Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на офроуд гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на офроуд гуми

    днес си балансирах новите гуми /при скорост над 90кмч тресяха много, към 100 даже някакъх резонанс се получаваше - направо не се издържаше /
    засега само 2-те предни и ме излезе 31ЛВ това удоволствие

    преди време четох в интернет за специален прах /или сачми/, които се слагат вътре в гумата и тя при движение се самобалансира постоянно...
    дали са внасяни в България такива?

    въпросното решение ми се вижда много добро:
    1. гумата ще се балансира по-добре с по-малко олово, защото тежестта ще е разпределена по периферията на гумата, а не на джантата... при 32-33" гуми разликата е огромна... там конвенционалното балансиране е почти невъзможно /не стига мястото по джантата /
    2. няма опасност тежестите да паднат при буксуване в кал и т.н.
    3. в процеса на износване баланса на гумата се променя и стандартното балансиране трябва да се повтаря през известен период от време...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    никой ли не знае къде има такива тежести за баланс, които се слагат ВЪТРЕ в гумата?!

    след последния "баланс" ми се появи вибрация около 70кмч

    вчера един гумаджия си загуби час и половина, щото твърдеше, че "не може да не може" да се балансира гумата с по-малко от 200гр тежест... резултат 1:0 за Интерко Явно тяхното А/Т НЕ ВКЛЮЧВА асфалт
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      на вранглера си се въртяха много добре, никога не съм имал проблеми, вдигал съм 140 км/ч

      иди в сервиз друминик там имат голяма машина за баланс, тези гуми немогат да се балансират добре на машината за автомобилни гуми, по - тежки са
      drive alive

      Коментар


      • #4
        а ти с какви джанти ги караше 8" или по-широки... това май също е много важно за баланса... аз нали се хвърлих на 7"
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          мойте бяха 8" но това небитрябвало да пречи за баланса, трябва да гледаш да нямат радиално биене, това са сравнително големи гуми и малки отклонения създават проблеми.

          ако нестане с баланс огледай колата да нямаш нещо разбито, тия гуми за за шосе, балансират се
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от go go go
            мойте бяха 8" но това небитрябвало да пречи за баланса, трябва да гледаш да нямат радиално биене, това са сравнително големи гуми и малки отклонения създават проблеми.

            ако нестане с баланс огледай колата да нямаш нещо разбито, тия гуми за за шосе, балансират се
            по-широките се балансират по-лесно /тежестите действат с по-голямо рамо/... Биенето е съвсем малко /гледам ги като се въртят на баланс машината/...

            притеснявам се, че ако продължа да ги карам така, скоро ще има поражения и по колата
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Колега не си уцелил сервиза.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от goldy
                Колега не си уцелил сервиза.
                честно казано до момента "не съм уцелил" 2 сервиза и почвам да се съмнявам дали да пробвам 3-ти... щото парите си вървят - 30лв тука, 20лв там...

                при теб има ли тежести за лепене от външната страна?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Чудя ти се какво чакаш. тел. 0888 472 226
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #10
                    Преди 4 дни реших да балансирам Interco не за друго, а защото ми бяха казали че трябва ала-бала на толкова хиляди и т.н.
                    На първата се отказаха защото трябвали 400 гр на втората 340, после аз се отказах, но не разбрах защо джипа не усеща нищо под 140 км/ч. / не се шегувам, защото има и нанадолнища/ ?!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Преди 4 дни реших да балансирам Interco не за друго, а защото ми бяха казали че трябва ала-бала на толкова хиляди и т.н.
                      На първата се отказаха защото трябвали 400 гр на втората 340, после аз се отказах, но не разбрах защо джипа не усеща нищо под 140 км/ч. / не се шегувам, защото има и нанадолнища/ ?!
                      най-вероятно заради целите мостове... на моята тойотка се появяваше леко биене при 110-120кмч и то само в лек ляв завой... Баланс машината показа 180-200гр на гума... Балансирах само предните и "заспа"

                      на Галопера /независимо ок. отпред/ при 200-250гр дисбаланс биенето и вибрациите при 95-100кмч бяха ужасни...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Понеже ще излезне лошо име на Интерко пък аз Много си ги харесвам. И аз да кажа - мойте се балансираха Чудесно с по около 100г., Но без вътрешна, с вътрешна се отказах, че им бяха свършили Гирите

                        Коментар


                        • #13
                          Хората правилно са ти казали ,при слагане на нова гума след известен километраж се налага пребалансиране .Причината за това е че гумата е калъпно изделие и има процес на улягане (разработване).Другото е че се премахват (изтъркват) стърчащите частици (мустаци)на гумата останали след калъпа, което води неминуемо до дебалансиране . За моя сервиз съм преценил , че повторното балансирането се извършва на около 1000 км. По книгите пише за около 600км. По-дебелите книги е написано че на всеки 5000 до 6000 км. е редно да се балансират повторно (това е след първите направени два баланса). Практиката показва че не се спазва тези предписания и балансирането става само със смяната на гуми , демек есен и пролет. Друго което искам да споделя с вас е че прочетох някаде (за съжаление не си спомням къде точно ) за връзката между лош баланс (криви джанти) и ръждите по купето.А именно от получилите се ниско честотни резонанси страдат връзките в купето (калник-праг,калник-престилка,тръгват ръжди)
                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Volk
                            Преди 4 дни реших да балансирам Interco не за друго, а защото ми бяха казали че трябва ала-бала на толкова хиляди и т.н.
                            На първата се отказаха защото трябвали 400 гр на втората 340, после аз се отказах, но не разбрах защо джипа не усеща нищо под 140 км/ч. / не се шегувам, защото има и нанадолнища/ ?!
                            В повечето баланс машини (особено съвременните ) има програма (опция) за оптимизиране .нейната задача се състой в това да покаже оптималното положение на гума спрямо джанта и да намали общото ниво на тежести те . В случая трябва да се следва процедура при която баланс машината дава последователноста а гумаджията послушно трябва да изпълнява .С тази програма се постигат забележителни резултати . Случва се общото ниво на тежестите да се намали в пъти. Колега намери подходящия сервиз и проблемите ще ти се намалят в пъти .
                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от alex_markov
                              Понеже ще излезне лошо име на Интерко пък аз Много си ги харесвам. И аз да кажа - мойте се балансираха Чудесно с по около 100г., Но без вътрешна, с вътрешна се отказах, че им бяха свършили Гирите
                              ти си с метални джанти, на които спокойно се слагат тежести на двата борда... моите са ляти и тежестите се лепят отвътре... съотношението е горе-долу 2:1 т.е. ако ги качиме на моите джанти, ще трябва да се залепи повечко гр. олово... освен това твоите са 16" и широки 235, а моите 15" и широки към 290мм /11.5"/...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X