Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросче от новобранец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросче от новобранец

    Здравейте, искам да си купя GPS навигатор, но още не съм решил какъв, засега съм се спрял на GRAMIN ETREX VISTA HCx,ако някой може да ме посъветва дали е добър или да си купя някое PDA ? Смятам да го ползвам за туризъм по страната ( главно в планините) и чужбина,а видях че има и опция за показване на пътна мрежа. Предварително благодаря

  • #2
    До: Въпросче от новобранец

    Аз съм с Hcx и съм много доволен. За тракове, миткане по планините е добро.За рутиране по пътищата обаче, по-добро е Nuvi серията. Не че Hcx не рутира. Ако можеш да се лишиш от говора и по-големия тъч скрин, и Вистата ще ти върши същата работа.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: Въпросче от новобранец

      По принцип за туризъм в планината ще ти върши чудесна работа. Автомобилните навигатори въобще не стават за това. Недостатък е, че не може да говори докато те рутира на пътя.

      Предимството на PDA-то е, че освен гарминските карти можеш да ползваш и растерни топографски карти и сателитни снимки. Което понякога е ужасно полезно. Но пък удъро и водоустойчивите PDAта са голяма рядкост, а другите не си е работа да ги носиш на удобно за ползване място в планината. И в крайна сметка по-добре GPS само с гармински карти под ръка, отколкото PDA натоварено с всичко и зарязано в колата или добре опаковано в раницата.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Въпросче от новобранец

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        По принцип за туризъм в планината ще ти върши чудесна работа. Автомобилните навигатори въобще не стават за това. Недостатък е, че не може да говори докато те рутира на пътя.

        Предимството на PDA-то е, че освен гарминските карти можеш да ползваш и растерни топографски карти и сателитни снимки. Което понякога е ужасно полезно. Но пък удъро и водоустойчивите PDAта са голяма рядкост, а другите не си е работа да ги носиш на удобно за ползване място в планината. И в крайна сметка по-добре GPS само с гармински карти под ръка, отколкото PDA натоварено с всичко и зарязано в колата или добре опаковано в раницата.
        Здравейте, как може да се ползват сателитни снимки като карта? Може ли малко повече инфо.
        Благодаря!
        Светът на Владо

        Коментар


        • #5
          До: Въпросче от новобранец

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          По принцип за туризъм в планината ще ти върши чудесна работа. Автомобилните навигатори въобще не стават за това. Недостатък е, че не може да говори докато те рутира на пътя.

          Предимството на PDA-то е, че освен гарминските карти можеш да ползваш и растерни топографски карти и сателитни снимки. Което понякога е ужасно полезно. Но пък удъро и водоустойчивите PDAта са голяма рядкост, а другите не си е работа да ги носиш на удобно за ползване място в планината. И в крайна сметка по-добре GPS само с гармински карти под ръка, отколкото PDA натоварено с всичко и зарязано в колата или добре опаковано в раницата.
          +1
          ето още малко информация
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=22043
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19065
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19099

          Коментар


          • #6
            До: Въпросче от новобранец

            Зависи от финансиите...
            Изчакай още малко и би трябвало да паднат цените на Garmin GPSmap 60 CSx. Защото вече пуснаха нови серии и всички ще луднат по тях... И при това цените на този апарат би трябвало да паднат... А 60 CSx си заслужава за миткане по планини... По-добро е многократно от E-trex.
            Поне според моето скромно мнение де...
            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

            Коментар


            • #7
              До: Въпросче от новобранец

              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
              Здравейте, как може да се ползват сателитни снимки като карта? Може ли малко повече инфо.
              Благодаря!
              По същия начин като растерна карта. Намираш си от някъде снимката. За съжаление в Гугъл Ърт не навсякъде са с добра резолюция . После я калибрираш като растерна карта и я гледаш в Озито.

              Има и Гугъл Ърт клиенти, които през GSM-а си теглят снимките в реално време, спрямо координатите, които ти дава GPS-а... ама става само където телефона има обхват и излиза бая солено.

              Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
              Зависи от финансиите...
              Изчакай още малко и би трябвало да паднат цените на Garmin GPSmap 60 CSx. Защото вече пуснаха нови серии и всички ще луднат по тях... И при това цените на този апарат би трябвало да паднат... А 60 CSx си заслужава за миткане по планини... По-добро е многократно от E-trex.
              Поне според моето скромно мнение де...
              60 CSx определено е по-добър, но и точно този не му отстъпва особено. На старите ЕТРЕКСОВЕ не слагаха Sirf III и не си струваха парите, но този е с такъв. По-малък екран и по-кофти антена, но пък по-компактен и много по-удобен за носене. Други съществени разлики няма. А и когато приемника е в хоризонтално положение антената на ЕТРЕКСА лови по-добре от на 60-ката .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Въпросче от новобранец

                Ще има да вземаш.... както казват децата...
                Как направи тези изводи за по-добрата локация на етрекса, защото аз ги имам и двата и съм пробвал всякакви комбинации на софтуер в тях и 60-ката си ловка в пъти по-добре, да не говорим кой как се държи в гъста гора... на маника му се завива свят...

                Коментар


                • #9
                  До: Въпросче от новобранец

                  Благодаря! Растерната карта как се калиброва? С програма ли някоя?
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпросче от новобранец

                    Първоначално публикуван от neocom Преглед на мнение
                    Ще има да вземаш.... както казват децата...
                    Как направи тези изводи за по-добрата локация на етрекса, защото аз ги имам и двата и съм пробвал всякакви комбинации на софтуер в тях и 60-ката си ловка в пъти по-добре, да не говорим кой как се държи в гъста гора... на маника му се завива свят...
                    От 10-ина години си играя с тия играчки, правил съм и продължавам да правя тестове и сравнения, но не смея да давам подобни категорични изводи. Преди година наредихме един до друг 3 GPS-а Holux 236, разликата в резултатите, макар и минимална имаше, имаше и след като им разменихме местата, разликите се оказаха пак различни - изводът: при статични сранения, заради малката дължина на вълната, няколко сантиметра разлика в позицията на приемника се отразява на силата на приемания сигнал. Наскоро сравнявахме Holux 236, Holux М-1000, Garmin Mobile 10, един 44 канален логер AD-850 и един HTC TyTN II с вграден GPS, всички с чипсет Sirf III. Резултатите сякаш бяха най-добри на М-1000, но пак с уговорката, че при сравняване дори на един и същи модел, има разлика в различните екземпляри... Най-зле се държеше вграденият на HTC TyTN II (ловеще си спътник по спътник в продължение на 15-ина мин., докато си намери позицията, а псле си губеше по някой), но това не ми дава право да направя извода, че е калпав...

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    Благодаря! Растерната карта как се калиброва? С програма ли някоя?
                    Ozi Explorer
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпросче от новобранец

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      От 10-ина години си играя с тия играчки, правил съм и продължавам да правя тестове и сравнения, но не смея да давам подобни категорични изводи. Преди година наредихме един до друг 3 GPS-а Holux 236, разликата в резултатите, макар и минимална имаше, имаше и след като им разменихме местата, разликите се оказаха пак различни - изводът: при статични сранения, заради малката дължина на вълната, няколко сантиметра разлика в позицията на приемника се отразява на силата на приемания сигнал. Наскоро сравнявахме Holux 236, Holux М-1000, Garmin Mobile 10, един 44 канален логер AD-850 и един HTC TyTN II с вграден GPS, всички с чипсет Sirf III. Резултатите сякаш бяха най-добри на М-1000, но пак с уговорката, че при сравняване дори на един и същи модел, има разлика в различните екземпляри... Най-зле се държеше вграденият на HTC TyTN II (ловеще си спътник по спътник в продължение на 15-ина мин., докато си намери позицията, а псле си губеше по някой), но това не ми дава право да направя извода, че е калпав...
                      Най-добрият начин за сравняване на ГПС-и за мен, е сравняване на траковете след една по-дълга разходка, най-добре при по-тежки условия (Гора, Дол между два хребета и т.н.), този който е прекъсвал повече и има явни отклонения очевидно е по-лошият

                      А за Етрекса никъде не съм намерил инфо да е със Сърф3 приемник

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпросче от новобранец

                        имам холукс м-1000 някъде пишат че е с "мтк" чипсет някъде че е сирф3 каква е истината и каква е разликата между двата ?
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпросче от новобранец

                          На кой му пука какъв му е чипсетът, щом приемникът е чувствителен...
                          За протокола чипсетът му е Sirf III.

                          П.П. Алекс, правил съм сравнения и по тракове и по други признаци и методи, но просто дадох пример със статично, защото е най лесния начин, макар и не най-добрия. Сега подготвям за тук един обзор на няколко различни карти, но трябват още тестове...
                          Последно редактирано от giorgio; 08-01-08, 08:45.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпросче от новобранец

                            Много благодаря, намерих Ozi explorer. Даже май се справих и с направата на малко парче карта. Но не откривам Ozi за Pocket PC WM5. Някой може ли да помогне?
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпросче от новобранец

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              ...Сега подготвям за тук един обзор на няколко различни карти, но трябват още тестове...
                              Чакаме с нетърпение!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X