Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КIA Sportage 2.2 D - трудно пали при ниска температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КIA Sportage 2.2 D - трудно пали при ниска температура

    Здравейте имам запитване относно джипката ми.

    Карам KIA Sportage 2.2 D модел 1998.Джипката е чист дизел.Проблема е следният.Зимата дойде и колата започна да пали доста трудно.Запознат сьм с това, яе през зимата е по-трудно паленето, но тук според мен е нещо друго.Смених свещите, смених акумолатора.Даже сложих 100-тачка, защото стария беше 75 ампера.Според техниците в КИА двигателят е в изправност.Та вьпроса ми е дали моье да се крие друг проблем или да се примиря с това, че колата ми е на 245000км. и на вече точно 10 години?
    Nissan Patrol GR 3.0 TDi

  • #2
    До: КIA Sportage 2.2 D - трудно пали при ниска температура

    Какво значи "в изправност"?И кои техници?2,2 дизела е лицензен на Мазда и не слави с особена здравина.Пипкав за работа,дефектиращ...От там и лошото има на марката.С бензиновите не е така.Те си стават.
    Виж,премери компресията.В повечето случаи е от там проблема.Като се стопли времето и ще изчезне.Подгряващите свещи имат модул за управление,който също дефектира понякога.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: КIA Sportage 2.2 D - трудно пали при ниска температура

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Какво значи "в изправност"?И кои техници?2,2 дизела е лицензен на Мазда и не слави с особена здравина.Пипкав за работа,дефектиращ...От там и лошото има на марката.С бензиновите не е така.Те си стават.
      Виж,премери компресията.В повечето случаи е от там проблема.Като се стопли времето и ще изчезне.Подгряващите свещи имат модул за управление,който също дефектира понякога.
      АМИ ТО ЗА НАС ТУК НЯМА ЗДРАВ ДВИГАТЕЛ,но този е от хубавите мотори( понеже поддържам една такава Мазда 2200 пикап) .
      За да запали дизела му е необходимо температурата в горивната камера да стане 750 -800*градуса,и това става като рязко се сгъсти въздуха в цилиндъра ,но има ред причини които влияят на това .Това е двигател който като му мерих компресията ми удари 35 атм,сатартера му върти с 400 об в минута което е 6-7оборота в секунда ...и да е износен пак пали ,само и другите неща да са наред,..........
      Направи един клип на сутришно палене и да коментираме
      FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
      BJ42 04 1982
      FJ62 11 1983 skipe blago4x4
      LZ 2 BHB

      Коментар


      • #4
        До: КIA Sportage 2.2 D - трудно пали при ниска температура

        Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
        АМИ ТО ЗА НАС ТУК НЯМА ЗДРАВ ДВИГАТЕЛ,но този е от хубавите мотори( понеже поддържам една такава Мазда 2200 пикап) .
        За да запали дизела му е необходимо температурата в горивната камера да стане 750 -800*градуса,и това става като рязко се сгъсти въздуха в цилиндъра ,но има ред причини които влияят на това .Това е двигател който като му мерих компресията ми удари 35 атм,сатартера му върти с 400 об в минута което е 6-7оборота в секунда ...и да е износен пак пали ,само и другите неща да са наред,..........
        Направи един клип на сутришно палене и да коментираме
        Сам си го написал-Мазда.На КИА-та е прекопиран.Не е оригинал.И е проблемен.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X