Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане в гумите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане в гумите?

    Искам да попитам дали имате впечатления за най-подходящото налягане в гумите при различни условия. Моите нови зимни гуми сега са Kumho - не знам сега модела, има ги отблизо на http://forum.offroad-bulgaria.com/at...6&d=1198256751 и ги карах на 3.5 Ат (както пише на тях от производителя - при максимален товар), реших да намаля налягането, и на 3.0 Ат ми се струва, че са по-добре. Сега ще пробвам и на 2.5.
    Вие имате ли лични впечатления?

  • #2
    До: Налягане в гумите?

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...3%EC%E8&page=3
    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

    Коментар


    • #3
      До: Налягане в гумите?

      Първоначално публикуван от Welcome Преглед на мнение
      Моите нови зимни гуми сега са Kumho - не знам сега модела, има ги отблизо на и ги карах на 3.5 Ат (както пише на тях от производителя - при максимален товар)
      Само не разбрах колега това на какъв камион е?
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Налягане в гумите?

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Само не разбрах колега това на какъв камион е?
        Ами въпросният максимален товар е даден 800 и малко кг на гума (235/75/15). Това съвсем се връзва с максималната маса с товар на джипа + малко запас.
        Благодаря за препратката към по-ранни дискусии, но в тях пък съвсем се разминават вижданията, както помежду си, така и с препоръките на производителите . Явно всеки сам трябва да открие истината...

        Коментар


        • #5
          До: Налягане в гумите?

          В зависимост от големината на гумата, от 1.8 до 2.2
          Колкото по-голяма е гумата, толкова по-малко се помпи.
          Има значение и колко е широка джантата.
          За заводските широки джанти с тесни гуми 2.2 е добре.

          Коментар


          • #6
            До: Налягане в гумите?

            Първоначално публикуван от Welcome Преглед на мнение
            съвсем се разминават вижданията, както помежду си, така и с препоръките на производителите ...
            Нормално е вижданията да се разминават. Разминаването с препоръките на производителите - също. Все пак те се отнасят за кола със стандартен за модела размер на гумите, а доста от нас карат със съвсем различен.

            Производителите на гуми пък изобщо не дават препоръки за налягането.
            Единственото изключение е отбелязаната на всяка гума максимално допустимата стойност, до която могат да се помпа (това са ония 3.5, до които ти си надул твоите гуми ).
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Налягане в гумите?

              наи добре 2 или 2.2 предвиди че в българия има много дупки и неравности та и малко гумата да поеме
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #8
                Благодаря на всички

                Благодаря ви за съветите, "слязох" постепенно на 3.0, през 2.7 до 2.2 и е все по-добре и по-добре наистина. Освен това гумите си пазят "стойката" и няма клатене.

                Коментар


                • #9
                  До: Налягане в гумите?

                  Аз на асвалта минах вече на 1.0 а сега по снеговете на 0.7
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Налягане в гумите?

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    Аз на асвалта минах вече на 1.0 а сега по снеговете на 0.7
                    2-те леви гуми са ми с прецакани вентили и по-малко изпускат. Заради малките гуми 215/75/15, с които ми е обут гранда ги помпам на 2.2 а проблемните на 3 атм. За 3 - 4 дни спадат до 0.2 - 0.5 атм. Когато налягането падне под 0.5 атм се усеща разлика иначе не.
                    Карай ги на 2.2 и дори при спукана гума да ти падне налягането под 1 атмосфера не е проблем.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      До: Налягане в гумите?

                      Така както си стигнал до 2.2 просто пробвай на 1.8 и разлика в стойката няма да има.От там на долу е вече за по-добра проходимост.На горе знам че оптимума е 2.2.От там на сетне е за камионджии,колата ще се движи повече по инерция,по-малко ще се износват гумите и повече ще друса и ще се травматизира ходовата част.
                      Аз моите 265/75/16 ги карам на 2 ,а в сняг и пясък 1.6.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Налягане в гумите?

                        Колеги, моля някой с повече опит в офроуда да сподели при какви терени, с какво нялягане е добре да се кара. Аз си мисля, че това което се препоръчва от производителите е за шосе. Ние караме и извън него ... Логично е при различните терени нялягането да е различно.... Някаде бях чел че руснаците карат с налягане под 1 атм.
                        ...........
                        BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Налягане в гумите?

                          Едно и също налягане действа по различен начин на гумите при различните автомобили в зависимост от килограмите натоварване на ос и размера на гумите.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            До: Налягане в гумите?

                            Налягането в гумите е от решаващо (бих казал фатално) значение за проходимостта. По-мека гума - по голяма площ - по високо сцепление.
                            Но...
                            Не всички гуми може да се карат под 0.8 - 0.5 - има опасност от разлепване от джантата, смачкване на страниците и т.н. Да не говорим за по-екстремно каране по каменисти терени
                            За асфалт - много точно са казали колегите 1.8 до 2.2
                            Аз лятото съм на 2.1 а зимата на 1.8.
                            Но примерно тази зима ми се наложи да сваля налягането на гумите на Г - класата на 0.4 за да мога да се измъкна, но гумите са Гудиар Вранглер.
                            LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X