Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Maps

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да, аз я имам. Не струва.

    Коментар


    • #17
      Кажете ми мога ли да сваля тази карта на ALAN MAP500 и ако може как да го направя? Все още не ме бива в тези неща.

      Коментар


      • #18
        Аз съм пълен аматьор в GPS навигацията. Oборудвал съм се с един garmin GPS72 щото е евтин ама не може да му се качват карти.

        ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ на к2
        Човече ти ми отвори очите. Още щях да се чудя какво е това животно карта за GPS дето само го продават и то някакво мършаво и недохранено.

        Моля да ми обясните на български като на дебил как да свалям маршрути и точки които съм заснел така, че да мога да ви ги пращам.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Doc
          Кажете ми мога ли да сваля тази карта на ALAN MAP500 и ако може как да го направя? Все още не ме бива в тези неща.
          Да. Трябва ти програмата GPSMapEdit (http://www.geopainting.com/en/) с която отватяш гарминските файлове и после ги записваш в Алан формат (File/SaveMapAs). Супер лесно!

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Dimitar
            Моля да ми обясните на български като на дебил как да свалям маршрути и точки които съм заснел така, че да мога да ви ги пращам.
            1.Връзваш ГПС-а към компютъра
            2.Отваряш си MapSource-а (програмата за комуникация с Garmin)
            3.Отиваш на Transfer/Recive from device
            4.Избираш всичко (Maps,Waypoints,Routes,Tracks)
            5.Изчакваш да се свалят на компютъра
            6.Отиваш на File/Save
            7.Даваш име на файла
            8.Save
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #21
              Галабине благодаря за точната инструкция.
              Проблема ми е, че нямам кабел за връзка между GPS-а и компютъра. Нещо да знаеш от къде мога да си взема такъв и на каква цена е?
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #22
                Относно Топо картите за Alan>>>
                Не бързайте да ги конвертирате директно, защото има малко особености и проблеми, който трябва да се оправят. Например ако ви трябват хоризонталите, те са надписани във футове и не вършат работа. Затова аз ги изтривам и добавям нови, които са верните.
                Скоро идва новия firmware с File Manager и ще направя сериозна колекция от карти, около 40-50 МБ.
                Скоро ще имате картите....
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • #23
                  Абе що се тормозите Я питайте по добре старозагорци Ми чи те са царете на ориентирането Някой ако ходи на Париж Дакар направо да си вземе един старозагорец нема да му требе ни GPS ни мапове ни нищо една каса загорка при инструментите за захранване на "навигацията" и туй то.След бацилус булгарикус тва е може би най
                  доброто родно производство което можем да изнасяме

                  Коментар


                  • #24
                    хе хе митков, пак ли почваш
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      Версия 2.08 е готова:
                      http://www.topomaps.info/index.php?o...temid=1&lang=1
                      * Добавени са данни за Пирин, Рила, Стара Планина и Родопите, Руй и Завалска планина.
                      * Добавени са нови зони в навигационната карта на Черно море.
                      * Добавена е Държавната граница и "буферна" 5 километрова зона.
                      * Експериментално са добавени данни за земното покритие в района на гр.Трън(гори, ливади, пасища, храсти, градини и т.н.)
                      * Оправена е т.нар. "грешка на сивите линии" появявчща се в MapSource.
                      * Картите са генерирани от нов ГИС инструмент.
                      * Специални благодарности за данните и помощта на:

                      Андрей Димитров, Богомил Храланов, Димитър Димитро, Димитър Златаров, Юлиан лилов, Иван Попов, Красимир Кръстев, Николай Христов, Тома Янакиев, Tuono, Zappo.
                      [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                      Коментар


                      • #26
                        K2 Браво за труда - картата е N1

                        Коментар


                        • #27
                          К2, кажи си адреса да ти пратя една бутилка вместо благодаря, че вече 3-та версия изтеглям на картите ти и ми става малко неудобно

                          Коментар


                          • #28
                            Здравейте , от вчера изпробвам един TCM - джобен компютър с GPS. В него има инсталирана някаква БГ-карта , но не е много подробна , даже хич не е. Могат ли да му се сложат други карти (има OZI), напр. за АЛАН , ГАРМИН или теза на К2 ? Забелязах и друга особеност - за Варна са дадени само някои главни улици и ако се движа по съседна успоредна уреда ме "интерполира " върху главната . Така ли правят и другите , от картата ли зависи или от приемника ?
                            Благодаря

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от ивайло
                              Забелязах и друга особеност - за Варна са дадени само някои главни улици и ако се движа по съседна успоредна уреда ме "интерполира " върху главната . Така ли правят и другите , от картата ли зависи или от приемника ?
                              Благодаря
                              Най-вероятно е включена функцията "lock on road"
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #30
                                Е-е, ти искаш да имаш и GSM и GPS и свирки да прави чат-пат !
                                Като се ориентираш в кой град си пак добре !
                                Колко MB ти е GPS-a?
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X