Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hummer HX по проходим от Hummer H1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Ти почваш да ги въртиш винаги щом наклона стане над критичния за случая. Да ама ако имаш някой-друг километър скорост повече в повечето случаи минаваш. И друго, когато имаш мощност терена позволява на много повече места да се засилиш. На теб ще ти трябват едни метри за засилка а на мен три пъти по-малко. Така ставам много по-независим от терена.
    В случая си напълно прав. Но човешката цивилизация за такива случаи е изобретила лебедката. Тя помага много повече и на много по-ниска цена, отколкото конете.
    Последно редактирано от velio; 23-01-08, 23:39.

    Коментар


    • #32
      До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
      Е то и асфалт ще поискаш.При сух и равен път и една лека кола ще ти свърши работа.Кво ще покаже там един джип?
      Хе хе!!! А с асфалтови гуми какво да търся? Приказки от 1001 нощ ли? Фонд "даровити деца" Умре отдавна.

      Коментар


      • #33
        До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Не мога да разбера как може нормален човек още да се интересува от тая изгъзица. Все ми се струва че някъде трябва да има граница, и здравият разум да се намеси. Или поне болнавият. Но разум.
        "Блондинки в цеха 15". До третата итерация на една и съща по същество полюция все още някой се засмиваше. Вече е просто кич.
        Че къде в америка търсиш нормалниНарочно я пиша с малка буква.Там е гъзария, поза и тъпчене с хамбургери.И блондинки.Трудно е да останеш нормален
        Извинете за офтопика
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #34
          До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

          Недей да подценяваш тойото.До 40 000 км при мен даваше много добри резултати.Напълно задоволителни за ат гума.Прблемите започнаха след намаляването на грайфера.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #35
            До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

            Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
            Недей да подценяваш тойото.До 40 000 км при мен даваше много добри резултати.Напълно задоволителни за ат гума.Прблемите започнаха след намаляването на грайфера.
            За мен са изключително тъпо измислени гуми. Особено с това, че им е спънато чистенето и не е помислено за страничното хлъзгане. Нищо общо нямат с А/Т-то на БФГудрич.

            Коментар


            • #36
              До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

              Е баш за странично хлъзгане не съм съгласен.БФГ а/т което е доста хвалена гума дава доста по-лоша странична устойчивост при хлъзгави терени от тойото.Проверено при един и същ автомобил.Още повече със мотори от по 100-150 коня не може да очакваш гумата да се развърти с такива обороти че да се самопочисти.Те затова ти трябва много коне.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #37
                До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                В случая си напълно прав. Но човешката цивилизация за такива случаи е изобретила лебедката. Тя помага много повече и на много по-ниска цена, отколкото конете.
                Помага ли ти при изпреварване и поддържане на висока крайцерска скорост с каравана отзад? И не ти товари предното окачване? Лебедката е хубаво нещо но за сравнително бавни коли. Като вземеш да караш бързо и да скачаш почваш да се чудиш как да я вкараш по-навътре да не ти виси отпред.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #38
                  До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                  Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                  Е баш за странично хлъзгане не съм съгласен.БФГ а/т което е доста хвалена гума дава доста по-лоша странична устойчивост при хлъзгави терени от тойото.Проверено при един и същ автомобил.Още повече със мотори от по 100-150 коня не може да очакваш гумата да се развърти с такива обороти че да се самопочисти.Те затова ти трябва много коне.
                  Хора на последната разходка имаше следната комична ситуация - валяците на Табуретката се задръстиха на спускане и колата тръгна сама на първа бавна накъдето си иска. оборотите си седят на празен ход, волана него пипаш а тя си разхожда надолу с вратите напред. Аз видях че след 20 метра склона ще свърши и ще спрем и зарязах волана и си кръстосах краката. А жена ми казва "Абе давай там, върти нещо!"
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                    Е баш за странично хлъзгане не съм съгласен.БФГ а/т което е доста хвалена гума дава доста по-лоша странична устойчивост при хлъзгави терени от тойото.Проверено при един и същ автомобил.Още повече със мотори от по 100-150 коня не може да очакваш гумата да се развърти с такива обороти че да се самопочисти.Те затова ти трябва много коне.
                    http://www.toyotires.bg/tire.php?id=23

                    Това е гумата. Първо - страничните улеи, които тук не се виждат пречат на чистенето и второ - нямат никакъв ръб срещу странично хлъзгане.
                    А за чистенето е нужно измислена гума с измислен грайфер. Тая работа, дето от въртене ще се изчисти е несериозна, а и доста опасна.
                    Последно редактирано от velio; 23-01-08, 23:59.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Помага ли ти при изпреварване и поддържане на висока крайцерска скорост с каравана отзад? И не ти товари предното окачване? Лебедката е хубаво нещо но за сравнително бавни коли. Като вземеш да караш бързо и да скачаш почваш да се чудиш как да я вкараш по-навътре да не ти виси отпред.
                      Никога не съм се блазнил от високите скорости. Обичам елегантните решения.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        А с това на снимката, чиято максимална скорост е около 60км/ч и чудесно подкрепя думите ми, дали няма да кача който и да е баир?
                        Това от картинката няма да качи и 30% от баИрите,ще се свлича безславно
                        Въртящ момент трябва да има голям, но не може да развърти колелата както един джип, а и най-важното масата му е гигантска с висок център
                        Дългите баири не се качват с теглителна нискооборотна тяга, а от скорост и способността на двигателя да я запази при по-високи предавки-е това е най-доброто, но за един средностатистически джип от 250к.с нагоре
                        А мощност никога не е излишна,е Бугати Вайрън

                        Пример Гниляне, качвал съм се с Уазката по баирите,но с хиляди уговорки,а много мощните джипки, при тях проблема не е дали ще запазят мощността, а как ще обоздаят машината горе на врЪо, че хич не е лесно и приятно,а ако там качите трактор...............
                        Още си спомням Камен и Самурая
                        Извинявам се за спама, но ми стана интересно
                        Последно редактирано от JC_Явор; 24-01-08, 00:04.
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #42
                          До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                          Гумата я знам много добре.Три години съм я търкалял.Чистенето на гумата не идва от това дали каналите са напречни или надлъжни.А то тяхната форма и ширина.БФГ а/т няма изобщо канали пък се чисти по-добре от тойото,но няма странична стабилност.А ръба не е срещу странично хлъзгане,а за по-добра проходимост.При попадане в коловоз например страничния ръб с грайфери помага за по голямо захващане.Където пък тойото което няма такъв е доста по-зле.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                            Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                            Това от картинката няма да качи и 30% от баИрите,ще се свлича безславно
                            Въртящ момент трябва да има голям, но не може да развърти колелата както един джип, а и най-важното масата му е гигантска с висок център
                            Дългите баири не се качват с теглителна нискооборотна тяга, а от скорост и способността на двигателя да я запази при по-високи предавки-е това е най-доброто, но за един средностатистически джип от 250к.с нагоре
                            А мощност никога не е излишна,е Бугати Вайрън
                            Това от снимката е предназначено да тегли точно в кални терени - ниви. Тежи 18 тона и грайферът му е около 10см. Освен това, предната и задната му оси завиват по всички начини. Вреже ли грайфера в земята - няма мърдане.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                              Velio,колегата говори за изкачване,а не за кални ниви.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Hummer HX по проходим от Hummer H1

                                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                                Гумата я знам много добре.Три години съм я търкалял.Чистенето на гумата не идва от това дали каналите са напречни или надлъжни.А то тяхната форма и ширина.БФГ а/т няма изобщо канали пък се чисти по-добре от тойото,но няма странична стабилност.А ръба не е срещу странично хлъзгане,а за по-добра проходимост.При попадане в коловоз например страничния ръб с грайфери помага за по голямо захващане.Където пък тойото което няма такъв е доста по-зле.
                                А сравнявал ли си им ширината на каналите? Естествено, че страничният ръб помага да захванеш по-добре, като не ти се разхожда наляво-надясно гумата, а същевременно е чиста. Елементарно е. Ръб се врязва много по-добре, отколкото гладка повърхност. Я обърни внимание на истинските кални гуми. Не ръб, ами оформени клинове имат отстрани.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X