Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите на 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите на 469

    Момчета закъсах го със скоростите

    Преди Коледа счупих лагер на междинния вал. Отворихме, смених ги и двата лагера на този вал, че и другият беше тръгнал. Игленият и двуредовият бяха ок. Смених муфата с кученцата с нова комплект и нови синхронизатори сложихме. Също смених двете зъбни колела, на малката ос, които обръщат движението. Сглобихме, затворихме, ревизирахме раздатката, качихме скоростите, сипахме масло разбира се и всичко беше топ. НО след 25-30 км започна да вие, ама много взе да вие. Сега да обясна как и кога - вие само при натоварване на трансмисията, при подаване на газ и при отнемане. Когато работи без натоварване не вие дори да е на скорост. Вие на 1ва, 2ра, 3та и задна, на 4та не вие работят като гумени както си трябва. Иначе включват изключват идеално. Също виенето не се влияе от раздатката - бързи, бавни, предно, задно няма значение все си вие на споменатите скорости.

    Аз си мисля новите лагери да не са ментета, ама да сдадат за 20км

    Другият вариант, Ники казва несъосие и износване на зъбчатките между валовете....Прави ли се някаква настройка с пластини там по валовете знаете ли нещо?

    Кажете си мнението, какво мислите...?

    Иначе още не съм я отварял, нямам време за момента...за сега събирам мнения и съвети...

    Ще испусна хубавия сезон заради тея скорости

  • #2
    До: Проблем със скоростите на 469

    Жоро не мога да ти помогна много защото на мен като ми се наложи ремонт на каквато и да е машима хидя за чисто ново или втора рака но да е много запазено но четох някаде за хванати лагери внос от китаи на които пише SKF и сега ще съдят вирмата вносител да не си попаднял на такива лагери или нещо да сте зглобили со малко зор и сега да има натоварване
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със скоростите на 469

      Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
      Жоро не мога да ти помогна много защото на мен като ми се наложи ремонт на каквато и да е машима хидя за чисто ново или втора рака но да е много запазено но четох някаде за хванати лагери внос от китаи на които пише SKF и сега ще съдят вирмата вносител да не си попаднял на такива лагери или нещо да сте зглобили со малко зор и сега да има натоварване

      Со зор нищо! Лагерите уж руски.
      Но с всеки като си говорим казват - не е възможно за 20 км да се съсипят лагери та било то и некачествени ментета.
      Другото което се обсъжда като вариант е това, че преди е работила доста време с доста разбити лагери на междинния вал, и двата. От това да не се е получило някакво износване на някои зъбчатки(много вероятно се е получило нещо, но в каква степен не е ясно) и сега с новите лагери и стегнатата работа на трансмисията да е довършила циментацията.
      Това всичко са предположения разбирасе. Като дойде време да се погледне обстойно и да се свали, тогава ще се разбере... Но май отивам на варианта - друга кутия.
      Аз преди да почна ремонта на тая си мислех за този вариант, но се отказах с мисълта да отремонтирам мойта, каквото има тръгнало в нея да го подменя и така да се сдобия с ревизирани и надеждни скорости, но май ще се окаже грешен ход, за съжаление...

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със скоростите на 469

        не е грешен ход но сега се сетих че така сменявахме само едни забни колелета на нещо не си спомням какви бяха скоростите а ти нали каза че си сменявал зъбни колелета не знам кои са защото не сам разглобвал на уазка аз но сам виждал разглобена та мисалта ми е че мозе да вие от непасване на някои механизми и до колкото знам не си личи когато го разглобиш за това караи докато може а това е руска машина и ще издаржи много то си вие но не се троши ако знае некои нещо повече по вапроса нека каже че и мен ме интересува
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със скоростите на 469

          Еми аз съм описал всичко, което съм сменил - зъбчатка единствено тази за задна, дето обръща движението. НО това виене на почти всички предавки неможе да се получи от нея.
          А за каране неможе и дума да става. За 5км взе да вие "на умрело". Не е онова познато на всички ни леко характерно трансмисионно виене. Тука не се чува двигателя вече...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със скоростите на 469

            жоро ти ме уплаши бе човек то било по сложно маи пак ще разглобваш поне има ли каде да работиш да не е на това време отван
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със скоростите на 469

              То е ясно, че ще се отваря. Иначе гаражи и канали колкото щеш.
              Но съм пуснал тук да се дискутира, да четат колегите за случката и всеки да си вади сметка при бъдещи проблеми. Не го пожелавам това на никой, но се случва, по някога
              Чакам и някой да се включи със "светлина в тунела", ама такава май няма да има от де да дойде

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със скоростите на 469

                Виенето на всички скорости, може да бъде и от не регулиран луфт на вторичен и първичен вал.
                При голям луфт зъбните колелета няма да стъпват както трябва и ще се получава "къркорене" на всички предавки.
                Но доколкото разбрах си сменял само междинен нал.
                А той е цял /от две части за синхронизирана кутия /.
                Ревизиран ли е капака/механизма на скоростите/. Но щом в началото е включвал значи няма проблем.

                Каквото и да пишем без да се свали нищо не може да се каже.

                Каквито и да са лагерите не може да от тях. Единствено лагерите на вторичния вал могат да правят ядове/за синхронизирана кутия/.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със скоростите на 469

                  Така, и ние имахме същия проблем със скоростите на братовчед ми(moni_ts),почти всички колелета сменихме, лагери и междинният вал,и на първото по-сериозно излизане счупи сепаратор на лагер(не помня кой),а уж руски лагери, та както и да е сменихме ги и не щата се оправиха
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със скоростите на 469

                    Жоре трябва да се отвори кутията и да се види. Така нищо не може да се каже.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със скоростите на 469

                      когато я отвориш погледни отново игления лагер на опашката да не би да си пропуснал някоя игла при зглобката . от този лагер идват най често проблеми.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със скоростите на 469

                        Много е вероятно да има проблем в игления лагер.Той работи на всички скорости без 4 та.На 4 та муфата директно свързва двата вала.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със скоростите на 469

                          Разгледай, кужуха на самите скорости за цепнатини.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със скоростите на 469

                            Нищо и няма на кутията. Тия двете зъбчатки не се ли зацепват към трето, че нещо не разбрах? Проблема е, че когато зацепиш едно ново зъбно колело със старо то не ляга както трябва, защото старото е износено в някаква степен. Зъбни колела се сменят по двойки, или в случая и трите(ако съм прав де). Все едно в дифа да смениш само пиньона.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със скоростите на 469

                              Търся счупени скорости - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...184#post289184

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X