Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема : Jimny или нещо друго ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема : Jimny или нещо друго ...

    Накратко : трябва да закупя 2 сервизни коли (сервиз е "силна" дума, по договор имам 3 години поддръжка в едни "балкански", "рилски" и "родопски" села и градчета - вози се сервизен техник и 100 кг. части), които и зиме и лете да са Online 7 дни х 12 часа ....
    Бюджета ми е до 62 - 66 000 лева (вкл. ДДС).
    Спрял съм се на Сузуки Джимни (29 000 лв твърд таван) - отговаря на 2 от 3-те ми критерия - Цена (+), Гаранция (+) (3 години), Дуракопригодност (-) ( не става за всеки шофер - заден мост - висок център на тежестта - загуба на стабилност при дъжд / сняг / кал).
    Алтернативите са :
    Сузуки Витара къса база (някък си не я харесвам, няма и бавни, 1600 мотор - поне 12л./100);
    Дайхатсу Териос (няма бавни, непозната за мен марка, дали зимата сутрин в снеговалеж ще стигне до Велинград например ???);
    Сантана 350 (хубав дизел, ама старата Витара ....);
    Лада 4х4 (старата Нива - 6 месеца гаранция и след това ремонти, ремонти ...);
    Шевролет Нива (чета в руските форуми - да "бягам" далече от това недоразумение ...);
    друго (какво?);

    Още малко инфо - след тези 3 години колите остават при мен и поне 1 от тях ще я ползвам лично за "разходки" в горите / за риба / етц ... а да не се наложи първо да я реставрирам ...

    Идеи ??? За които благодаря предварително ...

  • #2
    До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

    http://www.toyota.bg/Images/Hilux_tcm419-506684.pdf

    Вземи една 4Х2 и една 4Х4 и след 3 години си остави 4Х4 за теб.

    Коментар


    • #3
      До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

      Здравей!

      Мисля, че ти разбирам колебанията. Малко не разбирам това за минусите на "Джимни"-то, особено първия. Ако имаш предвид шофьори над 1,90 м, за тях наистина трудно става.

      Съвет не мога да ти дам, понеже съм силно пристрастен и бих могъл да те подведа без да искам.

      Но ако искаш впечатления за "Джимни" отблизо, прати ЛС, все ще измислим нещо за близките дни.

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #4
        До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
        http://www.toyota.bg/Images/Hilux_tcm419-506684.pdf

        Вземи една 4Х2 и една 4Х4 и след 3 години си остави 4Х4 за теб.
        Не ми трябват пикапи, благодаря ... 1 човек + 100 кг оборудване (около 150 литра обем - това са резервни блокове и измервателни уреди, кабели и инструменти - касае се за компютри и копирни апарати) А иначе техниците (по съвместителство шофьори) ще "ръчкат" 4х4 зимата и при проблемни пътища, като в Родопите например. Така е, когато Евросъюза дава пари за образование по помашките села (нямам нищо против това !!!)

        Затова съм решил да е малко и проходимо ...

        Коментар


        • #5
          До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

          Взимай Дайхатсуто - то е фултайм, значително по-добре се държи на сняг от парттайм машините. Пък и нищо не трябва да се прави - качва се и кара. Щото иначе ходи обяснявай на неквалифициран водач как се работи с парттайм, защо не трябва да го кара по асфалт включени и какво са това хъбове и как трябва да ги пази... Гаранция ще го съсипат. Така че взимаш Териоса и да ръчкат
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Здравей!

            Мисля, че ти разбирам колебанията. Малко не разбирам това за минусите на "Джимни"-то, особено първия. Ако имаш предвид шофьори над 1,90 м, за тях наистина трудно става.

            Съвет не мога да ти дам, понеже съм силно пристрастен и бих могъл да те подведа без да искам.

            Но ако искаш впечатления за "Джимни" отблизо, прати ЛС, все ще измислим нещо за близките дни.

            Поздрави!

            Ники, покажи му за какво иде реч.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #7
              До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

              Не ги слушай, на тях все хард им е в главата, аз доколкото разбрах ти трябва за макар и непочистени но пътища. Там Териоса е без конкуренция. Виж ако ще го ползвате за копане изобщо без пътища тогава Джимнито.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                Взимай по едно от двете и ще разбереш кое е за теб.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  Взимай по едно от двете и ще разбереш кое е за теб.
                  Май натам отиват нещата, благодаря .... за Териос 1.3 мотор-а слаб ли е или става ? (за 1 човек + 150 кг багаж + макс. 120 км/час). И дали разхода е поне 10% по-нисък ??? Ако не, май няма смисъл по-слабия мотор ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                    Първоначално публикуван от icarus Преглед на мнение
                    .
                    Сузуки Витара къса база (някък си не я харесвам, няма и бавни, 1600 мотор - поне 12л./100);
                    Не смятам, че Витарата няма бавни. А и разхода ... хм ...
                    Според мен това е подходящия избор! - ВИТАРА
                    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                      Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                      Не смятам, че Витарата няма бавни. А и разхода ... хм ...
                      Според мен това е подходящия избор! - ВИТАРА
                      Късата няма бавни.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                        Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                        Не смятам, че Витарата няма бавни. А и разхода ... хм ...
                        Според мен това е подходящия избор! - ВИТАРА
                        Новата Витара е доста неприятна за каране колица, проверено лично.....А и по данни от трети лица. Доста хора са разачаровани от нея. Аз съм за Териос или Джимни.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                          Първоначално публикуван от icarus Преглед на мнение
                          Май натам отиват нещата, благодаря .... за Териос 1.3 мотор-а слаб ли е или става ? (за 1 човек + 150 кг багаж + макс. 120 км/час). И дали разхода е поне 10% по-нисък ??? Ако не, май няма смисъл по-слабия мотор ...
                          Ами на предишния модел от 1.3 вадеха над 90 коня, вярно при 7000 оборота, при този не знам как е, но определено за сам човек и малко апаратура е достатъчен. Разхода в града е малък и на двата модела, но на извънградско доста по-големи екземпляри са по-икономични от тях.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                            Ами да сори аз говоря за Витара 93г. къса база. От нея съм много доволен. Само слабата ламарината и малкото място за багаж ми беше проблем.
                            За новата не знам.
                            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дилема : Jimny или нещо друго ...

                              1.3 мотор е напълно достатъчно за целите, за които сте писали... много ще ми е чудно за какво ще са повече от 100кс по "правия" път до Велинград...
                              ПС: Проходимостта на автомобил 4х4 по тясно шосе при зимни условия е последната Ви грижа - и с верижно МПС да сте, като се завърти един ТИР и задръсти пътя, става все едно...

                              при така изброените изисквания, най-важни са цена, експлоатационни разходи и надеждност... Бих Ви посъветвал да не взимате скъпи и мощни автомобили, ако ще се карат от сервизни техници... Аз бих се ориентирал към възможно най-евтиният вариант - например Сузуки Игнис 4х4, който да се преоборудва в лекотоварен 1+1 места и ще струва около 22000лв без ДДС

                              За сравнение, средният разход от 9/100 при Джимни спада на около 6.5/100 при Игнис 4х4...
                              Колкото по-офроуд автомобил дадете на Вашите подчинени, толкова повече щети от не-служебно ползване очаквайте по него...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X