Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с Daewoo Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с Daewoo Musso

    Здравейте.
    От този форум научих как да се справя с постоянно неработещата 4х4 система на камиончето. Много благодаря за съвета да направя механично включването, като елиминирам вакуумните ключалки.
    Моля за малко помощ за нещо друго - напоследък нещо камиончето почна да пали трудно. Светват лампите по талблото, подгрява свещите, но когато завъртя ключа за да запали се чува само едно цъкване и нищо. При връшане на ключа само на милиметър и пробване отново да запали - хоп и всичко се оправя. Ама не винаги. Сега в студа нещо почна и този тънеж да не действа. А понякога на по-стръмен участък се мъча по 10 минути докато стане хватката със запалването.
    Моля ви ако имате представа какво може да е - кажете та да се родя и от този проблем.
    Иначе джипчето много си ме кефи - не е Land Cruiser, Pajero или Touareg, но и не съм очаквал подобно нещо. Разхода му е супер, парното също, а 7 години се катерим по байрите при супер тежки условия -черен път (ежедневно), преспи сняг и як лед зимно време и камънак с размери на павета вместо настилка (живеем на такова място) и никакви сериозни проблеми - едни амортисьори и няколко шарнира.
    Фирмения сервиз е ужасен - смениха ни напълно работещо турбо (оказа се маркуче на вакуум регулатор), тресчотка на предното колело (оказа се че дрънка таса на щолелото) и още някои "евтини" части.
    Хайде, всичко най и до скоро.

  • #2
    До: Проблеми с Daewoo Musso

    Най-вероятно е клеморед.Но може и стартера да е...Трябва си жичкаджия.Откъде си?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Проблеми с Daewoo Musso

      Първоначално публикуван от Влади Ангелов Преглед на мнение
      Здравейте.

      Моля за малко помощ за нещо друго - напоследък нещо камиончето почна да пали трудно. Светват лампите по талблото, подгрява свещите, но когато завъртя ключа за да запали се чува само едно цъкване и нищо. При връшане на ключа само на милиметър и пробване отново да запали - хоп и всичко се оправя. Ама не винаги. Сега в студа нещо почна и този тънеж да не действа. А понякога на по-стръмен участък се мъча по 10 минути докато стане хватката със запалването.
      Моля ви ако имате представа какво може да е - кажете та да се родя и от този проблем.
      Пробвай с друг акомулатор. На рено 19 имах абсолютно същия проблем.

      Коментар


      • #4
        До: Проблеми с Daewoo Musso

        Имах подобен проблем с Мерцедеса на жена ми,побеляха ми косите докато открием какво е.Оказа се окисляване на силовата клема към стартера,шкуркане,малко технически вазелин,яко стягане и пали ,като пушка.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          Daewoo Musso което не иска да изгасне

          Здравейте!
          Дълго време не можех да стигна до форума и да драсна няколко реда.
          Сега, когато се освободих малко, се сетих да ви запозная с нещо което ми се случи с Musso-то.
          Карам си аз камиончето, спирам да паркирам, гася, вадя ключа а то не спира. Работи си и след около 10-15 секунди гасне с някакви нечовешки вибрации и разтрисане.
          Разбирачи веднага заявиха, че е дизеловата помпа, разни щучки в резервоара и т.н.
          Оказа се нещо изключително просто - по средата зад двигателя има едно реле, което се управлява от вакуум. Върху него има една пишка с тънка тръбичка, която когато се измъкме започват тия проблеми. Този недостатък е известен и при Мерцедесите - нали от там произхожда говедцето.
          Интересното е, че този проблем реши инжинер по електрически въпроси. Признателен съм му. Спести ми няколко дни престой в бокса и едно две-три стотачки.
          Останете с добро!

          Коментар


          • #6
            До: Проблеми с Daewoo Musso

            Първоначално публикуван от Влади Ангелов Преглед на мнение
            Здравейте.
            От този форум научих как да се справя с постоянно неработещата 4х4 система на камиончето. Много благодаря за съвета да направя механично включването, като елиминирам вакуумните ключалки.
            Моля за малко помощ за нещо друго - напоследък нещо камиончето почна да пали трудно. Светват лампите по талблото, подгрява свещите, но когато завъртя ключа за да запали се чува само едно цъкване и нищо. При връшане на ключа само на милиметър и пробване отново да запали - хоп и всичко се оправя. Ама не винаги. Сега в студа нещо почна и този тънеж да не действа. А понякога на по-стръмен участък се мъча по 10 минути докато стане хватката със запалването.
            Моля ви ако имате представа какво може да е - кажете та да се родя и от този проблем.
            Иначе джипчето много си ме кефи - не е Land Cruiser, Pajero или Touareg, но и не съм очаквал подобно нещо. Разхода му е супер, парното също, а 7 години се катерим по байрите при супер тежки условия -черен път (ежедневно), преспи сняг и як лед зимно време и камънак с размери на павета вместо настилка (живеем на такова място) и никакви сериозни проблеми - едни амортисьори и няколко шарнира.
            Фирмения сервиз е ужасен - смениха ни напълно работещо турбо (оказа се маркуче на вакуум регулатор), тресчотка на предното колело (оказа се че дрънка таса на щолелото) и още някои "евтини" части.
            Хайде, всичко най и до скоро.
            Колега намерили от къде е номера със паленето и моя прави същия номер като въртнеш втори път ключа и пали без проблем.Кажи каде и как направи ръчни ключалките и колко ти струваше ще ти бъда благодарен
            Прикачени файлове
            0877256393 LZ1GMD

            Коментар


            • #7
              До: Проблеми с Daewoo Musso

              колега имам същия проблем с паленето .Ще бъда благодарен за съвета.Как го оправи

              Коментар


              • #8
                До: Проблеми с Daewoo Musso

                Здрасти,
                как си направи 4х4 механично включване? Мисля че имам подобен проблем. Започнах тема: "Ssang Young Musso 4х4 проблем".

                Коментар


                • #9
                  До: Проблеми с Daewoo Musso

                  Здравейте, от години не съм писъл...
                  За мусото - понеже 5 години имам такова, та,
                  този четворник дето раздава вакума често се пипа от някой неопитен поправач и колата не гасне двигателя.
                  За 4х4 в края на първата година ми смениха вакумните хъбове и всички там джаджи за 1500 лв. След това в готин сервиз ми зацепиха постоянно предните хъбове и от тогава нямам проблем с 4х4. Не знам как става защото не разбирам от коли, но в истинските сервизи знаят.
                  Със здраее

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблеми с Daewoo Musso

                    Първоначално публикуван от kotriv Преглед на мнение
                    Здрасти,
                    как си направи 4х4 механично включване? Мисля че имам подобен проблем. Започнах тема: "Ssang Young Musso 4х4 проблем".

                    поръчаш си ръчни хъбове от Гладиатор Пловдив за 373 лв махаш автоматичните ?? има една зегерка и монтираш новите лесно е и забавяш за проблемите с предното,след като зацепиш преднто ръчно може да включваш 4по4 и в движение.
                    успех
                    0877256393 LZ1GMD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблеми с Daewoo Musso

                      Първоначално публикуван от dido73 Преглед на мнение
                      колега имам същия проблем с паленето .Ще бъда благодарен за съвета.Как го оправи
                      оказа се намаляла течност в акомулатора,долях дист. вода и проблема изчезна.
                      0877256393 LZ1GMD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с Daewoo Musso

                        Привет от доста време чета форума и реших най-после да драсна и аз някой ред.Имам Мусо от 1998г,закупено чисто ново(за колосална сума) . Ползвал съм го като трактор и какво ли още не.Не е гасен по цели седмици.На 289000км ми се пръсна двигателя.Сложих си нов(вито2,3тд),относно 4х4 от втората година го няма.А 4х4 се включва толкова лесно: развивате капачката на хъба,вадите голямата зегерка изваждате зъбното колело а след него излиза и една пружинка.Слагате зъбното колело слагате зегерката след това пружинката отвънка и затискате с капачката.Малко сложно звучи ама става за две минути.така го карам от 2000г.Тъй като не ми трябва 4х4 лятото тази операция я правя на обратно към март месец да не ми върти предния диф. лятото и ноември пак и така 12г.Друго за окачването вземайте чаасти от Pajero{кормилни накр.,шарнири идр.)Надявам се да съм помогнал на колегите с носорога ако имате някакви въпроси питайте!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с Daewoo Musso

                          При мен се получава следния проблем, двете лампи на таблото за 4H i 4L светят постоянно без да са включени. Прочетох че когато светят постоянно без да са включени има проблем. Иначе като включа ръчните хъбове и включа копчето на режим 4H имам двойно но бавните не работят при включване на 4L. Погледнах че отдолу на раzдатката са две моторчета, дали някои има представа дали бавни и бързи се включват от отделни моторчета.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с Daewoo Musso

                            Привет. Моторчето е само едно и за 4H и за4L.Има вероятност да е блокирало.Щом си с ръчни хъбове изключи ги и пробваи да завъртиш предния кардан на ръка.Под предна лява седалка има едно ЕКУ виж какво пише отгоре.И двете индикации ли светят постоянно или едната мига.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с Daewoo Musso

                              Да и двете светят постоянно, иначе аз имам от един ударен това компютърче дето е под седалката сменях го и с единия и с другия все едно и също ламите светят постоянно 4H има но 4L не. ще пробвам това моторче да го вида какво ще стане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X