Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборотомер проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оборотомер проблем

    Колеги интересува ме откъде взима сигнал оборотомера при Г . При мене влизат два кабела в оборотомера, единият е +,а дугият е маса има вход за трети а при мен го няма и уреда не работи. Ако някои зне нищо по въпроса да помага.
    Последно редактирано от Паджеровод; 08-01-08, 17:10.
    Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

  • #2
    До: Оборотомер проблем

    Първоначално публикуван от VARIO Преглед на мнение
    Колеги интересува ме откъде взима сигнал оборотомера при Г . При мене влизат два кабела в оборотомера, единият е +,а дугият е маса има вход за трети а при мен го няма и уреда не работи. Ако някои зне нищо по въпроса да помага.
    От скоростната кутия, има специален датчик. Ако поразгледаш сигурно ще намериш празна дупка на която се закрепя с 1 малък болт. Моя съм го сменял защото не работеше, около 100лв струва.

    Коментар


    • #3
      До: Оборотомер проблем

      Мерси колега ще проверя
      Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

      Коментар


      • #4
        До: Оборотомер проблем

        то зависи дизел или бензин на по-старите дизели няма изобщо уред на таблото, но може да се монтира като взема сигнал от алтернатора (след дребна преработка) или датчик на маховика, бензина от бубината или пак от дачик на маховика

        Коментар


        • #5
          До: Оборотомер проблем

          Аз съм на бензин 2.3G ще погледна за дачик на маховика .
          При мен маи липсва точно този кабел които подова сигнал на оборотомера. На буксата кадето би тябвало да е кабела пише това съкращени (ТО) .
          Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

          Коментар


          • #6
            До: Оборотомер проблем

            третият извод обикновено се закача на бобината откъм комутатора, но зависи за колко цилиндъра е и дали не е за дизелов двигател.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              До: Оборотомер проблем

              За 300 дизел (5ц) някой може ли по подробно да обясни как и от къде се взима сигнал за оборотомера, и какъв да бъде той?
              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
              0884837709
              0878383528

              Коментар


              • #8
                До: Оборотомер проблем

                И от бобината по точно ако може да обесни някои
                Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                Коментар


                • #9
                  До: Оборотомер проблем

                  При бензиновите ДВГ оборотомерът брои импулсите от комутатора (чукчето). Има захранване (+/-) а третият проводник се свързва на извод 1 на бобината. - т.е. на комутатора или чукчето. Това е брояч на импулси и единственото изискване е оборотомерът да е от кола със същия брой цилиндри. И да не е се нагласява
                  При дизелите е по сложно - тези дето са с оборотомер имат допълнителен датчик на маховика който не е само за оборотомера а и за някой неща по мотора. Ако нямаш датчик се прави извод от едната фаза на алтернатора, преди диодния блок. Променят се някои неща по оборотомера - няколко R/C вериги така, че да се нагоди на честотата на сигнала от алтернатора.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оборотомер проблем

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Променят се някои неща по оборотомера - няколко R/C вериги така, че да се нагоди на честотата на сигнала от алтернатора.
                    Ето точно за това питам какво и как се прави?
                    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                    0884837709
                    0878383528

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оборотомер проблем

                      А ако алтернатора не е оригинален, трябва да се мерят разликите м-у двете шайби и после кво?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оборотомер проблем

                        Вътре в оборотомера има потенциометър, с чиято помощ се калибрира. Желателно е обаче да разполагаш със стенд, който да ти показва оборотите или един верен оборотомер.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оборотомер проблем

                          Първоначално публикуван от VARIO Преглед на мнение
                          Аз съм на бензин 2.3G ще погледна за дачик на маховика .
                          При мен маи липсва точно този кабел които подова сигнал на оборотомера. На буксата кадето би тябвало да е кабела пише това съкращени (ТО) .
                          В твоя случей прекарай кабел от клема 1 на бубината до празното краче на обортомера или най-вероятно провери този кабел да не е някъде под таблото просто някой някога да не го е закачил, самият кабел би трябвало на Г класата да ти е зелен с жълто.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оборотомер проблем

                            Аз си преработих обротомер от Мерцедес 300Д, 6 цилиндъра за бензинов двигател 4 цилиндъра. Смених един кондензатор на RC групата.

                            Реално оборотомерът е волтметър. Изполва се свойството на кондензатора, че колкото по-голяма е честотата, толкова по-голямо е вътрешното съпротивление на кондензатора и съответно се увеличава падът на напрежение върху него.

                            За да се използва произволен оборотомер към произволен източник на сигнал - индукционна бобина, датчик на маховика, фаза от алтернатора е необходимо да се пресметне пътво колко импулса ще има за единица време (примерно за секунда) при дадени обороти. За 4 цилиндров двигател 3000 оборота в минута са 100 импулса в секунда - 3000 оборота за минута са 50 оборота за секунда. За един оборот дава две искри - 100 импулса.

                            Датчиците на маховика мисля, че дават по 10-ина импулса на оборот, но не съм сигурен за точният брой. Ако приемем, че са 10 то тогава при 3000 оборота в минута ще има 500 импулса за секунда.

                            При наличен уред най-лесно е да се направи следното - уреда има 3 извода - захранване +, маса - и вход за импулси. От генератор се подава константна честота и се изследва как реагира. Зависимостта е линейна - примерно 100 импулса - 1000 оборота, 200 импулса - 2000 оборота. След като се установи как реагира се преценява дали кондензатора трябва да е по-голям или по-малък. Най-удачно е да се сложи пролемнив кондензатор за да може да се настрой точно.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оборотомер проблем

                              На някои оборотомери вътре има един тример, който променя в широки граници показанията. Най-лесно се регулира на стенд с работещ двигател и малка отвертка )
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X