Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

    тия от вартбург много ги ползваха за скутери май клас даниш беше.но много загрява и много гори.пък и тия чукчета.

    Коментар


    • #32
      До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

      Това с трите чукчета е бял кахър - изхвърлят се и се слага безконтактно запалване. Загряването също е преодолимо. Но аз лично съм "заварявал" биелен лагер към колянов вал от нема нищо... Разходът е наистина сериозен. Иначе може да се форсира до около 110к.с.
      А колко ще живее - Божа работа. По тегло е приблизително колкото на 3-цилиндровите Сузукита или Тико, като мощност също. като надеждност - светлинни години назад, въпреки простата конструкция. Иска по-сериозна редукция и ще работи в баси оборотите. Иначе съм съгласен, че може да стане напълно съизмерим с Ротакс.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

        Първоначално публикуван от koko11
        аз съм се спрял на 1.8 субару.е82 модела.
        имам опит с тия мотори.имам два.както и един на кола.
        прост здрав лек.само дето е с вода.
        само че да е инжекцион.може и без турбото.
        Турбото ще е свъхбагаж))
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

          Първоначално публикуван от Scrapheap
          Това с трите чукчета е бял кахър - изхвърлят се и се слага безконтактно запалване. Загряването също е преодолимо. Но аз лично съм "заварявал" биелен лагер към колянов вал от нема нищо... Разходът е наистина сериозен. Иначе може да се форсира до около 110к.с.
          А колко ще живее - Божа работа. По тегло е приблизително колкото на 3-цилиндровите Сузукита или Тико, като мощност също. като надеждност - светлинни години назад, въпреки простата конструкция. Иска по-сериозна редукция и ще работи в баси оборотите. Иначе съм съгласен, че може да стане напълно съизмерим с Ротакс.
          Аз не мога да разбера защо коментираме двигатели с водно охлаждане.При положение че търсим простота,надежност и лекота за мен това е 4-ри или 2-вутактов двигател въздушно охлаждане.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #35
            До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

            Защото рядко има достатъчно мощни и надеждни въздухарки.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

              Искрено се рдвам че се разви такава дискусия. Не съм очаквал, че във форум който не е за авиация могат да се чуят толкова специализирани мнения. Това показва че може би още има ентусиасти. Преди време във форума на "airgrоup200" се водиха много такива теми по най различни въпроси, но вече почти всички спряха да пишат. Писаха се и теми от рода на "КЪДЕ ОТЛЕТЯХА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ДОМАШНАТА АВИАЦИЯ" и др. но пак нищо.
              Ако някой се интересува, можеда погледне темата в която се коментираха двигателите: http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=1798 . Надявам се да Ви заинтригува и да Ви е от полза.
              Родените да пълзят не могат да летят!

              Коментар


              • #37
                До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                Радвам се че има ентусиасти, но аз искам да дам "моите 50ст.".
                Летял съм с Две "homemade" крила - едното беше Пълна самоделка (говоря за Парапланери) летеше зле, много зле, другото беше Само със сменени върви (открихме разлики с до50см. с оригинала ) и си беше Опасно (не че летенето по принцип е безопасно), така че много внимавайте със Самоделките или трябва много да знаете и да сте чели или трябва да експериментирате - а Това е МНОГО опасно за живота и здравето!
                Иначе летенето особено с саморъчно направено летало е Страхотно удоволствие!!!
                Успех

                Коментар


                • #38
                  До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                  Я вижте това:
                  "НАДУВАЕМ САМОЛЕТ
                  След няколко години по пътища-
                  та ще могат да се видят автомоби-
                  ли, които влачат след себе си по едно
                  ремарке, съдържащо. . . самолет.
                  Наистина след лодката ето че и са-
                  молетът на свой ред става надуваем.
                  Става въпрос за летателен уред
                  с крило, което се изпълва със сгъ-
                  стен въздух. Освен това той има
                  малко моторче и кабина за двама ду-
                  ши. Разбира се, постиженията му не
                  могат да конкурират съвременните
                  туристически самолети: той може
                  да лети само в продължение на 2
                  часа и половина със скорост 100 км/ч.
                  Предимствата му са другаде: той
                  тежи само 225 кг, а крилото може
                  да се надуе за половин час и да се
                  демонтира за по-малко от четвърт
                  час. Благодарение на това летецът
                  може да прибира своя самолет у
                  дома си и да го пренася лесно до
                  подходящо място за излитане (необ-
                  ходима е съвсем малка писта).
                  Остава да пожелаем скорошното
                  създаване на надуваем автомобил:
                  тогава и за него ще отпадне грижата за осигуряване на гараж
                  ."





                  Може да ви изглежда наивно, но това са архиви от списание "Космос" от 01.1966г., ако го помни някой
                  Копирах го от тук

                  Въпросът ми е защо не виждам никой да лети с такова нещо сега, изглежда лесно за направа, нещо като да си ушиеш панталон Жена ми беше шивачка, и сега ако намеря "кройката" на тази надуваема делта ще я ушие без проблем.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                    Първоначално публикуван от alex_markov
                    много внимавайте със Самоделките или трябва много да знаете и да сте чели или трябва да експериментирате - а Това е МНОГО опасно за живота и здравето!
                    Има и трети варянт за хора като мен, които нито знаят много, нито са чели койзнае колко и които нямат никакво намерение да експерементират. Най-лесния варянт е да се свържеш с хората които са правили мотоделтапланери не веднъж. Да се консултираш с всички към какво да се ориентираш. Да вземеш готови чертежи за някой моторен делталанер, който е леприциран десетки пъти, с който до сега не е имало съществени проишествия и за който могат да ти кажат почти всичко. Преговаряш с тях всеки момент от строежа на леталото и ако по време на работа се породи въпрос пак питаш.
                    Според мен това е начина да не откриваш повторно топлата вода, след като тя вече е открита и да си почти на едно ниво с хората които са в този бранш отдавна и са си блъскали главите за да помогнат за откриването на въпросната топла вода.

                    Поздрави!
                    Родените да пълзят не могат да летят!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                      Точно така - аз съм правил "Поиск-04" по готови планове. Напоследък, обаче съм силно заинтригуван от автожирите.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                        Един човек от варна сам си е направил автожир,но не зам дали го е завършил
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #42
                          До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                          При тези фърчилки проблем е роторът
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                            А за мотоделтата "Поиск-04" можеш ли да кажеш нещо повече. Готов ли е или не е завършен. Питам защото еди приятел от Стара Загора вече завърши неговия мотоделтапланер, който е точно "Поиск-04" с двигател от "Suzuki Swift" и готово крило "Атлас 21" като моето. Сега на пролет ще му предстои и облитането. Общо взето се оказа, че тази мотоделта не е много добро решение и той го разбра, ама късно и сега съжелява, че не е направил нещо което е по доказано с годините. Пък и чертежите които е използвал май не са били пълни и някои от нещата ги е доизмислял сам. Макар и да е възможно някога да прочете това, с цел да не се повтарят грешките му, ще кажа че това което направи той е в малка противоположност на това което написах в последния си пост. Макар и не малкото съвети от специалистите да направи друга мотоколичка, напрмер класическата "Космос" с която летят почти всички мотоделтапланеристи той направи едноместната "Поиск-04" при положение, че крилото и двигателя му са прекрасни за двуместна.
                            Относно човека от Варна с автожирите, виждали сме с него в Казанлък и сме контактували. Скоро си писахме с него и ми каза че ще ми изпрати от Варна балонни гуми за делтата като тези които използва той.
                            Автожира за който става въпрос беше облетян още през септември тази година, но незнам как се развиват нещата в момента.
                            Ето го и сайта му в който беше описано и за него.
                            http://motoautogyro.com/
                            Родените да пълзят не могат да летят!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                              Какво те интересува за Поиск? Напълно споделям това което казваш за количката. В момента от него имам само двигател Е-81 и крило. Останалото е разфасовано вече. Предстои правене на друга количка. Лети прилично, но бавното крило и мощният мотор могат повече. Оригиналният проект е с двигател Вихър 30 кс. Освен това количка без окачване не е добра идея...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                До: Полезна информация за мото,делта и парапланеризъм.

                                Първоначално публикуван от Scrapheap
                                Освен това количка без окачване не е добра идея...
                                Да точно това е един от проблемите. А какво е крилото което е останало от нея за което говориш? И какво ще правиш с двигателя?
                                Родените да пълзят не могат да летят!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X