Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    На магистрала Тракия, на един мост, със 110 някъде, като тръгна на една страна и рано сутринта, както се бях отпуснал на топличко, тръгнаха ледени мравки по гърба ми. В мига боцнах предния мост на Паджерото и това ме спаси от 1000% лупинги по платното, а може би и извън него.
    Колега, топличкото в колата не е оправдание за безразсъдно каране. 110 при лоши условия с парт тайм 2-тонен автомобил... Няма да коментирам. Вие ще поискате на 200 да се пуска и блокажа?...

    Коментар


    • #92
      От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      На магистрала Тракия, на един мост, със 110 някъде, като тръгна на една страна и рано сутринта, както се бях отпуснал на топличко, тръгнаха ледени мравки по гърба ми. В мига боцнах предния мост на Паджерото и това ме спаси от 1000% лупинги по платното, а може би и извън него.
      Нямам опит с включване на 4х4 при 110 км и затова съм любопитен.
      На мен като ми поднесе колата при 100 км ми остава време само колкото да опитам корекция с волана и педалите-ръцете ми са на волана, а краката на педалите. Не ми стига времето за нищо друго.
      Ако трябва да се пресегна да включа нещо, то да сработи и да ми помогне-то вече или се е разминало или съм извън пътя.


      Виж ако карам със 100км и видя, че пътя след 200 м налага 4х4, то това е друга бира-включваш и караш. Ама в екстремна ситуация когато не ти достига времето...
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #93
        От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

        Това се случи през далечната 1995г. и току що бях се качил на това Паджеро, освен това, никога не му бях включвал в движение предния мост, а камоли да знаех нещо за системите 4Х4. До тогава бях карал само НИВА и УАЗ. Джипката не се плъзна рязко, просто усетих, че започва да нарушава правилната траектория и след като включих предния мост, тя се оправи.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #94
          От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          На магистрала Тракия, на един мост, със 110 някъде...
          А аз се чудех за кого са сложили на всеки мост по магистралата ето такива знаци:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_400x300_55108.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5316731
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #95
            От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            А аз се чудех за кого са сложили на всеки мост по магистралата ето такива знаци:
            [ATTACH=CONFIG]380595[/ATTACH]
            Няма нищо лошо да се спазват знаците ,но Дочев е имал на предвид че е карал само на заден мост Паджерото а не по един мост.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #96
              От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              Няма нищо лошо да се спазват знаците ,но Дочев е имал на предвид че е карал само на заден мост Паджерото а не по един мост.
              Абе на мен ми звучи като да е карал по мост:
              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              На магистрала Тракия, на един мост, със 110 някъде...
              Както и да е. Да е жив и здрав колегата и дано си е извадил правилната поука
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #97
                От: Кои марки имат FULLTIME 90г.-99г.

                Много интересно как е помогнало включването на предния мост... Двигателните колела поднасят или при подаване на газ или при рязко връщане на газта... Най-бързо се "изправя" с натискане на съединителя... При изправни спирачки ползването им е за предпочитане пред спиране "на скорост" /изключвам ситуациите с продължително спускане - тогава е ясно/.
                Между другото поднасянето на магистрала е 99% от лоши гуми...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_919436.jpg Прегледи:11 Размер:317.0 КБ ID:6782317Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_919437.jpg Прегледи:8 Размер:92.1 КБ ID:6782318
                  След дългия,но за сметка на това продължителен прочит съвсем са омотах кое е ФулТайм и кое ПартТайм...
                  Не съм разбирач затова ще пусна малко снимки да посъживя интересната тема.
                  Карам един Страшен изрод 3в1 (хахаха) (като паркирам някъде,заставам отстрани и само слушам... веднага идват разни Батки и започват да коментират "кво е това бе,нема такова животно,страшен грозник и т.н.)
                  Но както е казал Заека"въпрос на вкус",и си облизал...
                  Няма да обяснявам за него,има тема...
                  Ха сега кажете На Мицубиши,Фронтера или Исузо е ходовата част или от друго
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от lakatnika; 21-10-21, 16:53.
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • large
                    large коментира
                    Редактиране на коментар
                    Щом има 2 и 4... значи е Part Time.
                    Full time задвижване e когато през цялото време имаш предаване на въртящ момент към 4те колела. Обикновено идва с междинен диференциал. Я в раздатката, я отделно.
                    При теб с врътката пред лоста, можеш да изключиш предаването към 2 от колелата, докато не почувстваш вътрешно, че трябва да врътнеш на 4Н. Тоест, не постоянно а частично 4х4 задвижване - Part Time.
                    Не знам защо на картинката в следващия пост е сложена черна точка, но там трябва да има 4L (предполагам).
                    Като го активираш, трябва да слезеш и да си заключиш хъбовете на предните колела.

                    Относно кръвосмешението от породи... бих ти добавил и LandCtuiser 120 с евентуалните донори на материал за зачеване на колата Заради предните фарове. За задните ясно- там голяма битка е имало и в съда даже.

                  • lakatnika
                    lakatnika коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, фаровете и таблото са от TLC 120,на врътката 3тата позиция е N,май тая раздатка е трябвало да бъде на автоматик..(много ми липсват бавните)...кияка беше друга бира.
                    Нооо,нали по горе някой пишеше че ФулТм. значело дали може да се кара "постоянно" на 4х4 на Хасвалт и за града...та от много четене се обърквам вече

                  • lakatnika
                    lakatnika коментира
                    Редактиране на коментар
                    Я....колега ма ти караш точно такава машина...фаровете само външно са ги докарали (вътре съм с двоен рефлектор и мигача горе-на черта),а за таблото епоЧти същото с малки разлики

                • #99
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_900690.png
Прегледи:346
Размер:512.6 КБ
ID:6782612
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • Според мен не ти трябват повече предложения. Зависи и от много други неща, но може би Land Rover е най-добрият ти избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X