Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hummer HX по проходим от Hummer H1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    1. Назидателният тон ми докарва смях особено от хора, които не познавам.
    2. Всеки кръгъл идиот би се сетил, че Кемъл Трофи не е състезание за доказване на машини - та нали са еднакви /машините/!!!
    3. Притежавам Диско1 300tdi от 98г. с автоматична ск. к.
    4. Тон като на ветеран от местната гаражна кръчма за мен не е аргумент.
    5. Кажи какво състезание е печелил Хамъра.
    6. Мога да ти предоставя клипче от същия портал, в което Хамъра участва като недвижима собственост - ни напред, ни назад, но не го правя, защото клипчетата не са аргумент.
    Колега, нищо лично, но и ти спориш за глупости. Спора тръгна оттам, че ти каза "двигателя няма значение в гората". Много хора ти казаха и доказваха, че си в голяма грешка. И то все хора където имат много повече опит от теб в гората, пък да не говорим за Близнака, който е видял повече офф-роуд, отколкото целия форум взет заедно. Всеки човек си има разбирания и идеали, но не се опитвай да убедиш хора, които си търсят мотор, защото със стария закъсват или не могат да качат някой байр, че не се прави и го правят за гъзарията. С това приключвам разговора по тази тема.
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #62
      До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

      Само да спомена, в старата ми работа се наложи да тегля Диско като твоето пълно с оборудване. Сигурно по-най-скромни преценки е тежало с всичко вътре ~2750 кила, а може и към 3 тона да е било. Теглих го с Гранд Чероки V8 5.2 на връх рождения ми ден от Казанлък до София по подбалканската. На правите участъци независимо от баирите спокойно се движех с 90 , а по завоите под 60-70 не съм падал. Гранда тежи 1950 кила. Никакъв намек на загряване на двигател или скоростна кутия, да не говорим за нещо друго. Колегата Турбозмей който беше мой началник тогава мисля че ще потвърди думите ми.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #63
        До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

        Абе ти си човекът-подпис! Извинявам се за спама.....
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #64
          До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

          Ето какво получих от колегата giorgio:

          Уважаеми velio,

          Вие сте получили предупреждение от OFFRoad-Bulgaria.com.

          Причина:
          -------
          Обида към друг участник(ци)

          Не можеш да наричаш безнаказано, макар и косвено, член на форума "смешник", "идиот", или "ветеран от месна гаражна кръчма". Дори и да не знаеш кой се крие зад ника "PETER BLIZNAKA", това не те оправдава, защото подобно отношение към когото и да е от форума, не се толерира!
          -------

          Оригинално съобщение:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?p=301510
          Цитат:
          Цитат:
          Мнение на PETER BLIZNAKA Преглед на публикациите
          Ами аз за това съм те цитирал другото е да страдаш от раздвоение на личността. Щото точно ти даваш по горе и то грешни данни за теглителни способности на Диското.Този форум се чете от много хора и не е хубаво да ги заблуждаваш с тези сбъркани твърдения... верно си докарваш смях.
          Може би съм идиот но съм минавал и по двата пътя с платформа близо до 3 тона без проблем само че не с Диско.Предполага се че след като производителя дава технически данни на возилото не трябва да има проблем по нормални пътища като подбалканеца.Дай тогава да пробваме Диското с 4 тона каравана до Боровец или Витоша или в книжката за експоотация тия курорти са забранени при теглене на каравана 4 тона и там ходят с каравани само идиоти.Мися че никога не си теглил с каквото и да е возило такъв товар.

          Та говорихме си за мощност на двигателя при офф.Не виждам да коментираш клипа който съм дал.Той е аматьорски и без спец ефекти и рекламни трикове. Обаче кво се вижда от него може да разберат хора каращи поне малко оф-роуд.Не смятам че споря с теб щото за евентоален спор двете страни по темата трябва да са поне малко равностойни.
          Като си такъв фен на Диското трябва да знаеш от какъв тип съревнование е изданието Кемъл Трофи.В заблуда си ако смяташ че това е състезание между и за доказване на машините.Хамър е печелил няколко пъти в класа си различни издания на едно от наи тежките професионални състезания на планетата.Но това го знаят тези дето се интересуват от мощни возила.

          Смея да твърдя че познавам твоята детска любов на какво е способна извън пътя доста по добре от теб...Та такива работи
          Между другото в момента ти къкъв точно модел джип притежаваш.
          1. Назидателният тон ми докарва смях особено от хора, които не познавам.
          2. Всеки кръгъл идиот би се сетил, че Кемъл Трофи не е състезание за доказване на машини - та нали са еднакви /машините/!!!
          3. Притежавам Диско1 300tdi от 98г. с автоматична ск. к.
          4. Тон като на ветеран от местната гаражна кръчма за мен не е аргумент.
          5. Кажи какво състезание е печелил Хамъра.
          6. Мога да ти предоставя клипче от същия портал, в което Хамъра участва като недвижима собственост - ни напред, ни назад, но не го правя, защото клипчетата не са аргумент.
          Предупрежденията тук служат за да ви напомнят че сте нарушили правилата на портала, които се очаква да разбирате и спазвате.

          Всичко добро,
          OFFRoad-Bulgaria.com
          __________________
          Land Rover Discovery I

          Никога не съм квалифицирал колегата Петър Близнака като смешник. Това, че giorgio разбира така думите ми си е негова работа и субективна оценка.
          Не съм употребил и квалификацията "идиот" спрямо Петър Близнака. Това е отново неправилно тълкуване на мои думи от страна на колегата giorgio
          Сравних тона на водене на диалог на Петър Близнака с тона на водене на спор с ветеран на местна гаражна кръчма, но това по никакъв начин не определя Петър Близнака, а еднствено маниера на аргументирането му.
          Крайно ми е интересно как участник, който не е модератор си позволява да ми изпраща предупреждения и то при положение, че по никакъв начин не е разбрал смисъла на думите ми?
          Моля модератор да прецени дали думите в някой от постовете ми по тази тема съдържат обиди към други участници във форума! Благодаря!!!

          Коментар


          • #65
            До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
            1. Назидателният тон ми докарва смях особено от хора, които не познавам.
            2. Всеки кръгъл идиот би се сетил, че Кемъл Трофи не е състезание за доказване на машини - та нали са еднакви /машините/!!!
            3. Притежавам Диско1 300tdi от 98г. с автоматична ск. к.
            4. Тон като на ветеран от местната гаражна кръчма за мен не е аргумент.
            5. Кажи какво състезание е печелил Хамъра.
            6. Мога да ти предоставя клипче от същия портал, в което Хамъра участва като недвижима собственост - ни напред, ни назад, но не го правя, защото клипчетата не са аргумент.
            Уважаеми колега, нужно ли е подобно изнервяне? Почне ли се такава тема все натам избива. Петър Близнака е особено подходящ за спор по темата и съм сигурен че има какво да каже. Има си неща за които е добре човек да е тотално неотстъпчив... ама точно пък за това... Темата е толкова хлъзгава че оттук до утре сутринта ще мога да се включвам сменяйки позицията... И в края на краищата на практика ще се установи че обичайно едно малко по-съобразително решение от водача толкова променя ситуацията че останалите фактори загубват значение...

            Няма нищо лошо да се спори на всяка тема... Но от изострянето на спора страдат аргументите и в края на краищата спорът загубва смисъл...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #66
              До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

              Колкото до предупреждението от giorgio то той има пълно основание да го направи към всеки за който прецени че има основание. Вие също имате такива права ако прецените че нечие мнение противоречи на практиката тук или нарушава правилата.

              Моля имайте в предвид че при водене на разговор във виртуалното пространство трябва да се избягват всякакви възможности за двояко тълкувание. В случая вие определено сте дали възможности за това.

              Приключваме отклонението с тези уточнения. Ако някой има нещо по темата да продължава...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #67
                До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Колкото до предупреждението от giorgio то той има пълно основание да го направи към всеки за който прецени че има основание. Вие също имате такива права ако прецените че нечие мнение противоречи на практиката тук или нарушава правилата.

                Моля имайте в предвид че при водене на разговор във виртуалното пространство трябва да се избягват всякакви възможности за двояко тълкувание. В случая вие определено сте дали възможности за това.

                Приключваме отклонението с тези уточнения. Ако някой има нещо по темата да продължава...
                Няма какво да я дъвчем, тя се превърна на клон от друга много дискутирана тема. Както казах вече заключване и е майката а който иска да продължи спора в темата за и против мощните двигатели в офроъда.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #68
                  До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                  Димата е прав. Има си нарочна тема за целта и наистина е добре да се продължи там... Ако има още за казване разбира се...

                  Заключвам
                  VPetrov.photography

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X