Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LASSA OK-144 или ВЛИ-5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Днес сложих ласата, но не остана време да ги пробвам, защото ми се скъса жилото за отваряне на предния капак и цял следобяд се мъчих с него. Утре ще им направя теста и ще кача снимки.
    Видимо са значително по-високи от Вли-5 с около 4-5 см. Имах притеснения, че ще опрират, но не опряха поне до сега.
    Аз съм с монтирани пластмасови подкалници. При теб как е? С тях да ли ще опират?
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #47
      До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

      Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
      От 2 дена съм с ВЛИ 10 и ми дава 4 литра по малко разход на газ в сравнение с КОБРИТЕ Явно КОБРИТЕ идват тежки за НИВАТА!
      При мен разликата между Кобрите и летните ми 215/75/15 е около 2 литра Газ, като имаш впредвид, че не са много по-тежки от руските ВЛИ-5. Карал съм 6 месеца със Нови ВЛИ-5 и съм доволен от тях, вярно е , че нямат място за сравнение с Кобрите на кал, но за зимата са много по-добре от тях. Както каза Морскиа сменявайте Кобрите зимата,че аз от 20 дни съм нон стоп на дрифт по улиците на Видин (голфаджийте се спукват от яд ). За кал Ласата е по-добрата гума от Вли-5 - изпробвано.

      Коментар


      • #48
        До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

        Днес пробвах Ласата и за сега като цяло съм доволен. Да не казвам голяма дума, да не чува дявола.
        И аз съм с пластмасови подкалници и няма проблем с размера на гумите. Управлението на автомобила са подобри. Имам предвид въртенето на волана в сравнение с предните ми гуми, които бяха 195х65R15 зимни за лек автомобил. Направо все едно имам хидравлика. За сметка на това при завой на заледен, заскрежен и т.н. път Ласата си се хлъзга повече от зимните, но това е в реда на нещата - все пак няма ламели и е значително по-тясна.
        За шум Ласата е в пъти по-тиха от Вли-5. При скорост от 30 до 50 км/ч се появява шум като при руска гума, но над тази скорост шума изчезва и все едно си караш с нормални леки гуми. Истината настъпва, когато влезеш на полето. Покарах си здраво, чак ми свърши газта. Пробвах ги в нормален сняг, в преспи, в коловози и т.н. Абе изкефих се максимално. Нямат грешка кадънките. Сигурно и на кал ще са така добри.

        Аз направих своя избор и съм доволен от решението си. Остана само да почерпя...
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #49
          До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          . Покарах си здраво, чак ми свърши газта. Пробвах ги в нормален сняг, в преспи, в коловози и т.н. Абе изкефих се максимално. Нямат грешка кадънките. Сигурно и на кал ще са така добри.
          Аз направих своя избор и съм доволен от решението си. Остана само да почерпя...
          И аз вчера направих тест-драиф на LASSAта и Куклата че после ходих 1 час пеша за крикове.Съвет от мен :каквито и гуми да сложите не влизайте в ZILови коловози,гадно е
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #50
            До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

            ОФТОПИК: Виетнамковите коловози са още по-зле, но имаш ли джек и сериозна лебедка- ПЕЙ СЪРЦЕ!!!!!!!!!!

            Коментар


            • #51
              До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              ОФТОПИК: Виетнамковите коловози са още по-зле, но имаш ли джек и сериозна лебедка- ПЕЙ СЪРЦЕ!!!!!!!!!!
              след като се почна темата за джека и дадоха много снимки как се излиза с него ,аз направих същото с две малки крикчета и резервната гума
              Прикачени файлове
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #52
                До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                Доста полезна информация като цяло. Доколкото разбрах Ласа е гумата, изглежда малко тънка, но щом при тестовете се е справила добре, и аз ще се ориентирам натам. Благодаря на всички за полезните мнения.

                Коментар


                • #53
                  До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                  Наи сетне купих нови обувки на моята Нивичка Веднага покарах през една хубава калчица и бях очарован копат яко
                  П.П снимките са правени с тел. и качеството е кофти
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #54
                    До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                    Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                    Наи сетне купих нови обувки на моята Нивичка Веднага покарах през една хубава калчица и бях очарован копат яко
                    П.П снимките са правени с тел. и качеството е кофти
                    Може ли да споделиш какъв точно е модела, размера, цената и откъде си ги купил?

                    Коментар


                    • #55
                      До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                      Утре ще кача още информация и снимки че навън вали и е тъмничко (а колата цялата в кал )

                      Коментар


                      • #56
                        До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                        Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                        Утре ще кача още информация и снимки че навън вали и е тъмничко (а колата цялата в кал )
                        Ето снимки
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                          Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                          Ето снимки
                          Каква марка и размер са тия гуми? LASSA OK-144 са с друга шарка.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #58
                            До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                            Каква марка и размер са тия гуми? LASSA OK-144 са с друга шарка.
                            Колегата сподели с мен на ЛС:

                            75/16 мелатеста цена 130 лв. за брои

                            Коментар


                            • #59
                              До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                              Каква марка и размер са тия гуми? LASSA OK-144 са с друга шарка.
                              Не са LASSA OK-144 за което се извинявам но реших да си купя тази марка гуми Гумите са страхотни и на кал "копат "яко
                              Ако съм подвел някои искренно съжалявам
                              П.П Гумите са 175/16

                              Коментар


                              • #60
                                До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                                Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                                Не са LASSA OK-144 за което се извинявам но реших да си купя тази марка гуми Гумите са страхотни и на кал "копат "яко
                                Ако съм подвел някои искренно съжалявам
                                П.П Гумите са 175/16
                                Малко широчки ми идват за 175, но щом казаваш... Каква марка са?
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X