Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 105

Тема: Съвет за семеен фотоапарат

Място
    ямбол
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Съвет за семеен фотоапарат

Здравейте на всички .Дайте акъл какъв апарат да взема .До 350 лв.Не ми се дават повече пък и нямам.

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране До: съвет за семеен фотоапарат

иди на някой от големите фотографски сайтове - фотофорум.нет или фотокулт.цом и пусни търсачката, на седмица има по десетина теми пускани... Или отиди в най-близкия магазин на Фото Павилион или Фото Синтезис, там са доста учтиви и ще ти покажат моделите в този ценови диапазон, ще ти обяснят кой какво може и който ти легне на сърце взимай.... При всички положения наблегни на по-фотографските марки Canon, Nikon, Olympus, Fuji.... или модерния напоследък Panasonic, също в този клас има добри апаратчета. Бягай далеч от Практика, ТСМ и всичко което не си чувал до сега..... За един фотоапарат най-важното е оптиката и след това софтуера и накрая електрониката.... Обърни внимание и на батериите и комплектацията.. дали има зарядно за батерии в комплекта, дали има карта и с какъв капацитет е, дали има калъф... Все неща, които после струват пари. Не е лоша идея и да хвърлиш един поглед на секцията БАЗАР на сайта Фото Форум.... Там се продават апаратчета внасяни от Щатите и Дубай на доста добри цени, за сметка на българската гаранция.... И последно - добър сервиз на фотоапарати има единствено в София и то на ограничен кръг от марки, като най-добре е положението при Канон... Ако нещо ти хареса от Базара на Фото Форум, можеш да ми пуснеш съобщение на лични да го видя... познавам повечето от продаващите там и мога да помогна с добър съвет...

Място
    ямбол
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    8

рових по тия сайтове ,ама като съм от Сливен,трябва да се задоволя само с технополис и техномаркет

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

ами виж какво има в сайта на Фото Павилион, ако ти хареса нещо - пиши ми, ще ти дам телефоните на управителите във Варна и София и ще ти го пратят по куриер, с гаранционните карти, с фактурите, със всичко...

Място
    ямбол
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    8

мерси ,ако харесам нещо ще ти пиша

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

най-малкото са доста по-различни цените там..... Ако се колебаеш за някой модел или се притесняваш да им се обадиш - пиши ми на лични, ще измислим нещо...

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

Бих вметнал, че в днешно време марките нищо не значат, а всичко си е до модел. Например Никон, колкото и хубави DSLR-и да правят, нямат нито една читава сапунерка. Сони и Канон по правило правят хубави, но са скъпи. В този ценови клас има по-старички модели на Олимпус, които стават. Но както споменах всичко е до модел. Болшинството Самсунзи не стават, но конкретно модела S850, ако го вземеш няма да сбъркаш. Има го в get.bg за 349 лв. Той има всякакви ръчни настройки освен автоматичните и добро качество на снимки. Ако пък искаш нещо максимално просто, което да е евтино и да прави прилични смимки само с насочване и щракане, то тогава си харесай някой Пентакс Оптио Т или Е серия (Т20, Т25, Е20...), в Технополиса и Техномаркета ги има по-старите модели за под 300 лева.

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Когато дойде моментът с намокрянето, изпускането, внасяне от топло на студено и обратно, повярвай марката има огромно значение, защото традициите и качеството у едни производители при другите ги няма. Когато стане въпрос пък за повреда марката има огромно значение, защото както споменах, читав сервиз за фотоапарати в България е безкрайно трудно да се намери. Като изключим Канон... и Сигма, но те в малкия клас нямат нищо.

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на горби Преглед на публикациите
    Когато дойде моментът с намокрянето, изпускането, внасяне от топло на студено и обратно, повярвай марката има огромно значение, защото традициите и качеството у едни производители при другите ги няма.
    Е, явно аз съм от групата с нетрадиционно схващане, че фотоапарата трябва предимно да може да прави що годе прилични снимки .

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

да прави що годе снимки апарат е като джип който що годе се движи офроуд... и двете не стават...

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

да прави що годе снимки апарат е като джип който що годе се движи офроуд... и двете не стават...
    Ех, тези крайни изказвания... Всичко е относително според нуждите. На баща ми му подарих един Пентакс Оптио Е25. Трябва да ти кажа, че съм 100% убеден, че с него ще направи по-добра снимка, отколкото ако му връча един D3... Даже с втория почти сигурно, че въобще няма да успее да снима...Човекът е посочил бюджет от 350 лева и се опитвам да му препоръчам нещо читаво именно в този ценови диапазон.

И с джиповете е същото. С едни се ходи по състезания, с други на хард разходки, с трети на леки, а с четвърти се кара по асвалта. На всеки му според нуждите. За мен например е безумие да си вземеш джип, който дори малко става за офроуд и да го караш само по асвалт.

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

е, чакай - къде сложи Д3.... Това е машина за снимане, а не фотоапарат... ДСЛР са друг клас фотоапарати и на никого не бих ги препоръчал за семейно снимане, защото при сериозния ДСЛР тялото е едва крехкото начало на инвестицията.... Същото и със съзтезателните офроуд машини... Това ако го дадеш на някой без опит най-много да се утрепе..... Така че, нека не омешваме нещата....
    Знам какво говоря като препоръчвам фотоапарат, защото съм спорил хиляди пъти по фотографските форуми в продължение на много години и имам наблюдения над почти всички апарати които са излизали последните 4-5 години........

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    12,294
    Точки (при гласуване)
    60

Без да искам да се впускам в спорове - качеството на оптиката при цифров апарат има значение над 10 мегапиксела. Това че някои марки от време оно снабдяват апаратите си с фирмени оптики (изписани с големи букви) е рекламен трик, предвид че сенсорите не могат да оползотворят по-добрата оптика.
    Това което има значение е на колко отваря оптиката, но за 350лв оптика отваряща на 2.8 примерно няма да намериш - всичко ще почва от 3.5.

Електрониката е от огромно значение, и най-доброто доказателство са именно горепосочените Samsung-и, които почти всичките са с прехвалена Schneider оптика, а не могат една свестна снимка да направят стане ли малко тъмно.

За малки и евтини апарати марката с която не може да се сбърка е Olympus, лош олимпус не съм виждал.

Друга марка която се справя много добре е Casio, от чиито апаратчета винаги имам минимум по две (Exilim серията). С едно зареждане изкарват невероятно дълго време. Случвало ми се е да забравя такова нещо в жабката на колата, за две седмици, при външна температура от -10 до -15, след което просто го намерих, запалих и почнах да снимам, без да му е паднала батерията (или поне видимо не беше). Препоръчвам ги горещо. Имат недостатък, който е че не се зареждат от USB, и на някои модели батерията трябва да се извади от апарата за да се зареди, което е нервиращо. Но иначе като качество са шест, и като цена би трябвало чат-пат да се връзват в тези цени.

За ремонтна база - това са апарати еднодневки, така или иначе след две години са морално остарели и ремонта им почти винаги е по-скъп от нов апарат.

Място
    ямбол
    Публикации
    193
    Точки (при гласуване)
    8

благодаря пичове .вече взех апарат sony dsc w35,надявам се да ми върши работа.

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

"Без да искам да се впускам в спорове - качеството на оптиката при цифров апарат има значение над 10 мегапиксела"

няма такова нещо... Оптиката има значение независимо от разделителната способност на матрицата. Не само има значение - ами е най-важното за един фотоапарат, ако ще и матгрицата му да е микроскопична. Това че оптиката имала значение над 10мп го забрави и забрави че си го мислил, че е голяма глупост....

ефрейтора: Честито за апаратчето колега, ще ти върши работа за целите за които го искаше, очакваме сега хубави снимки....

| Модератор |
    Публикации
    12,294
    Точки (при гласуване)
    60

"Без да искам да се впускам в спорове - качеството на оптиката при цифров апарат има значение над 10 мегапиксела"

няма такова нещо... Оптиката има значение независимо от разделителната способност на матрицата. Не само има значение - ами е най-важното за един фотоапарат, ако ще и матгрицата му да е микроскопична. Това че оптиката имала значение над 10мп го забрави и забрави че си го мислил, че е голяма глупост....

ефрейтора: Честито за апаратчето колега, ще ти върши работа за целите за които го искаше, очакваме сега хубави снимки....
    Какво мисля и кое да забравям за щастие все още решавам аз.

При апаратите оптиката е най-важна за хубавата снимка, както при музикалните уредби високоговорителите са най-важни за хубавия звук, КОГАТО всички останали елементи на апарата са сравними. Само че в случая не са.

Дори при лентовите фотоапарати, където разделителната способност все още е по-добра от тази на широкодостъпните цифрови фотоапарати, тестовете на оптика се правят с диапозитивни филми при 100ASA чувствителност и надолу, понеже единствено те могат да дадат достатъчно фин резултат за да се видят разликите в зърнеността дължащи се на ОПТИКА а не на лентата. И се гледат с 10х лупа. За сведение - разделителната способност на Fuji Velvia 100 при нормален лентов размер 24х36мм е около 18.1 мегапиксела. И това е за оптики които са направени за 24х36 повърхност на лентата (класическите фотоапарати).

Другите параметри са изкривяването на образа по краищата и просветлеността. Изкривяването обаче пак не се прилага много-много при малките апарати - колкото по-малък е размера на приемната повърхност (лента или цифрова матрица), толкова по-лесно е да се направи оптика която да не криви изображението, понеже на толкова по-малка площ трябва да се предаде въпросното изображение. Тъй че и това отпада при малките цифрови апарати, понеже там всеки обектив на човешка фирма, ако не е с качество на дъно от бутилка или почти, е достатъчно добър за да "запълни" максималните възможности на матриците които идват с въпросните апарати.

Остава просветлеността. Там оптиката е много важна, понеже малките матрици се нуждаят от много светлина, а дадена оптика която отваря на f1.8 или f2.8 ще пропуска в пъти повече светлина от оптика която отваря само на f3.5. Само че тук говорим за апарат до 350лв, който някак си не го виждам с оптика на f2.8, да не говорим f1.8 . Това евентуално може да го има при апарати с обектив с фиксирана дължина, но не и на джобен апарат с телеобектив.

И последно за електрониката - всяка година в специализираната преса се правят сравнителни тестове - първият се появи преди години във френското Chasseur d'Images, което е най-култовото списание за фототехника въобще, и от тогава се появява периодически навсякъде другаде. Теста е чисто и просто показване на две еднакви снимки снимани с различни апарати на различни хора. В 90% от случая снимката която харесват повече е не тази която е технически по-добра (снимана с по-добра оптика, с по-висока разделителна способност, и т.н), а тази която е автоматично "разкрасена" от различните филтри и алгоритми в апарата. Човешкото око реагира стандартно на различни дразнители и ефекти, и тези реакции са достатъчно добре изследвани за да могат да се приложат във фотоиндустрията.

С две думи - мисълта ти е правилна по принцип, и се прилага в професионалната фототехника. Ако си вземеш Hasselblad с Phase One цифрова матрица, така и така ще си олекнал с 50 бона зелено, и оптиката ти ще е най-важна и ще си струва допълнителните няколко хиляди. Ако си вземеш джобен апарат за 350лв, оптиката ще е далеч по-маловажна. Когато караш малолитражна кола, не те грее дали гумите и са със скоростен индекс до 250 или до 350км/ч. Когато караш Ламборгини - има значение.

Място
    Варна/Одеса
    Публикации
    1,278
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

понеже ще си загубя доста време да коментирам цялата камара от глупости които си написал, ще направя тема във фотофорума, която да четат колегите, че да не се заблуждават.....
    ето линк към темата във фотофорум http://photo-forum.net/forum/read.ph...horum_uriauth=

надявам се дискусията да е полезна за всички, оито искат да правят хубави снимки...

| Модератор |
    Публикации
    12,294
    Точки (при гласуване)
    60

Нямам никакво намерение да слизам до твоето ниво в определенията към хора които не познавам и с които нямам вземане даване, нито имам време да убеждавам всезнайковци с излишък свободно време като теб. Реви си колкото искаш, ако искаш и в държавен вестник отвори тема. За мен въпроса е приключен. Оставям ти последната дума за да не хабя място във форума.

Място
    София
    Публикации
    7,631
    Точки (при гласуване)
    33

Аз не виждам какъв спор може да има. В този ценови клас всичко е една и съща пластмаса, та ако ще и Карл-Цайс да пише на нея. Всъщност и на Нокията ми пише, че оптиката е Карл-Цайс, уж реномирана фирма с традиции, а пък не ще да прави хубави снимки ...

Място
    годеч
    Публикации
    1,352
    Точки (при гласуване)
    9

аз снимам с нокия н95 5мегап но ми харесва на сони нивито дигитално в технополис го има 350лв 7.2 мегап това е от мен

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Семеен бюджет
    От mitkosto във форум За дома и семейството
    Отговори: 64
    Последно мнение: 23-07-09, 23:17
  2. Фотоапарат OLIMPUS FE-210
    От Даниел Туйков във форум Архив
    Отговори: 35
    Последно мнение: 23-11-08, 10:38
  3. Избор на фотоапарат
    От sonda във форум Сравнения между марки, избор и въпроси
    Отговори: 35
    Последно мнение: 28-08-07, 14:11
  4. Семеен мотор
    От vokel във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-07-06, 19:52
  5. Избор на семеен джип - Паджеро или Фронтера?
    От marione във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 7
    Последно мнение: 31-01-06, 11:12

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •