Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Здравейте колеги и за много години!
    Днес реших да се поразходя с Фротерката а и да придобия малко умения за шофирането на лед. Паля си колата и я оставям да загрее, през това време излизам от вън и си изчиствам от снега. Минават малко повече от 5 мин. Качвам се аз в колата и потеглям, като си включвам 4H. Минавам около 1 км и колата изгуби мощност и спря. Слизам аз,отварям капака и забелязвам, че подкачващата ръчна помпа е хлътнала на долу. Досещам се аз, че може би е замръзнало горивото и отивам пеш до близката железария и си купувам спирт за горене и помолих за малко топла вода. Сипвам си спиртчето в резервоара и полива филтъра с топлата вода.Като го полях помпата отпусна и разбрах, че имам шанс.Въртя си аз и паля.Всичко е супер.Минава три минути и отново изгасна.Отварям капака и вуждам, че помпата пак е хлътнала заради вакуума.Повторих упражнението с топлата вода и пак палих и пак гасне.Оставих я до един приятел и хоп пеш до дома.Сега се чудя какво да правя.Смяната на филтъра е явна процедура, но какво да правя с 80 литра дизел, които заредих ? Ще ги прежаля и тях, но какъв е смисъла в това да продаваш скапано гориво не мога да разбера? Ами ако с тази кола трябва да стигна до болница? Ако можете да ми помогнете със съвет, ше съм ви много благодарен.

  • #2
    До: Помощ,замръзна ми нафтата

    Източи нафтата и после си я игори като е мешаш с друга,имахме бензинов ситроен,и преди 2 зими същата работа вода в бензина от 2 зареждания от една и съща бензинистанция,2 бензинови помпи,промиване на резервоара и цялата система,повече в ШЕЛ няма да стъпя

    Но ще се наложи да я караш на канал или на майстро,лично бих те посъветвал да промиеш всичко от резервоара до двигателя че не се знае още какво има в нафтата,успех.

    Поздрави

    П.П- с какъв двг е колата,къса дълга база,година на произвидство,ще ни бъде от голяма полза при съветите
    Последно редактирано от FiveFinger; 05-01-08, 14:16.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ,замръзна ми нафтата

      Резервоара е пълен, казваш! Пробаи да я запалиш и я остави да поработи със свалена капачка на резервоара. Че нещо много замръзват тия дни отдушниците.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ,замръзна ми нафтата

        Колега свaли маркучето кЪдето излиза от реЗЕрвуара влиза в филтЪра и дуxни кЪм резерВуара може да се е ЗадрЪстило в резервуара от личеН опит ти го казвам


        колега малко съблюдаване на правописа няма да е излишно.
        Последно редактирано от fanatic; 06-01-08, 15:53. Причина: оправяне на правопис

        Коментар


        • #5
          До: Помощ,замръзна ми нафтата

          Щом като затоплиш горивния филтър се оправя значи най верочтно има вода във филтъра.Виж дали отдолу на горивния филтър има пробка!Едно време на астрата имаше и ако има затопляш филтъра и я развиваш да изтече водата.Другият вариант е от калпава нафта да има парафин във филтъра.Тогава за съжалени трябва да смениш филтъра и да източиш резервуара като нафтата или я изгориш ф навтова печка ако имаш или я оставяш за на лято.
          Николай Папазов

          Коментар


          • #6
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Здравейте и благодаря за бързата ви помощ. Днес като отворих резервоара, за да сипя спирта, чух съскане, заради вакуума. Ще пробвам да го запаля с отворена капачка и ще пиша какво е станало. Филтъра се опитвахма да го свалим с баща ми, но не успяхме, защото нямаме скоба. Дренажа и него не успяхме да го ползваме, може би заради замръза. Ще направя и процедурата с продухването и пак ще пиша. Благодаря ви още веднаж.
            П.П.- Колата е Фронтера 2.5TDS, дълга база, 1998 г.

            Коментар


            • #7
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Вкарай колата в гараж за денонощие и скед като нафтата се размрази я източваш.
              После я смесваш с добавка на ЛИКИ и МОЛИ против замръзване.
              Има я в Лук Ойл и една опакавка е за 50 литра-струва 10 лв.
              Доста е добра тази добавка.
              В твоя сличай си купуваш 2 опаковки.
              И другият път си слагай винаги при зимно време добавка,че ще идеш със семейството по Планини и няма тръгване после.
              Ако е студен гаража сключи калорифер.
              ако не има и дриги начини за пригреване на нафтата,ама е малко опасно.......
              Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

              Коментар


              • #8
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Има специални добавки да не замръзва нафтата. Аз съм ползвал на REDEX и съм доволен. А иначе най- просто наливаш няколко литра бензин в резервоара и караш. Това не се препоръчва обаче при комън рейл и помпа - дюза двигателите щото стават големи бели. При по-старите дизели няма проблеми. Аз съм слагал и до 10 л. на резервоар и така изкарвах зимите.

                Коментар


                • #9
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Здавейте пак!
                  Забавих да пиша, че свен, че заредих от така да се каже реномирана верига бензиностанции, също така ползвам и добавка на Texaco за подобряване на характеристиките на дизела ри студено време.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Антигеловете се сипват само при температури над 0 по Целзий. Под нулата и те отиват в утайката на дъното.
                    Няма какво да правиш, освен да благодариш на Партията и Правителството. Миналият месец не щеш ли уволниха чиновничката, заради която от две години не работи лабораторията за контрол на горивата на бензиностанциите. Собственост на БДС, прочее. Европа.
                    Квото ти казаха - вкарай го в топъл гараж за денонощие. Всички останали съвети са безполезни щом задаваш такъв въпрос. После ще натрупаш опит и ще ти е смешно. Но после.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Спирт в нафта не се сипва !!! Сипи газ за горене по добре

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Явно единственото, което мога да направя е да чакам топло време. А и това, че от две години няма контрол на горивата, показва за пореден път, че живеем на място, което трудно може да се опише. Плащаме за евродизел, а получаваме евро-парафин с малко дизел.И аз като вас исках да се науча да карам такъв атомобил, но днес точно не се получи.Това ще ми послужи като урок за напред.Все пак си беше една малка емоция днешното приключение.Джипката сега е на края на града, но аз съм абсолютно спокоен за нея- никой не може да я гепи, а пък братята роми ако изпразнят резервоара, ще ги почерпя.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                          Спирт в нафта не се сипва !!! Сипи газ за горене по добре
                          Абсолютно. Спиртът смесен с нафта прави експлозии при горене , знам го от опит. А газта си е най-добро ама иска повече количество. Керосинът също върши работа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            0,5 л спирт на 70л парафин+10л дизел, мисля, че няма да навреди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Първоначално публикуван от limo
                              Джипката сега е на края на града, но аз съм абсолютно спокоен за нея- никой не може да я гепи, а пък братята роми ако изпразнят резервоара, ще ги почерпя.
                              Ти на тази кълка недей лежа , винаги могат да я закачат и да я отмъкнат. Най-добре си я прибери пред вас.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X