Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за семеен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за семеен фотоапарат

    Здравейте на всички .Дайте акъл какъв апарат да взема .До 350 лв.Не ми се дават повече пък и нямам.

  • #2
    До: съвет за семеен фотоапарат

    иди на някой от големите фотографски сайтове - фотофорум.нет или фотокулт.цом и пусни търсачката, на седмица има по десетина теми пускани... Или отиди в най-близкия магазин на Фото Павилион или Фото Синтезис, там са доста учтиви и ще ти покажат моделите в този ценови диапазон, ще ти обяснят кой какво може и който ти легне на сърце взимай.... При всички положения наблегни на по-фотографските марки Canon, Nikon, Olympus, Fuji.... или модерния напоследък Panasonic, също в този клас има добри апаратчета. Бягай далеч от Практика, ТСМ и всичко което не си чувал до сега..... За един фотоапарат най-важното е оптиката и след това софтуера и накрая електрониката.... Обърни внимание и на батериите и комплектацията.. дали има зарядно за батерии в комплекта, дали има карта и с какъв капацитет е, дали има калъф... Все неща, които после струват пари. Не е лоша идея и да хвърлиш един поглед на секцията БАЗАР на сайта Фото Форум.... Там се продават апаратчета внасяни от Щатите и Дубай на доста добри цени, за сметка на българската гаранция.... И последно - добър сервиз на фотоапарати има единствено в София и то на ограничен кръг от марки, като най-добре е положението при Канон... Ако нещо ти хареса от Базара на Фото Форум, можеш да ми пуснеш съобщение на лични да го видя... познавам повечето от продаващите там и мога да помогна с добър съвет...

    Коментар


    • #3
      До: съвет за семеен фотоапарат

      рових по тия сайтове ,ама като съм от Сливен,трябва да се задоволя само с технополис и техномаркет

      Коментар


      • #4
        До: съвет за семеен фотоапарат

        ами виж какво има в сайта на Фото Павилион, ако ти хареса нещо - пиши ми, ще ти дам телефоните на управителите във Варна и София и ще ти го пратят по куриер, с гаранционните карти, с фактурите, със всичко...

        Коментар


        • #5
          До: съвет за семеен фотоапарат

          мерси ,ако харесам нещо ще ти пиша

          Коментар


          • #6
            До: съвет за семеен фотоапарат

            най-малкото са доста по-различни цените там..... Ако се колебаеш за някой модел или се притесняваш да им се обадиш - пиши ми на лични, ще измислим нещо...

            Коментар


            • #7
              До: съвет за семеен фотоапарат

              Бих вметнал, че в днешно време марките нищо не значат, а всичко си е до модел. Например Никон, колкото и хубави DSLR-и да правят, нямат нито една читава сапунерка. Сони и Канон по правило правят хубави, но са скъпи. В този ценови клас има по-старички модели на Олимпус, които стават. Но както споменах всичко е до модел. Болшинството Самсунзи не стават, но конкретно модела S850, ако го вземеш няма да сбъркаш. Има го в get.bg за 349 лв. Той има всякакви ръчни настройки освен автоматичните и добро качество на снимки. Ако пък искаш нещо максимално просто, което да е евтино и да прави прилични смимки само с насочване и щракане, то тогава си харесай някой Пентакс Оптио Т или Е серия (Т20, Т25, Е20...), в Технополиса и Техномаркета ги има по-старите модели за под 300 лева.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: съвет за семеен фотоапарат

                Когато дойде моментът с намокрянето, изпускането, внасяне от топло на студено и обратно, повярвай марката има огромно значение, защото традициите и качеството у едни производители при другите ги няма. Когато стане въпрос пък за повреда марката има огромно значение, защото както споменах, читав сервиз за фотоапарати в България е безкрайно трудно да се намери. Като изключим Канон... и Сигма, но те в малкия клас нямат нищо.

                Коментар


                • #9
                  До: съвет за семеен фотоапарат

                  Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                  Когато дойде моментът с намокрянето, изпускането, внасяне от топло на студено и обратно, повярвай марката има огромно значение, защото традициите и качеството у едни производители при другите ги няма.
                  Е, явно аз съм от групата с нетрадиционно схващане, че фотоапарата трябва предимно да може да прави що годе прилични снимки .
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: съвет за семеен фотоапарат

                    да прави що годе снимки апарат е като джип който що годе се движи офроуд... и двете не стават...

                    Коментар


                    • #11
                      До: съвет за семеен фотоапарат

                      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                      да прави що годе снимки апарат е като джип който що годе се движи офроуд... и двете не стават...
                      Ех, тези крайни изказвания... Всичко е относително според нуждите. На баща ми му подарих един Пентакс Оптио Е25. Трябва да ти кажа, че съм 100% убеден, че с него ще направи по-добра снимка, отколкото ако му връча един D3... Даже с втория почти сигурно, че въобще няма да успее да снима...Човекът е посочил бюджет от 350 лева и се опитвам да му препоръчам нещо читаво именно в този ценови диапазон.

                      И с джиповете е същото. С едни се ходи по състезания, с други на хард разходки, с трети на леки, а с четвърти се кара по асвалта. На всеки му според нуждите. За мен например е безумие да си вземеш джип, който дори малко става за офроуд и да го караш само по асвалт.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: съвет за семеен фотоапарат

                        е, чакай - къде сложи Д3.... Това е машина за снимане, а не фотоапарат... ДСЛР са друг клас фотоапарати и на никого не бих ги препоръчал за семейно снимане, защото при сериозния ДСЛР тялото е едва крехкото начало на инвестицията.... Същото и със съзтезателните офроуд машини... Това ако го дадеш на някой без опит най-много да се утрепе..... Така че, нека не омешваме нещата....
                        Знам какво говоря като препоръчвам фотоапарат, защото съм спорил хиляди пъти по фотографските форуми в продължение на много години и имам наблюдения над почти всички апарати които са излизали последните 4-5 години........

                        Коментар


                        • #13
                          До: съвет за семеен фотоапарат

                          Без да искам да се впускам в спорове - качеството на оптиката при цифров апарат има значение над 10 мегапиксела. Това че някои марки от време оно снабдяват апаратите си с фирмени оптики (изписани с големи букви) е рекламен трик, предвид че сенсорите не могат да оползотворят по-добрата оптика.
                          Това което има значение е на колко отваря оптиката, но за 350лв оптика отваряща на 2.8 примерно няма да намериш - всичко ще почва от 3.5.

                          Електрониката е от огромно значение, и най-доброто доказателство са именно горепосочените Samsung-и, които почти всичките са с прехвалена Schneider оптика, а не могат една свестна снимка да направят стане ли малко тъмно.

                          За малки и евтини апарати марката с която не може да се сбърка е Olympus, лош олимпус не съм виждал.

                          Друга марка която се справя много добре е Casio, от чиито апаратчета винаги имам минимум по две (Exilim серията). С едно зареждане изкарват невероятно дълго време. Случвало ми се е да забравя такова нещо в жабката на колата, за две седмици, при външна температура от -10 до -15, след което просто го намерих, запалих и почнах да снимам, без да му е паднала батерията (или поне видимо не беше). Препоръчвам ги горещо. Имат недостатък, който е че не се зареждат от USB, и на някои модели батерията трябва да се извади от апарата за да се зареди, което е нервиращо. Но иначе като качество са шест, и като цена би трябвало чат-пат да се връзват в тези цени.

                          За ремонтна база - това са апарати еднодневки, така или иначе след две години са морално остарели и ремонта им почти винаги е по-скъп от нов апарат.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: съвет за семеен фотоапарат

                            благодаря пичове .вече взех апарат sony dsc w35,надявам се да ми върши работа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: съвет за семеен фотоапарат

                              "Без да искам да се впускам в спорове - качеството на оптиката при цифров апарат има значение над 10 мегапиксела"

                              няма такова нещо... Оптиката има значение независимо от разделителната способност на матрицата. Не само има значение - ами е най-важното за един фотоапарат, ако ще и матгрицата му да е микроскопична. Това че оптиката имала значение над 10мп го забрави и забрави че си го мислил, че е голяма глупост....

                              ефрейтора: Честито за апаратчето колега, ще ти върши работа за целите за които го искаше, очакваме сега хубави снимки....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X