Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите на 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем със скоростите на 469

    Защо счупени за части ли кажи може да ти помогна нещо
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #17
      До: Проблем със скоростите на 469

      Намерих.

      Благодаря на Наско!

      Скоро очаквайте продължение по темата.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем със скоростите на 469

        Дойде ред да отворя пак скоростите. И изненада....превъртял лагер на междинния вал в леглото на корпуса. Лагера не е блокирал. Видимо всичко е ок, но лагера е превъртял в основата. Леглото е тотално разбито и износено, няма възможност дори за втулка. От корпуса на скоростите нищо не става. Вътре всички възли по трансмисията след обстоен оглед с просто око, нямат никакви изменения дори и минимални. Така че вече си имам пълна карантия за УАЗови скорости без корпус и капак.

        Заключенията могат да са различни. Майстора каза, че при сглобяването на валовете/аз тогава не бях там/не е забелязал нищо нередно по леглата на лагерите. Били са си влезли както трябва. При това корпуса беше измит на пароструйка за обстоен преглед.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем със скоростите на 469

          Ех и моита за това я смених с нова
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #20
            До: Проблем със скоростите на 469

            За да не отварям нова тема със същото заглавие пиша тука.

            Проблема е от много време, но до сега някакси издеяни без счупвания

            Та кутията е 469-1701015 или новата синхронизирана 4степенна.
            При продължително изкачване и каране на 1ва /бавна особено/ чупи синхонизатора /триещия пръстен/ на 4та и неможе да я включи
            Всичко друго е допустимо здраво, лагери нови, масло хубаво. Има луфт в игления лагер между първичния и вторичния вал, при други скорости които съм правил илядат с такъв.

            Преди два дена смених пръстена и я сглобих без гарнитури, стегна се първичния вал, но се превърташе на ръка и я пробвах, загряваше, отидох там дето се счупи предния път и пак изчезна 4та
            Валовете не ми се сменят щото са цифра, а и да се окаже че не е от тях...макар че на там отиват нещата...

            А и евентуално може ли да се направи втулка на този иглен лагер?
            Какво някой имал ли е такъв проблем?
            Последно редактирано от Nik; 20-06-09, 12:45. Причина: Добавяне
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              До: Проблем със скоростите на 469

              Кофти работа Ники...
              Може какво ли не да експериментираш, но истината е една и аз съм се убедил вече в нея!
              Стари скорости, които са започнали веднъж да се чупят не стават вече за нищо.
              Колкото и да ги ремонтираш и да сменяваш нещо по тях, все ще остане нещо старо, което ще повлияе на работата им за напред.
              Дори самият корпус се износва - легла на лагери и т.н.
              От такъв момента на там е само набутване на мангизи и все няма да имаш читава кутия.

              Най-доброто решение е нова кутия Сделана в СССР, а не в Русия, залежала по складовете - разглобяваш, обслужваш сглобяваш и караш. Или нова от магазина.
              Понякога се намират и втора употреба много читави кутии, но специално със скоростите на УАЗ, втората употреба, особено от непознат е много рискована работа.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем със скоростите на 469

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Кофти работа Ники...
                Може какво ли не да експериментираш, но истината е една и аз съм се убедил вече в нея!
                Стари скорости, които са започнали веднъж да се чупят не стават вече за нищо.
                Колкото и да ги ремонтираш и да сменяваш нещо по тях, все ще остане нещо старо, което ще повлияе на работата им за напред.
                Дори самият корпус се износва - легла на лагери и т.н.
                От такъв момента на там е само набутване на мангизи и все няма да имаш читава кутия....
                Съгласен съм, особено ако се ползва както ние ги ползваме... да не виждат асвалт.
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със скоростите на 469

                  Привет,колеги
                  От около година и половина съм изключително горд собственик на УАЗ-а на Antol от Пловдив
                  Сега по темата....От момента на придобиването на върховното возило при движение назад си имаше едно къркорене,което се обаждаше при отпускане на газта, т.е. при тръгване и ускоряване назад-не,а когато отпусна газта започва да къркори. Не одавна возих механика,който ми помага за ремонтите на УАЗ-а ( ....и успоредно ми предава уроци и тънкости от дългогодишния си опит с УАЗ-ките ) и той определи шума като "задната иска да се изключи".
                  Преди няколко дни задната започна да се изключва,а днес вече тотално я изгубих. Първоначално придържането на скоростния лост назад помагаше,но вече не. Успявам да включа предавката,но като отпусна съединителя да тръгна назад тя се изключва,съпроводено от нечовешките звуци на търкането на не добре зацепилите зъбни колела. Напред се движи без да изключват предавките,но се появи дрънчене на 1-ва. А при 2-ра,3-та и четвърта всичко е наред.
                  Направо изпускам най-големия кеф сега в снега,като знам миналата зима как пердашех из полето в сняг до колене..... До миналата седмица подсмърчах,че времето не позволяваше да бъде сменена кормилната кутия. Вчера най-накрая беше сменена след близо месец изчакване,заради студа и днес пък изгубих задната....
                  Не по-малка е болката от бъзиците на жена ми,че "тва постоянно му се чупи нещо...", "уж имаме джип,пък когато ни трябва сега зимата, все е повреден...". Предупредена е,че ако жената и УАЗ-а не се харесват,жената се сменя, та да внимава....Всъщност истината е,че просто много я е яд,че не може да го кара
                  Живеем на село и всеки ден караме сина на училище на около 13км и после към обед пак ходим да го взимаме. Ползваме предимно леката кола,но зимата в Плевенско не е шега и понякога наистина разчитаме на УАЗ-ика.
                  Ето го и него:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00968-1.jpg
Прегледи:3
Размер:128.5 КБ
ID:5740670

                  Някой има ли идея какво е станало със задната,какво евентуално ще трябва да се подмени,както и тънкости за предстоящия ремонт?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със скоростите на 469

                    Здравей колега,пьрво което трябва да направиш е да свалиш капака на скоростите,може да имаш изкривена вилка, която не може да зацепи зьбното колело за задна скорост и от там идва проблема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със скоростите на 469

                      Много благодаря за бързия отговор,колега! Ще го проверя възможно най-скоро.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със скоростите на 469

                        Щом издава тези шумове, не е крива вилка. Трябва да се смени блок зъбчатката и зъбчатката за първа и задна. Не го карай така че ще се сцепи кутията.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със скоростите на 469

                          Аха на там отиват нещата. Само дето не каза дали първа е синхронизирана.

                          Обади се на Краси -0878 20 20 75 , а можеш и на Драго да звъннеш. На 469 може да се свали капака и да се погледне май така беше.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със скоростите на 469

                            Според мен не е със синхронизирана първа скорост, а си е със старата кутия.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със скоростите на 469

                              Да, първа не е синхронизирана.
                              Звъннах на Краси,ще го правим скоро.
                              Благодаря,колеги!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X