Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за семеен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: съвет за семеен фотоапарат

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Добре, само че защо не го виждам никъде на тази цена?! Все е със 100 отгоре?!?
    .............................................
    279 лева. Технополис , Бургас.

    Коментар


    • #62
      До: съвет за семеен фотоапарат

      Сашо, стигнахме до консенсус. Напълно съм съгласен.
      Само в частта, че няма да стане фотограф... там може да спорим дълго и мъчително и да не се разберем! Това се учи, въпрос на време и желание. Ако кажеш, че нямаш време да станеш е друго.

      А между другото най-красивите кадри стават най-често случайно.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #63
        До: съвет за семеен фотоапарат

        Много-много отдавна на Витоша видях един професионален фотограф, унгарец.В чантата му заедно с "Ролайфлекса" и "Пентакон сикс", имаше и една..."Смяна". Той ми каза почти същите неща като Марков. По-често ловим събитието, спираме колата, или щракаме в движение. Голямата (и много качествена камера) си има своето, малко по-друго място. Естествено, качествената "сапунерка" - а има такива - е за предпочитане пред евтината...

        Коментар


        • #64
          До: съвет за семеен фотоапарат

          Моето мнение съвпада 100% с това на Алекс.

          Сменил съм много апарати, започнах със сапунерки, преминах към like-DSLR и след това ДСЛР Никон D50 със хубав обектив.
          Истината е, че отново се върнах към "сапонерките", в момента имам Сони Т200 и прословутото Fuji F31fd. Ako обсъждаме качество на снимката Никон-а е велик, със него няма провалена снимка. Другата истина е обаче, че за 2 години за които го ползвах, бях направил 2 пъти по-малко снимки отколкото преди (голям е и ме мързеше да го нося).
          Факт е също, че поне 10% от снимките със сапунерка са провалени по-подразбиране (липса на фокус, шум...)
          За мен фотографията е запечатването на момента, и в тази връзка съм за малките фотоапарати, които са винаги в джоба.
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #65
            До: съвет за семеен фотоапарат


            Коментар


            • #66
              До: съвет за семеен фотоапарат

              Ако искате хубави снимки на тънка цена, един 300 дизел, и едно твърдо 50мм. обективчеНяма сапунер с такова качествоА цената е еднаква
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #67
                До: съвет за семеен фотоапарат

                И аз да се включа в търсенето на щракалка за екскурзии и офроуд изпълнения.
                Имам Canon PowerShot A580, купих го за 700 и нещо лв. защото ми откраднаха лентовото Канонче, което ми вършеше много добра работа.
                Аз съм само любител и за мене снимката е само за да запечата момента, без да държа на качество, но да има "възможностти" т.е. добра светкавица, бързо презареждане, малко време за влизане в готовност, добър автофокус, добра светлочувствителност и всичко това да се управлява от 1 копче-АУТО.

                Преди да си купя Канончето гледах много други апарати, които снимаха бавно и само статични пози можеш да хванеш, особено примерно вечер в кръчма, с лош фокус и т.н.т.

                Та моето канонче още работи, мокрено е много пъти, изпускано в кал, хиляди километри е тръскано на АТВ-то в жабката и само някой път при включване капачето на оптиката заяжда полу-отворено.
                Какво не ми харесва м моето Канонче сега: след снимка има голямо време в което не е готово за следващо снимане и светкавицата бавно зарежда и е малко слаба вечер, има "шум" в снимките с малка осветеност.

                Въпроса ми към знаещите: с какво да го сменя, пак от този клас?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  До: съвет за семеен фотоапарат

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  В чантата му заедно с "Ролайфлекса" и "Пентакон сикс", имаше и една..."Смяна".
                  Че кво и е на Смяната?.. Това си е "Класика в жанра". Малко, широкоъгълно, практич. нечуплово /ремонтирам си го сам/, при тези с врътката за пренавиване - двойно кадриране и ...
                  Да не говорим, че при нац. ни експедиция на Еверест 84г. на Дойчин му замръзна стъклото на 7000м. , а познайте Киро Досков с кво снима Ники на 8848м.?

                  Иначе като гледам TZ2 в момента е вече 339лв.
                  http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027281
                  Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                  WSBO

                  Коментар


                  • #69
                    До: съвет за семеен фотоапарат

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Какво не ми харесва м моето Канонче сега: след снимка има голямо време в което не е готово за следващо снимане и светкавицата бавно зарежда и е малко слаба вечер, има "шум" в снимките с малка осветеност.

                    Въпроса ми към знаещите: с какво да го сменя, пак от този клас?
                    И аз това питам по-горе - нещо което щрака и фокусира бързо, за качеството знем какво трябва.
                    Замислям се и над варианта на kiki.t, но е обемисто и тежко

                    Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
                    Иначе като гледам TZ2 в момента е вече 339лв.
                    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09027281
                    Силно ме разочарова братчето му DMC-LZ5 преди няколко дни - бавен автофокус, размазване при снимане на закрито въпреки оптическия стабилизатор и гаден цветен шум. Опитах се да запечатам най-красивото от католицизма - катедралата Св. Стефан във Виена, а излезе мацаница:
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a/P1010717.JPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a/P1010718.JPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a/P1010727.JPG
                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a/P1010728.JPG

                    а и на слънчева светлина не е блестящ:

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...a/P1010781.JPG

                    Коментар


                    • #70
                      До: съвет за семеен фотоапарат

                      От панасониците само FZ серията е добра, но за сметка на това много добра.

                      Иначе наскоро видях един интересен джобен DSLR кит. Не слагам джобен в кавички, защото наистина спокойно си се побира в джоб на яке. Олимпус 420 с обектив 25/2.8. По-качество ще отстъпва съвсем малко на варианта на кики.т, но за сметка на това наистина е суперкомпактно като за DSLR и чуствително по-широкичко, което е важно, ако целта е туристически снимки. Ама и цената идва малко над 1000... безсмислено за такова окастрено тяло според мен, но ако наистина се търси компактност това е...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        До: съвет за семеен фотоапарат

                        Panasonic FZ8 е апарата, ползвам го от няколко месеца, за любителски снимки, мисля е перфектен. В съотношението цена-качество, се съмнявам да има равен. Цената му е около 600лв.
                        http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/


                        П.П. ако някой се интересува, мога да напиша повече за впечатленията ми.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #72
                          До: съвет за семеен фотоапарат

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          И аз това питам по-горе - нещо което щрака и фокусира бързо, за качеството знем какво трябва.
                          Замислям се и над варианта на kiki.t, но е обемисто и тежко


                          Силно ме разочарова братчето му DMC-LZ5 преди няколко дни - бавен автофокус, размазване при снимане на закрито въпреки оптическия стабилизатор и гаден цветен шум. Опитах се да запечатам най-красивото от католицизма - катедралата Св. Стефан във Виена, а излезе мацаница:

                          Хммм нещо настройките ? Като гледам снимките, все едно с гсм ми са снимани
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #73
                            До: съвет за семеен фотоапарат

                            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                            Panasonic FZ8 е апарата, ползвам го от няколко месеца, за любителски снимки, мисля е перфектен. В съотношението цена-качество, се съмнявам да има равен. Цената му е около 600лв.
                            http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/


                            П.П. ако някой се интересува, мога да напиша повече за впечатленията ми.
                            А ако имате малко повече парички си вземете "по-голямото братче" Panasonic FZ 50 , като за сапунерка снима много добре и съм доволен от възможностите му.Със сигурност и вас няма да разочарова, а какви клипове прави...все едно с камера са санимани
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #74
                              До: съвет за семеен фотоапарат

                              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                              А ако имате малко повече парички си вземете "по-голямото братче" Panasonic FZ 50 , като за сапунерка снима много добре и съм доволен от възможностите му.Със сигурност и вас няма да разочарова, а какви клипове прави...все едно с камера са санимани
                              100% съм съгласен с теб, много добър апарат е, но размера му е х2 спрямо FZ8. Така че, който не го притеснява размера, а и цената, FZ50 е по-добрият избор
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #75
                                До: съвет за семеен фотоапарат

                                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                                100% съм съгласен с теб, много добър апарат е, но размера му е х2 спрямо FZ8. Така че, който не го притеснява размера, а и цената, FZ50 е по-добрият избор
                                Да ти кажа изобщо не съм поглеждал колко е голям FZ8
                                ,я да видим....хм така като гледам тялото ми изглежда същото като размер с моя, само обективите са различни ?
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X