Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за семеен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: съвет за семеен фотоапарат

    Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
    Малко извън темата ако може...
    Какво мислите за Canon Powershot SX100IS?Почти съм се навил да сменя старата пръчка (Samsung A4) именно с този модел.Бях си харесал Panasonic FZ8 преди това,но от всякъде чувам "канона си е канон" а този модел е с 10X оптично приближение и доста ръчни настройки и е около 600лв?
    Отиваш в магазина и си носиш карта. Снимаш на нея снимки и с двата модела на един и същ обект. После си ги гледаш на монитора в къщи и разбираш кой е твоя фотоапарат.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #32
      До: съвет за семеен фотоапарат

      Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
      Малко извън темата ако може...
      Какво мислите за Canon Powershot SX100IS?Почти съм се навил да сменя старата пръчка (Samsung A4) именно с този модел.Бях си харесал Panasonic FZ8 преди това,но от всякъде чувам "канона си е канон" а този модел е с 10X оптично приближение и доста ръчни настройки и е около 600лв?
      Точно в този клас и Панасоника си е Панасоник
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: съвет за семеен фотоапарат

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Точно в този клас и Панасоника си е Панасоник
        Така е - най добрата любителка техника.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #34
          До: съвет за семеен фотоапарат

          като съотношение цена/качество Панасоника е добър избор, съгласен съм и аз... Все пак оптиката е под контрола на Лайка, там където на обектива пише Лайка, разбира се.....

          Коментар


          • #35
            До: съвет за семеен фотоапарат

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Точно в този клас и Панасоника си е Панасоник
            +1 за FZ8
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: съвет за семеен фотоапарат

              Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
              като съотношение цена/качество Панасоника е добър избор, съгласен съм и аз... Все пак оптиката е под контрола на Лайка, там където на обектива пише Лайка, разбира се.....
              То пише лайка и на някои от малките модели, ама нещо не съм никак очарован от детайла им. Дори с уж напълно изключено шумоподтискане. Иначе FZ серията са отличен избор в класа си, при тях именно обектива компенсира останалите им недостатъци!

              Колкото до избор за апарат в този клас, ако 600 лева е бюджета определено FZ8... Но само с това "ако". В действителност бих се напънал още малко с парите и бих взел FZ18. Струва си всяка стотинка отгоре...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #37
                До: съвет за семеен фотоапарат

                Серията TZ също е добра и мисля, че това е минимума за който си заслужава да се дават пари. А 350лв за апарат е несериозно. Само сапунерка (буквално) се взима за толкова пари.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #38
                  До: съвет за семеен фотоапарат

                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  А 350лв за апарат е несериозно. Само сапунерка (буквално) се взима за толкова пари.
                  Всяко правило си има и изключения. Самсунг S850 виждал ли си? Пълни ръчни настройки, добър детайл, сравнително нисък шум и при по-високи ИСО(дори 1600 е що годе използваемо), светло обективче, точно по краищата и със слаби аберации... И се намира за само 349 лв. ! Определено бие като качество на снимките доста събратя за по двойно пари... Изключение е и то голямо както сред самсунзите, така и сред ценовия си клас.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: съвет за семеен фотоапарат

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Самсунг S850 виждал ли си?
                    Ще се въздържа............ да го виждам. На скоро ми обясняваха и за N95 ква страшна оптика имал. Оказва се снимките с него са си все същия талаш като с всеки друг телефон.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #40
                      До: съвет за семеен фотоапарат

                      Когато се интересувах,ми обясниха че СОНИ имали нова технология,чипове и супер обективи(за класа си разбира се).Купих SONY DSC-W80,7,2 мегапиксела.Погледни ги в сайта на СОНИ.Най-много се интересувах от обективите на предлаганите фотоапарати и като съотношение между цена и предлагани опции и качество се спрях на гореописания модел.В момента цената вече е около 400 лв.
                      Успех при покупката,на избрания от теб и семейството ти фотоапарат.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #41
                        До: съвет за семеен фотоапарат

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        Успех при покупката,на избрания от теб и семейството ти фотоапарат.
                        По нагоре човека написа, че си купил нещо може и преди седмица да беше, но няма лошо, разтриваме пръстите
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #42
                          До: съвет за семеен фотоапарат

                          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                          По нагоре човека написа, че си купил нещо може и преди седмица да беше, но няма лошо, разтриваме пръстите
                          Карай ,все още някой съфорумник ще е бос по въпроса като мене,и ще се чуди .Само дето мноо се джафкат ама нейсе.И кавгата е конушмак ,както казват старите хора.

                          Коментар


                          • #43
                            До: съвет за семеен фотоапарат

                            Преди около 8 месеца си купих Сони DSC S650 7,2MP Подлъгах се по многото пиксели! Често снимките ми не бяха с добър фокус, вкарваше много шум! Обаче от време на време излизаха и добри (като за класа на апарата) снимки, колкото да ме подлъгва че проблема е в мене а не в апарата! Скоро направих размяна за старичко и поочукано Сони DSC - W1 5MP с обектив на Карл Цайс и made in Japan (а не Китай или Тайван) и разликата в качеството на снимките е доста видима даже и за моето око! Не знам колко е струвало това Сони като ново (W1) но S650 струваше 300лв. като го купих! С W1 тия дни даже се учих и панорами да сглобявам и се получи нещичко!
                            Та с това искам да кажа че понякога може би е по-добре да се купи старо но по-качествено апаратче отколкото за същите пари да се купи ново но по-долен клас!


                            П.П. С W1 още не съм публикувал снимки във форума, всичко е от S650!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              До: съвет за семеен фотоапарат

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Преди около 8 месеца си купих Сони DSC S650 7,2MP Подлъгах се по многото пиксели! Често снимките ми не бяха с добър фокус, вкарваше много шум! Обаче от време на време излизаха и добри (като за класа на апарата) снимки, колкото да ме подлъгва че проблема е в мене а не в апарата! Скоро направих размяна за старичко и поочукано Сони DSC - W1 5MP с обектив на Карл Цайс и made in Japan (а не Китай или Тайван) и разликата в качеството на снимките е доста видима даже и за моето око! Не знам колко е струвало това Сони като ново (W1) но S650 струваше 300лв. като го купих! С W1 тия дни даже се учих и панорами да сглобявам и се получи нещичко!
                              Та с това искам да кажа че понякога може би е по-добре да се купи старо но по-качествено апаратче отколкото за същите пари да се купи ново но по-долен клас!


                              П.П. С W1 още не съм публикувал снимки във форума, всичко е от S650!

                              Има нещо вярно. При еднакви матрици, обективи, процесор и алгоритми за обработка, по-добри снимки излизат от апарата с по-малко мегапиксели. Причината е много проста. При по-нагъсто разположени пиксели смущенията, които си причиняват един на друг(шума) са повече. След това алгоритъма за чистене на шум, с колкото повече има да се оправя, толкова повече замазва детайлите. За да има смисъл от апарата с повече мегапиксели, трябва да има и някаква значителна промяна и в другите неща - или ново поколение по-безшумна матрица, или по-бърз процесор с по-добри алгоритми за шумоподтискане, или поне по-добър обектив, ако стария е бил много зле. Това се случва обаче основно при флагманските модели. На карантията на стария върхов модел просто се надуват мегапикселите, за да се радва народа и се пуска евтиничко.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                До: съвет за семеен фотоапарат

                                верно е това... най-простичко може да се гледа при апаратчетата това:

                                - колкото по-голяма матрица (като размер, не като пиксели) - толкова по малко изисквания към обектива, по-качествен образ при висока чувствителност... Гледайте за големината на матрицата - най-често срещаните CCD матрици като размери са: 1/2.7"; 1/2.5" ; 1/1.8" и 2/3" . Качествата им се менят в този ред - като най-калпавата е 1/2,7`` . След това ако сравнявате две апаратчета, гледате на една и съща големина на матрицата да има по-малко пиксели, причината я писа колегата в горния пост.

                                - IS (имидж стабилайзер) или стабилизатор на образа - най-общо бива реализиран по два начина - в обектива, чрез допълнителна група лещи или в матрицата... Канон и Панасоник имат стабилизация в обективите, а Пентакс и Самсунг (тука не съм много сигурен за Самсунга) - в матрицата. За какво служи IS - служи да "обере" трептенията на ръката при ниска скорост на затвора и снимката да не е замазана(снимане на тъмно) Естествено корекцията не е голяма, но дава по-голяма свобода при снимане без светкавица в закрити помещения.

                                - ръчни настройки - маалко четене на инструкциите може да ви помогне да направите мнооого по-добри снимки с подходящи настройки на апаратчето.... Автоматиката не знае какво имаме насреща - дали черен негър с бяла риза или близка муцуна на фона на цветна поляна...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X