          • #6
            До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
            Моята е с плочка,и това което е за проверка на двигателя(сеща те се,жълото)свети,после гасне не свети извсетно време,после пак свети,казха ми че май има емулатор?но как да разбера дали е така?уредбата е BRC?
            Вероятно са ти казали за емулатора на дюзите, просто няма как да е без него. Но ако искаш да спре да ти светка и угасва "онова жълтото" и да си нямаш проблеми със трупане на грешки от ламбда сондата в компютъра правиш следното- отиваш и си купуваш Ламбда сонда симулатор- едно такова малко черно електронно устройство, струва 50лв. После го вързваш според приложената схема- лесно е. После изключваш плюсовата клема на акумулатора, чакаш една цигара време и пак си включваш акумулатора. След това палиш и караш без никакви проблеми, онова жълтото ще спре да светка и колата ти ще хвърчи и на газ и на бензин.
            Повярвай ми личен опит!!!
            Бъди здрав!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

              След серия тестов "онова жълтото" свети когато са по малки оборотите да кажем до 2500,ако я настъпя лампата изгасва,после като я карам с 2500 оборота са накъде около 80 км/ч си свети,нагоре гасне????май ще се ходи на газаджия.


              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

                жълтото свети защото не му харесват на компиутора изгорелите газове не е никакъв проблем дизелите също го правят
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • #9
                  До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

                  Благодаря на всички за изказаните мнения

                  Коментар


                  • #10
                    До: Опел Фронтера 2.2 16V - Проблеми с газов инжекцион.

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    После изключваш плюсовата клема на акумулатора, чакаш една цигара време и пак си включваш акумулатора. След това палиш и караш без никакви проблеми, онова жълтото ще спре да светка и колата ти ще хвърчи и на газ и на бензин.
                    Повярвай ми личен опит!!!
                    До колкото си спомням ЕКУ-то на 2,2 16V е с енергонезависима памет и изключването на акумулатора няма да има ефект. Грешките при този мотор се трият само с тестер.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X