Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор На Джип до 87000 лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Избор На Джип до 87000 лв.

    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
    На лизинг може всичко,но с кеш...за какво Санта фе говорим???
    При разкешване предпочитам да купя истински автомобил,който ще надживее всеки от серията ширпотреба.

    БМВ Х5 3Д,Мерцедес Г класа,Infiniti Fx 35 3.5,Dodge Ram Viper SRT-10,Chrysler Cherokee,Nissan Murano 3.5 24V V6...

    Мога да продължа разбира се с автомобили КЛАСИ над Санта....която апропо не струва ли на половината от споменатата сума???Но няма смисъл.За тези пари избора е уникален,палитрата е широка.

    ПС.За нов истински джип разбира се парите малко не достигат,показаните са на по няколко месеца,но вечни сравнени с някои други чисто нови.
    Или аз не мога да зацепа въпроса на човека, или темата се изменила без да разбера.
    1.За да препоръчва някой(според мен де)дадена марка/модел би трябвало да има опит с въпросната(или много близък човек който има-аз понеже нямам-затова си трая).
    2.Човека явно пита за нови автомобили-просто, защото така е решил той, а тука му се препоръчват втора ръка(извинявам се на всички фенове, но онова на средната снимка няма да може да качи и бордюра пред нас-8см)
    3.Сравнителен тест от "Авто билд"4X4(къде колегата ги виде тия суми или е някое друго издание-нормалният "Авто билд")Discovry3V6,Jeep ComanderV6,Mitsubishi Pajero,Nissan Patfinder и ToytaLC-най скъп е Jeep-94000лв, а най-евтин Nissan-74000.Победител в теста е Discovery с цена 87000лв.(е с това мога да помогна аз)
    4.Санта фе-да и на мен не ми се връзва между Patfinder и Pajero, но относно качествата като офроуд, а не като качество и според мен такава оценка може да дава човек който се е сблъсквал с проблеми с марката Хюндай/Санта фе(притежавам Хюндай Акцент 95г,от 4г. и съм имал разходи по него-за ремонт-25лв.(двадест и пет лева)17лв. диагностика и труд и 8лв частта(температурен датчик))), а не -просто на мен това не ми харесва.
    Идеята ми беше, ако не си запознат с дадена марка/модел(пряко не косвено -от интернет и списания)по-добре си трай и остави да пишат хората, които са запознати НАИСТИНА.
    Dacia Duster 1.6 CSe 115 4x4

    Коментар


    • #32
      До: Избор На Джип до 87000 лв.

      Първоначално публикуван от k0k0 Преглед на мнение
      Здрвейте,
      До момента съм се спрял на (говоря за нови автомобили) Nissan Pathfinder Elegance 2.5DCI,
      Hyundai Santa Fe новия модел и Mitsubishi Pajero дългата база. Колата ще се ползва както в градски условия така и по черни пътища до виличката нещо такова. Моля всеки да искаже своето мнение за тези марки Джипове. Ако някой се сети за нещо по хубаво за тези пари моля да пише. Изключил съм Toyota Land Cruiser не съм им превържаник.
      Колега-става въпрос за 87 000лв..........не е ли по-добре сам да си прецениш кой джип да си вземеш?То хубаво искаш съвети ама нали после ти ще си го караш?Моето мнениие е,че трябва да сам да избереш от тези които виждаш по улиците и по списанията-отделяш няколко дни за обикаляне по шoуруми и тръгваш.......Това си е сума-а кола за такава сума си е бижу.Все някой от горе споменатите те превлича повече от другите-пък и има доста които си седят в магазина и чакат да ги забележиш.Все пак погледни кое е включено в гаранцията и обърни внимание на сервизите които ще преглеждат и ремонтират колата ти.Успех!!!
      Последно редактирано от kiril georgiev; 10-01-08, 07:23.

      Коментар


      • #33
        До: Избор На Джип до 87000 лв.

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Вземи си TLC 105. Този отговор взе да става банален, но щом искаш нов джип, можеш да си го позволиш и не си безрезервно влюбен в друга машина, това е отговора Това е една друга тойота, която едва ли ще има подобни проблеми ,като на твоя приятел
        Май тая "далавера" свърши - сега само 200 (по-добър двигател, като показатели, за надеждност - не знам), но Независимо окачване.

        Аз акъл не мога да дам защото кола за тези пари не съм карал, но ако ми предстоеше този избор бих се огледал сериозно в Нисан Патрул дълга база и може би Тойота FJ Cruiser

        Коментар


        • #34
          До: Избор На Джип до 87000 лв.

          според мен, най-важният въпрос е дали колегата иска "истински" джип, на който поне от време на време ще се ползват офроуд възможностите или просто иска СУВ - по-висок автомобил, който ще се използва 99% като лек автомобил и евентуално по черен път...

          Във втория случай купуването на "истински" джип е абсолютен мазохизъм - возия, разход, цена... Всички тези параметри при СУВ-овете са по-добри...

          ТЛК105 за каране като лек автомобил е неоправдано - най-малкото салонът е от материя тип "мушама", а ходовите качества са като на лек автомобил с 1.6 мотор /Vмакс =170кмч/... Това си е работно животно, а не луксозен семеен автомобил за всеки ден...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            До: Избор На Джип до 87000 лв.

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            ...ТЛК105 за каране като лек автомобил е неоправдано - най-малкото салонът е от материя тип "мушама", а ходовите качества са като на лек автомобил с 1.6 мотор /Vмакс =170кмч/... Това си е работно животно, а не луксозен семеен автомобил за всеки ден...
            Прав си, относно истински джип и SUV.
            Всичко зависи от това дали покупката е строго прагматична/практична или емоционална.

            За ТЛК 105, има и изпълнения, които не са с мушама. А с подобаващ тунинг на двигателя се получава един приятен резултат. Но както каза Алекс, май свърши вече тая...

            Коментар


            • #36
              До: Избор На Джип до 87000 лв.

              да не забравяме и че колегата е написал, че не харесва Тойота ЛК...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                До: Избор На Джип до 87000 лв.

                За тези пари може да се вземе FJ, който е доста сериозен SUV...

                Коментар


                • #38
                  До: Избор На Джип до 87000 лв.

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  За тези пари може да се вземе FJ, който е доста сериозен SUV...
                  Е и това ако е СУВ.
                  http://www.toyota.com/fjcruiser/

                  Коментар


                  • #39
                    До: Избор На Джип до 87000 лв.

                    Ми Sport Utility Vehicle е 100%. Както и повечето други, дори сериозни "джипки". Т'ва SUV се появява като название с РР класик, който ползват за Кемал Трофи и други състезания за фън и спорт. Като цяло офроуда си е спорт до някаква степен и джипките са си спортни. Разбира се има и работни такива. Та за мен основното разделение SUV/неSUV е на базата на употребата. Ако става дума за работни машини то те са едни, а за кеф други. Паркетниците не са SUV, а друго, забравих и аз. Малко като с xerox и копирните машини. Викаме ксерокс на всички копири, били те тошиба, ксерокс или други. Затов и FJ за мен е сериозен SUV.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Избор На Джип до 87000 лв.

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      За тези пари може да се вземе FJ, който е доста сериозен SUV...
                      То само Вранглер и Дифендър имат повече пласмаса в интериора от това.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Избор На Джип до 87000 лв.

                        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                        Е и това ако е СУВ.
                        http://www.toyota.com/fjcruiser/
                        Ами поне Тойота са го сложили в този раздел на сайта си. Заедно с Ландкрузера ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Избор На Джип до 87000 лв.

                          Е ти пък сега пластмаса, за толкоз пари толкоз...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Избор На Джип до 87000 лв.

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Май тая "далавера" свърши - сега само 200 (по-добър двигател, като показатели, за надеждност - не знам), но Независимо окачване.

                            Аз акъл не мога да дам защото кола за тези пари не съм карал, но ако ми предстоеше този избор бих се огледал сериозно в Нисан Патрул дълга база и може би Тойота FJ Cruiser
                            За съжаление май сте прави. Има все още няколко в mobile.de на под 100к км и 20-30кЕ, ама явно е свършила тая. Който се е възползвал едва ли ще съжалява
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #44
                              До: Избор На Джип до 87000 лв.

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Е ти пък сега пластмаса, за толкоз пари толкоз...
                              Не е толкова свързано с пари колкото с концепция.
                              За джип предназначен за офроуд пласмасовия интериор е качество.
                              Ако обаче същия спартански вид е набутан в Х5 например ще е колосална глупост.
                              Както и обратното разбира се.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Избор На Джип до 87000 лв.

                                Все пак X5, Гранд, новия Рейндж и разните луксове са доста скъпи.

                                А FJ сравненео със санта фе е хмм...

                                То всичко упира до това как ще се консумира SUV-a

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X