Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD RANGER/MAZDA B-series

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: FORD RANGER/MAZDA B-series

    Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
    Да не забравяме че дифа си е на мазда, както впрочем и всичко друго с изключение на фарове,мигачи , решетка и броня!
    Да не забравяме че контролния пакет акции на Мазда принадлежи на Форд и не е ясно кое от тези неща е оригинално на Мазда или Мазда са взели от Форд В края на краищата Форд е известен със здравите си мостове за пикапи, така че истината навярно е някъде по средата.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Аз съм на линия. Ако има нещо питай.Аз съм много доволен и вече 8 месеца го карам .http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10838

      а забравих разход 9.6 на дълъг път.Карам го и с със 170......

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13714
      Последно редактирано от quadra; 18-01-08, 21:59.
      [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]
      blood group 0+

      Коментар


      • #18
        До: FORD RANGER/MAZDA B-series

        Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
        Пускам темата за да можем (ако има други освен мен с такава кола) да обменяме информация!
        Поздрави!
        Колеги, аз съм с Форд Еверест 2006 год, което е почти 100% еквивалент на Рейнджър. Разликата е, че моя е пътнически 6+1, решетката отпред, задните ресори и междуосието (286см)-другото е еднакво. LSD-то е 40%.

        Коментар


        • #19
          До: FORD RANGER/MAZDA B-series

          Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
          Пускам темата за да можем (ако има други освен мен с такава кола) да обменяме информация!
          Поздрави!
          Колега такова нещо ли караш
          Прикачени файлове
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #20
            До: FORD RANGER/MAZDA B-series

            Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
            Колега такова нещо ли караш
            По-новия фейслифт , но всичко друго е еднакво ако си с WL-T мотора (турбо дизел с интеркулер-109 к.с.).С това купе ми беше стария, но с атмосферен дизел-78 к.с.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #21
              До: FORD RANGER/MAZDA B-series

              Колеги, моля напишете какви ниски обороти държи Рейнджър 2002-2005г, след като загрее и повишава ли ги като включите климатика. Ако имате електрически вентилатор пред радиатора на климатика-забелязали ли сте кога се включва? Питането е за такъв като на снимката.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                Здравей колега ,за оборотите незнам какви трябва да бъдат, но при включване на клематика електронния блок дига оборотите на мотора за да компенсира натоварването от включването на компресора.Предният вентилатор тръгва по налягане от климатика в повечето случай но ако е двускоростен може да тръгва на първа със включване и да преминава на втора по налягане.
                FORD MAVERIK 2.7TD
                Тел.0898662817
                LZ1IID

                Коментар


                • #23
                  До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                  Между 800 и 900 оборота на загрял двигател е нормално.

                  WL-T (Рейнджър) мотора няма отделен вентилатор за климатика.Разчита се на основната перка която е с вискосъединител.Освен това при включване на компресора на климатика оборотите се запазват, но не от компютър а посредством отварянето на вакуум клапан чрез който абсолютно механично се въздейства на жилото за газта.Има реглажен винт и правилната настройка е такава че като включиш климатика оборотите да се запазят или да са една идея по-високи.
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #24
                    До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                    Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
                    Между 800 и 900 оборота на загрял двигател е нормално.

                    WL-T (Рейнджър) мотора няма отделен вентилатор за климатика.Разчита се на основната перка която е с вискосъединител.Освен това при включване на компресора на климатика оборотите се запазват, но не от компютър а посредством отварянето на вакуум клапан чрез който абсолютно механично се въздейства на жилото за газта.Има реглажен винт и правилната настройка е такава че като включиш климатика оборотите да се запазят или да са една идея по-високи.
                    Благодаря. При мен всичко е както при теб. Аз, сам си инсталирам допълнителен оригинален ел. вентилатор. Според тайландския каталог на моделите с WL-T мотор, ако температурата в региона надвишава 37 градуса и се кара при тежки режими/теглене и Offroad/ вентилатора е задължителен и за Рейнджър и за Еверест. Маслото също е друго-5W40 даже 10W40 вместо 5W30. Във Виетнам, Тайланд, Малайзия, Индия, Филипините/основни пазари за двата модела/ почти всички продадени имат ел. вент. В Мото пфое не знаят нищо. В тайландския форум трудно се разбираме, щото малко знаят Английски /от тях опитвам да намеря схема на свързване-както е заводски/. Ниските обороти трябва да са 820 без ел. вент. и 720 когато има такъв.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                      Само ти споделям че в БГ нямам случай да почне да грее,напротив стрелката на Т не минава дори средата на скалата.Тествано на път с висока скорост(примерно 160 км в продължение на 30 мин), тествано и офроуд в страшни жеги с клима.Проблема по-скоро е че климата има термозащита и като не може да охлажда изключва сама, което е малко неприятно,но няма последици върху Т на двигателя.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #26
                        До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                        Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
                        Само ти споделям че в БГ нямам случай да почне да грее,напротив стрелката на Т не минава дори средата на скалата.Тествано на път с висока скорост(примерно 160 км в продължение на 30 мин), тествано и офроуд в страшни жеги с клима.Проблема по-скоро е че климата има термозащита и като не може да охлажда изключва сама, което е малко неприятно,но няма последици върху Т на двигателя.
                        Съгласен 100%. Това, което правя е с цел осигуряване, ако виското се скапе, а освен това електрическия е по-тих и не мъчи двигателя в ниските обороти, когато е включен. Сигурно си забелязал по-тежкото потегляне при зацепено виско. Ще кажете че се престаравам-аз съм си такъв/професионална деформация-всичко дублирано и контролирано/. Следват уреди за температура и налягане на маслото, налягане на турбото и незнам още колко други "екстри"-списъка е дълъг.

                        Коментар


                        • #27
                          До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                          Колеги, има ли някой Mazda B2500 /2002-2005г./? Трябва ми информация от "първа ръка"-отопляеми ли са страничните огледала?

                          Коментар


                          • #28
                            До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                            Темата е позамряла, ама да попитам - някой да има ел. схеми на RANGER 2.5 D ? Проблема ми е, че нямам осветление на таблото с уредите, лампите са здрави. При направените измервания се указва, че изчезва "маса"-та, предполагам лоша "връзка", но без схеми ми е трудно да преценя. Поздрави!
                            р.р. Всъщност може и схеми от MAZDA, предполагам че се спазват едни и същи принципи.

                            Коментар


                            • #29
                              До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                              Първоначално публикуван от jozi Преглед на мнение
                              Темата е позамряла, ама да попитам - някой да има ел. схеми на RANGER 2.5 D ? Проблема ми е, че нямам осветление на таблото с уредите, лампите са здрави. При направените измервания се указва, че изчезва "маса"-та, предполагам лоша "връзка", но без схеми ми е трудно да преценя. Поздрави!
                              р.р. Всъщност може и схеми от MAZDA, предполагам че се спазват едни и същи принципи.
                              Приятел има същият проблем .Смениха му таблото и пак няма ефект,някъде се губи масата,но тия от Мото-Пфое не могат да свършат работата./става въпрос за Русе/
                              Чавдар Владимиров
                              0887/912075
                              Ленд Ровър Диско 1
                              Самуад в проект

                              Коментар


                              • #30
                                До: FORD RANGER/MAZDA B-series

                                При този проблем не са необходими кои знае какви измервания на таблото (три лампи паралерно свързани) и анализи за да си наясно, че проблема не е в таблото.
                                А за Мото - пфое (не искам да обиждам никого) или са крайни аматьори или нямат никакъв интерес да свършат работата като хората, всъщност май системата им е сбъркана - отиваш, обясняваш какво си забелязал, приемчика поставя някаква "диагноза" (при мен обикновенно грешна), мотат те известно време, накрая отиваш при механика обясняваш и проблема има шанс да бъде решен. Такъв е живота, поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X